rss
08/10/2017
EN   UA

Час i Події

#2017-32

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Краса і мода \ Міла й квіти

   Від редакції:
Від мікробіології до дизайну вишуканих аксесуарів – один крок. Не вірите? Спитайте у Міли Квітки!

«Я– художник, я так бачу!» Для львівської дизайнерки аксесуарів Міли Квітки ці слова стали не просто «відчіпним» гаслом, яким послуговується, коли нема натхнення пояснювати занадто допитливим, чому її аксесуари мають саме такий вигляд, а не інший. Вони стали стержнем її творчого дерзання
Тим паче, що в основі аж ніяк не голі декларації, а багаторічне й дуже наполегливе осягнення секретів творення речей, без яких одяг (як правило, жіночий) виглядає незавершеним.

   Title
   

«Скільки себе пам’ятаю завжди малювала – де бачила і що не встигали вихопити з моїх дитячих пальчиків. У справу йшло все – книжки, мамині конспекти, стіни сусідніх будинків, ляльки і навіть молодша сестра! А головне – всім було весело:) Я впевнена, що кожна людина має відчути своє покликання і сміливо ризикувати, вірити у свої фантазії і втілювати їх у життя. Мені пощастило – не тільки я, а й інші люди теж у це повірили. Вони ставили переді мною красиві, цікаві, складні, часом просто неймовірні задачі, які розвивали мої здібності, професіоналізм і які створили мене як дизайнера», – роповідає Міла.
Це сьогодні Міла Квітка– відомий дизайнер аксесуарів, яка тісно співпрацює з Оксаною Караванською, Роксоланою Богуцькою, Оксаною Мухою, Христиною Бобковою та іншими іменитими модельєрами одягу з Києва та Львова.
Це тепер вона як художник має у своєму творчому досьє участь у різноманітних телепроектах та шоу (наприклад, «Танці з зірками», «Танцюю для тебе», «Танцюють усі» тощо). Це зараз вона загартована роботою із зірковими клієнтами: Андрієм Данилком, Іриною Білик, Надією Мейхер, Анастасією Приходько, Аллою Кудлай (для якої, до речі, створила низку сценічних віночків) та іншими.
А коли свого часу вступала до Львівського національного університету імені Івана Франка на мікробіологію (як звичайнісіньке львівське дівча Людмила Баб’як) і подумати не могла, що їй судилася у житті інша дорога.
«Уже за місяць-два зрозуміла: мікробіологія і я– речі несумісні,– розповідає Міла Квітка,– а тому з головою поринула у відвідування всіляких «творчих» курсів: візажу, перукарського мистецтва, косметології тощо. Відтак студентські роки завершила не з одним дипломом, а з кількома».

Title   Title  Title
     


Знайомство з львівською бабусею, яка вміла робити квіти з тканини й погодилася навчити цього мистецтва допитливу дівчину (тим паче, ця дівчина вже пробувала свої сили у створенні прикрас зі шкіри, що їх залюбки розкуповували друзі) стало для Міли першим кроком у її нове життя, хоча сама вона про це тоді не знала. Ба більше, не знала, що нове життя почнеться не відразу. Вона– вчителька валеології в одній із львівських шкіл– давно не бралася за творчість, якогось ранку раптом відчула, що більше не хоче жити так, як жила останні чотири роки. І придумала та втілила у життя невелику колекцію квітів-сердечок, які віддала для продажу в приватну крамницю своєї подруги. Незвичайні «сердечка» (а це було напередодні Дня закоханих) розкупили миттєво.

   Title
   

Окрилена Міла Квітка виручені гроші вклала у створення нової колекції, приуроченої весні. І закрутилося...
Згодом знайомство з Оксаною Караванською, яка, як пересвідчилася на собі Міла, має дивовижну здатність відкривати в людях їхні внутрішні резерви, стало для дівчини тією щасливою зустріччю, після якої вона зрозуміла: настав час змінити власне життя. Сьогодні, розмірковуючи, каже, що це, напевно, властивість юності– спалювати за собою мости. А тоді так не вважала. Повіривши у свій потенціал і власні творчі сили, звільнилася зі школи й поринула у творчість. Запропонувала свої роботи іншим дизайнерам одягу, на продаж у різноманітні салони. І знайшла відгук, а разом з ним і постійних клієнтів.
П’ять років напруженої праці, опанування нових технік та технологій, участь у виставках, і знову знайоме відчуття– їй тісно. До столиці вирушила без найменшого уявлення про координати, в яких випаде існувати. Але доля любить працьовитих та впертих. Спочатку співпрацювала з молодим дизайнером Світланою Зозулею, яка готувала першу колекцію для показу на «Сезонах моди» в Києві. Тоді познайомилася із Христиною Бобковою, яка залучила її до роботи дизайнером аксесуарів у розмаїтих шоу. І знову життя закрутилося у божевільному темпі.
Зараз Міла Квітка навряд чи чітко окреслить, коли їй почало спирати дихання, і вона знову потребувала змін. Можливо, давалася взнаки безперервна напружена праця без відпусток. А може, настав час вивільнити у своєму житті місце для ще чогось, окрім роботи. Але Міла Квітка, облишила все, і несподівано для своїх друзів та клієнтів повернулася до Львова.
Сьогодні вона– мисткиня, якій не бракує творчих ідей. Її квіти з натуральних тканин, прикраси на шию, аксесуари для волосся (обручі, капелюшки тощо) зроблять будь-який одяг неповторним (від купальників до пальт та взуття). Мріє про відкриття власної студії та магазину саме в рідному місті. Колись ревнива до розкриття своїх секретів, зараз Міла Квітка щедро ділиться ними з охочими щось зробити власноруч. Провадить курси, творить нові колекції... Постійно шукає і розвивається.
«В Україні дизайн аксесуарів як окрема галузь наразі не існує,– ділиться думками Міла Квітка.– Модельєри одягу залучають до співпраці дизайнерів аксесуарів, і справді дуети виходять чудові. Але говорити про самостійну презентацію тієї чи іншої колекції (тим паче, коли мова йде про різнопланові речі) годі. І, може, це звучить занадто самовпевнено, але я почуваюся на силі ту нішу заповнити. Маю вагомі підстави сьогодні впевнено сказати, що створюю власну моду. Я справді відпочила й тепер знову шалено хочу творити, робити нові відкриття, рухатися уперед. Переконана: я зможу».

Автор: Ярина Коваль
Джерело: Львівська газета (http://www.gazeta.lviv.ua/culture/2013/02/05/8304 )

Ольга Де Ногга, модельєр: «Натхнення знаходжу в усьому, що оточує»

Софія Чорній, претендентка на корону «Міс Канада», після перемоги пропагуватиме спорт та здорове харчування

 

Реклама

    © 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com