rss
05/10/2024
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Наука \ Перший український супутник зв’язку може вийти на орбіту в 2018

Україна планує запустити на орбіту свій перший телекомунікаційний супутник "Либідь" у 2018 році. Про це повідомив голова Державного космічного агентства Павло Дегтяренко, передає прес-служба ДКАУ.

"Тривалий час критичні питання з реалізації проекту (зі створення та введення в експлуатацію національної супутникової системи зв'язку з геостаціонарним телекомунікаційним супутником «Либідь» - ред.) не вирішували. Це призвело до накопичення комплексу проблем, які нині становлять достатньо серйозний виклик, з яким агентство має впоратися. Ми знайшли підтримку Кабінету Міністрів щодо подальшого фінансування завершення цього проекту. Розраховуємо, що заплановані кроки дадуть змогу виконати весь комплекс робіт, необхідний для того, щоб Україна нарешті отримала власний супутник зв'язку на орбіті у другій половині 2018 року", - зазначив він.

За словами Дегтяренка, забезпечення завершення космічних проектів, які вже було розпочато і від реалізації яких держава має отримати практичні результати, - серед першочергових завдань, що стоять перед галуззю.

Він додав, що ситуація з цим супутником певною мірою пов'язана з кризою на Південному машинобудівному заводі.

"Маєте рацію: тут опосередкований зв'язок є. Нині ПМЗ справді перебуває у складній ситуації, що потребує вжиття негайних антикризових заходів, певної підтримки держави. Тому головне питання, яке потребує від Державного космічного агентства невідкладних дій - стабілізація діяльності Південного машинобудівного заводу", - сказав голова ДКАУ.

Нагадаємо, перший український телекомунікаційний супутник «Либідь» планували відправити в космос іще в 2012 році, проте його запуск неодноразово відкладали.

Павло Дегтяренко, голова Державного космічного агентства України: «Канада й Україна спільно досліджуватимуть можливості колонізації Місяця»

Досягнення 2017 року

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - Dropshipping suppliers