rss
04/30/2024
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Здоров’я \ Прості правила здорового харчування
Нижче наведені загальні правила харчування, яких я дотримуюсь. Я рекомендую їх своїм пацієнтам, друзям та родині. Правила можуть бути корисними для тих, у кого немає порушення обміну речовин.

1. Отримуйте якомога більше поживних речовин через різноманітні необроблені продукти. До них належать фрукти та овочі. А також – м’ясо, риба, птиця та яйця, які не були оброблені. Іншими словами, купуючи їжу в супермаркеті, зосереджуйтесь на ще не приготовленій чи обробленій продукції. Наприклад, бурий рис кращий, ніж білий. Цілісні зерна є більш поживними, ніж рафіновані. Вам краще з’їсти два яблука, ніж випити тих самих 27 грамів цукру в склянці з 250 мл яблучного соку.
а) Вживайте легко оброблені продукти рідше. Звичайно, ви не будете робити все самі. Наприклад, пасту, швидше всього, ви купите вже готову. Й не будете молоти муку або вичавлювати олію. Ви повинні їх вживати разом з необробленими продуктами, але намагайтесь їх споживати рідше.
б) Вживайте сильно оброблені продукти ще рідше. Існують докази, що найбільш оброблені продукти є навіть небезпечними. Вживайте їх у невеликій кількості, тому що вони можуть додати калорій у ваш раціон. Зокрема, це хліб, чіпси, печиво та пластівці. Епідеміологічна наука вважає, що сильно перероблене м’ясо часто пов’язане з погіршенням стану здоров’я, однак, такі докази ми не повинні сприймати в буквальному сенсі.
2. Вживайте якнайбільше домашньої приготовленої їжі, згідно з Правилом 1. Харчування в домашніх умовах дозволяє уникати оброблених інгредієнтів значно легше. Це дозволяє отримувати повний контроль над тим, що ми їмо, а також дозволяє вам обирати смак, якому ви надаєте перевагу. Є менше шансів, переїдати, якщо ви харчуєтесь вдома. Я не кажу, що це легко. Зміна в поведінці потребує повторення і практики. На жаль, це забирає й час.
3. Вживайте сіль та жир, включаючи масло та олію, у такій кількості, в якій потрібно для приготування. Продукти, такі, як сіль чи жир, не є вашим ворогом. Вони часто необхідні для приготування смачної їжі, яка вас задовольнить. Головне – це поміркованість. Використовуйте те, що вам потрібно. Приправи до їжі – це те, що часто робить овочі смачними. Не бійтесь цього, але і не переборщуйте з приправами.
4. Коли ви харчуєтесь не вдома, намагайтесь їсти в ресторанах, які дотримуються попередніх правил. В ідеалі, вам слід харчуватись у закладах, які складають своє меню з необроблених продуктів. Багато закладів так роблять. Дотримуйтеся Правила 1, навіть коли йдете до ресторану, щоб повечеряти. Частково необроблена їжа є навіть корисною, однак, намагайтесь її вживати не часто.
5. Пийте, здебільшого, воду, проте трохи алкоголю, кава та інші напої не завадять. Як я вже наголошував раніше, ви можете знайти дослідження, які покажуть, що все або запобігає онкологічним хворобам, або викликає рак – алкоголь і кава включені. Але моя думка така, що переважна більшість доказів підтримує помірне споживання більшості напоїв.
6. Розглядайте всі напої за вмістом калорій, як алкоголь. Це стосується кожного напою з вмістом калорій, зокрема, молока. Споживання у нормі не завдає шкоди, але зведіть це до мінімуму. Якщо вам подобається, ви можете вживати їх, але ви не повинні сприймати це як необхідність.
7. Їжте разом з іншими людьми, насамперед, з тими, хто вам небайдужий, якомога частіше. Це має свої переваги поза харчуванням. Ймовірно, що це надихне вас на приготування їжі. Швидше за все, це спонукатиме вас їсти повільніше. Це, безперечно, зробить вас щасливішими.
Я намагаюся не сприймати будь-яку їжу як свого ворога. Багато експертів з харчування роблять навпаки, і цілком може виявитися, що вони мають рацію, але, на даний момент, я вважаю, що питання залишається відкритим. Тому намагаюся не рекомендувати уникати чогось повністю. Мій досвід підказує мені, що повна відмова від вживання спиртних напоїв рідко працює, хоча існує багато анекдотів на підтримку цієї практики. Я думаю, ви помітите, що багато інших дієт і рекомендацій працюють за цими правилами. Це ж значно гнучкіше, і я сподіваюся поміркованіше, ніж те, що дехто може прописати.
Усі ці правила тонко намагаються скерувати вас бути більш свідомими того, що ви їсте. Занадто вже легко у наші дні спожити більше калорій, ніж ви думаєте, або більше, ніж дійсно потрібно. Особливо, коли харчуєтеся поза домом. Насправді неможливо точно визначити, скільки повинна їсти та чи інша особа. Люди мають різні потреби, тому важливо прислухатися до свого тіла, щоб знати, коли потрібно їсти, а коли – зупинитися.

Переклад з англійської MOZ.gov.ua
Автор: Арон Керол,
професор педіатрії, США
Джерело: The New York Times

Чому судомить ноги

Про страх, маніпуляції політиків та як жити в умовах стресу. Поради соціального психолога Олега Покальчука

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - Dropshipping suppliers