Що потрібно людині, котра осягнула майже всі ресурси, стала на ноги, знайшла однодумців і побратимів по духу? Особливо якщо вона, разом із цими однодумцями, опинилася на війні? Звісно, доступ до наймогутнішої інстанції, останнього пункту всіх прохань і скарг – до Бога.
Цей ресурс називають по-різному. Найсучасніша і наймодніша назва – ресурс трансу. Транс як змінений стан свідомості – поняття доволі широке, ми входимо в транс, коли читаємо книгу, граємо в комп’ютерні ігри чи дивимося телевізор. Ну і в найгіршому випадку людину в стан трансу заводить горілка або ж наркотики. Однак найвищі октави трансу – це саме відчуття присутності Бога в житті. Не завжди ця присутність виражається у допомозі – іноді це просто присутність, а іноді навіть і підніжка, цінність якої стає зрозумілою через десятки років.
Тут якраз вісь влада-опіка робить несподівану петлю: треба чітко розібратися, в чому саме просити допомоги в Бога – і як не проґавити цю допомогу. А зрозуміти, чого від тебе хочуть там, вгорі, не так вже й легко. Для цього треба мати хоча б половину решти ресурсів у доволі добре розвиненому стані.
Саме тому
вважається, що ресурс трансу активізується у більшості людей у доволі «поважному» віці, від 33 до 36 років. Як бачите, цифра 33 тут теж доволі багатозначна… До того часу людина мала би зрозуміти межі застосування людських сил – і коло тих питань, з яких можна звертатися тільки до Бога… Відповідно, майже завжди розвиток цього ресурсу тісно поєднується з осмисленням питань життя і смерті. І доволі часто це осмислення тісно пов’язане з трагічними подіями… У зодіакальній символіці древніх народів за цей період розвитку відповідає знак Риб.
Саме цей ресурс має безпосередній стосунок до роду і до народу. Деякі дослідники кажуть, що якщо хтось із предків приховав, або не зумів передати життєво важливу для роду інформацію, то його внуки будуть мати серйозні проблеми з 12 ресурсом. (Для того, щоб перевірити саме ці твердження, треба добре знати історію роду – а саме з цим найчастіше і бувають найбільші проблеми, особливо в країнах пост-радянського простору. Тим не менш, результат проблемного розвитку 12 ресурсу можна спостерігати доволі часто.)
Людина просто не бачитиме жодних ознак існування Бога, навіть якщо їй тицятимуть цими ознаками прямо в обличчя. При цьому вона може бути і впертим атеїстом, і побожним вірянином – однак у другому випадку віра в людини буде суто теоретичною і поверховою. До всього, що говорять в церкві, людина буде ставитися, як до гарної, навіть педагогічно мудрої казки – але не більше. Що цікаво, інтуїція в таких людей доволі гостра, однак має вузьке спрямування.
Для прикладу, жінка може без жодного скайпу чи ще якихось витребеньок за 500 км побачити, з ким п’є її чоловік, що п’є, скільки, і куди вони сховають пляшку. Просто тому, що саме на цю тему вона доволі часто думає. Однак при цьому людина може повністю проігнорувати найважливіші поворотні точки власного життя, і запросто «сісти не в той трамвай». Одно слово, інтуїція добра, але не туди спрямована.
Саме в таких випадках найчастіше розвивається адикція до стану трансу.
Стан трансу виникає в більшості випадків спонтанно, коли людина чимось зацікавлена. Якщо людина зацікавлена якоюсь діяльністю (для прикладу, засвоєнням котрогось із решти 11 ресурсів), і вже достатньо добре вивчила цю справу, то в якийсь момент в неї відкривається стан потоку. За порівняно невеликої кількості вкладених зусиль вона отримує доволі значний результат, від чого виникає відчуття ейфорії. Щоправда, для цього із засвоєнням ресурсу доведеться чимало мучитися – і не раз, і не два набивати гулі. Однак результат цього вартий.
В стані потоку людина «заразна» для інших – і з неї хочеться брати приклад. Присутнім позитивно налаштованим до такої людини громадянам засвоєння «потокової діяльності» буде даватися набагато легше, ніж якби вони засвоювали ту діяльність самі, або ж з допомогою вчителя, котрий не перебуває в стані потоку.
Таким чином людина, котра витратила чималу кількість зусиль на засвоєння котрогось із ресурсів, не тільки сама отримує від того стан ейфорії, а й допомагає іншим краще і швидше засвоїти цей ресурс.
Що цікаво, що в самої цієї людини змінюється темп дихання, організм частково (а для кого – і повністю) переходить на так званий ендогенний кисень, цілком можливим є спонтанне голодування. Під час таких процесів організм відновлюється і омолоджується – в такий спосіб людині компенсуються всі ті її нелюдські зусилля, яких вона докладала, коли засвоювала ресурс.
Така людина, хоче вона того чи не дуже, стає вчителем для інших. Народна мудрість це явище описує доволі просто: з ким поведешся – того й наберешся. При цьому сам той процес починається незалежно від того, чи хоче людина вчити (і вчитися), чи не дуже.
Деякі проблеми починаються в учнів тоді, коли вони не усвідомлюють, що саме відбувається. Для прикладу, ви поспілкувалися з людиною, в котрої саме відкрився потік на плавання. І після цього вам раптом плавати стало легко, радісно, і на доволі пристойні відстані, хоча до цього ви могли пропливти від сили кілька метрів, і все: вода не тримала, кисню не вистачало, руки-ноги швидко втомлювалися. А тут раптом потрапили в чужий потік – і попливли. Півбіди буде, якщо ви не усвідомили, що це був чужий потік, і не подякували. А от ціла біда буде, якщо ви подумаєте, що тепер все життя будете так гарно плавати. Перебування під чужим потоком може швидко скінчитися. Тому поки він у вас є – тренуйте м’язи, вчіться, плавайте, поки вам це легко дається. Якщо чужий потік відпливе, а ви ніц не навчитеся – будете знов плавати, як сокира без топорища.
Ще більша біда – зі станом трансу.
У самому цьому стані десь там щось вгорі клацає – і людина не те щоб автоматично підключалася до Бога, але якісь там дуже схожі процеси відбуваються, десь якась там ангельська тінь вгорі над цією людиною тріпоче. Відповідно, і в самої цієї людини змінюється уявлення про межу своїх можливостей. Та й сама межа можливостей відсовується. Якщо стан трансу підключається в процесі освоєння ресурсу – то межа можливостей, як і саме відчуття певної всемогутності стосується саме цього ресурсу.
Для прикладу, у розповіді про десятий ресурс ми згадували про парашутиста, який після 18 тисяч стрибків з парашутом зумів стрибнути з висоти 7,6 км без парашута. Мистецтво на межі з дивами. Іноді, щоправда, такі дива трапляються і без настрибаних 18 тисяч стрибків, у надзвичайних ситуаціях – але там після стрибка настає зовсім інший різновид ейфорії.
Біда в тому, що дуже схожий рівень ейфорії виникає і після пляшки горілки.
| |
 |
| |
Буває, що ваш янгол просто зайнятий.
Малюнок Євгенії Гапчинської
|
Звісно, людина, котра отримала ейфорію від засвоєного ресурсу, навряд чи коли сплутає той стан з ейфорією від пляшки горілки, і проміняє перше на друге. Але пляшку горілки дістати набагато легше, ніж настрибати ті ж таки 18 тисяч стрибків з парашутом…
Якщо людина з дитинства вчиться долати перешкоди, отримувати ейфорію від того, що вона щось зробила сама – її доволі тяжко буде зманити на штучні замінники трансу – алкоголь, тютюн чи наркотики. А якщо в людини з самостійним освоєнням ресурсів тяжко – то «дармова ейфорія» її вабитиме, як джедаїв – темний бік сили.
Алкоголізм, наркотики, тютюнопаління, ігроманія – так і виглядає адикція до ресурсу трансу.
Фрустрація ресурсу трансу виглядає не набагато ліпше. Людина ні до чого не відчуває сильного бажання, люди, закохані в свою роботу, видаються диваками-фанатиками. Пити собі людина не дозволяє ( і думає, що втримується від алкоголізму силою волі, однак і сила, і воля там і не ночували). В Бога не вірить, що не заважає ходити в церкву. Життя спокійне, рівне, ніяких раптових поворотів, ніяких гострих емоцій. Спрагу емоцій може тамувати за рахунок серіалів. Щоправда, 12 ресурс, особливо в наш час, – то така штука, що може від телевізора відтягнути і на рівному місці змусити задуматися про життя і смерть. Однак буває таке не завше.
Особливо цікавий випадок – коли якимось чином людина народжується з активованим 12 ресурсом. Далеко не кожен то може витримати. Пристрасна натура із дуже доброю інтуїцією. Ресурс не напрацьований самостійно, а отриманий у спадок – таке теж буває.
Відтак вміння отримувати свої 5 копійок ейфорії за чесну працю може катастрофічно не встигати за бажанням отримувати цю саму ейфорію в дедалі більших кількостях. Особливо в підлітковою віці і в юності. А стан потоку може вкрай гіпнотично впливати на тих, хто поруч – і тому якщо таку людину похилить в бік адикції до того чи іншого ресурсу, то навряд чи хто зможе вхопити за шкибарки і повернути мізки на місце шляхом прямого вправляння. Загалом на людей з адикцією до 12 ресурсу доволі добре в педагогічному сенсі діє переляк. Оскільки ресурс безпосередньо пов’язаний з темами життя і смерті, то людина може вийти з адкиції, якщо зрозуміє, що от-от зіп’ється наніц, що смерть, і, до того ж, жалюгідна смерть – ось вона поруч.
Але якщо мова йде про людину з активованим 12 ресурсом, котра підсіла на адикцію – налякати її не так вже й легко, для цього треба мати самому добре розвинений 12 ресурс.
В умовах війни наркотична чи алкогольна адкиція людини з розвиненим 12 ресурсом дає доволі цікаві феномени. Одна і та ж людина може ходити по лінії фронту, як по бальній залі, і витягувати поранених сотнями з самісінького пекла – завдяки добрій інтуїції і зв’язком з тим, хто десь там вище. А потім та ж сама людина напивається або вживає й щось міцніше – з тієї простої причини, що зв’язок підключений, але не пропрацьований, ангел строчить телеграми не просто азбукою морзе, а ще й янцзи-хуайхеською говіркою китайської. Від того отримувачеві телеграми здається, що простіше напитися (нанюхатися), ніж розбиратися, що там вгорі хочуть… А ще частіше і самої навіть думки про те, що вгорі щось можуть хотіти, не з’являється: просто кепсько на душі, і здається, що допінгом можна справу покращити…
Звісно ж, це не так.
(Далі буде)