rss
04/27/2024
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Поради фахівців \ Як багато у цьому слові...
Висновок першої частини цієї статті: відкладайте спочатку і вигідніше витрачайте потім. Це – вигідніше, раціональніше і... спокійніше.

Якщо ми маємо будь-яку витрату – до прикладу, треба заплатити за податки на землю у червні, то накопичувати необхідні кошти ДО червня, а не гасити борг ПІСЛЯ червня, – це багато у чому вигідніше. По-перше, знаючи термін платежу, збір коштів можна запланувати. По-друге, розміром накопичуваних коштів можна маніпулювати залежно від обставин, відкладаючи більше або менше від запланованої суми. І, по-третє, якщо повну суму не вдається зібрати до червня, то залишок можна буде скласти і потім. Таким чином, ми не перевантажуємо бюджет і не «заганяємо себе у кут» витратами, які не відповідають структурі нашого бюджету.
За таким принципом «працюють» і так звані Mortgage Escrow accounts. Щомісяця ви відкладаєте на цей рахунок 1/12 частину річного рахунку – для того, щоб у потрібний момент рахунок був покритий з накопичених коштів. Інша картина виникає, якщо, сплативши згадані вище податки за рахунок кредитних карток, ми починаємо виплачувати ту ж суму, але вже як БОРГИ. Передбачаю заперечення: ну де ж тут різниця? Та ж сума, яка різниця, коли її виплатити? Різниця – не в сумі, а в циклічності платежів.
Якби це був одноразовий платіж, то різниця – невелика. Але у нашій ситуації ми маємо справу зі щорічним платежем, і той час, який ми могли б використовувати для накопичення коштів для наступного платежу, ми витрачаємо на виплату боргу за попередній. Але, виплативши баланс на кредитній картці, ми знову повинні будемо завантажити її, щоб оплатити новий рахунок. Таким чином, виплата йде під відсоток і credit, score, що постійно погіршуються, оскільки баланс увесь час наявний на нашому кредиті. Підсумок погіршення credit score – відомий. Це – збільшення платежів і відсотка. У недалекій перспективі можливий варіант звернення до процедури банкрутства...
Отже, щоб уникнути потенційних проблем, «не вигадуйте велосипед». Користуйтеся загальноприйнятою практикою: накопичуй спочатку – плати потім. Інакше кажучи – плануй. Така практика є одним з основоположних принципів функціонування витратних статей бюджету.
Розглянемо на прикладі, як треба формувати фонд на новорічні подарунки.
Нехай нам буде потрібно на всі подарунки, зокрема, відвідування будь-яких новорічних заходів всією сім’єю, $3,000.00. А термін готовності – 20 листопада. Відтак, починаючи зі січня, ми маємо 10,5 місяця. У цьому випадку щомісяця у цей фонд ми повинні відкладати $286.
Цей приклад – абсолютно типовий для кожного бюджету і є зразком для використання у будь-якій видатковій статті. Лишаються дрібниці: визначитися зі списком статей витрат, що перевищують статті, які оплачуються при отриманні регулярного рахунку. Ясна річ, цей список повинен містити не тільки поточні та річні витрати, але і витрати, які на нас чекають протягом наступних трьох-п’яти років, зокрема:
• зміна машини;
• ремонт у будинку (ремонт і заміна агрегатів, даху, вікон, дверей і т. п.);
• зміна житла та/або придбання додаткового або нового;
• фонди на освіту;
• аварійний фонд.
Отже: бюджет можна вважати сформованим, якщо місячний депозит дорівнює або більший, ніж сума місячних виплат за всіма рахунками і платежами, що становлять витратні статті нашого бюджету/оперативні фонди.
Готовий прийняти до розгляду та аналізу варіанти ваших бюджетів.

Телефонуйте мені за додатковою інформацією: 847-520-7030.
e-mail: [email protected]
www.drfgroup.net
З повагою - Йосип Розенберг

Найкращий пенсійний план – це бути успішним сьогодні

Budget. Як багато у цьому слові...

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - Dropshipping suppliers