rss
04/26/2024
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Культура \ Наша духовність \ Найважливіша зустріч
Це подія, яка підтримує, оправдує і побільшує віру, кріпить і зміцнює надію, або повністю, корінним чином змінює погляд (бачення), позицію, оцінку, ставлення чи світогляд, а значить, і життєдіяльність людини. Десятки і сотні, переживши її, будучи навіть великими грішниками, через таку особливу і незвичайну зустріч повністю змінили своє життя і у важкому протистоянні проти гріха, пристрастей і пороків з допомогою і силою Божою, поборовши їх у собі, стали великими святими.

Так, є зустрічі дуже важливі для земного життя, які вирішують долю людини в подружжі чи в неодруженому стані, посаду, кар’єру, становище, благополуччя тощо. А є зустрічі, від яких залежить вічна доля людини. Вони і є найважливішими подіями цілого життя.
Такої чудесної (в значенні чуда) зустрічі удостоївся праведний старець Симеон і пророчиця Анна, коли 40-го дня після народження, згідно з приписом Закону Мойсея, новонародженого Ісуса принесли в храм для посвячення Господові. Зустрівши Святе Немовля, вони, мовби звершили місію всього свого життя. Вже нічого важливішого не могло для них бути, і праведні старці з миром готувалися й очікували свого відходу у вічність.
«Я з вами по всі дні аж до кінця віку», – під час вознесіння на небо мовив до своїх учнів Христос. Цими словами Він запевнив у своїй постійній присутності з усіма Його послідовниками, які будуть про це молити і просити Його, і жити Ним, сповнюючи всі Його Заповіді і настанови.
«Істинно кажу вам: все, що ви зробили одному з Моїх братів найменших, – ви Мені зробили», – сказав Господь у своєму слові про останній суд. Отже, дорога до Христа – дорога через ближнього. Наше ставлення до Нього виявляє, визначає і засвідчує рівень розуміння і сповнення нами найважливішої і найбільшої спасенної Заповіді Любові до Бога і до ближнього. Тому категорично заявляю, наголошую і підкреслюю, що якби всі ми, християни, ставились один до одного так, як до цього закликав наш Спаситель Ісус Христос, то ми давно навернули б на спасенну дорогу до Бога всіх нехристиян і врятували б увесь світ!!!
До речі, сповнюючи Церковний устав, у Службі Божій священнослужителі перед «Вірую» і Євхаристійним каноном обіймаються і цілуються. Старший виголошує: «Христос посеред нас!» А молодший відповідає: «І є, і буде!» Так, це щемний і трепетний, але короткотривалий момент Святої відправи. А що переживаємо ми, священнослужителі, один до одного до і після відправи на вулиці і де-будь інде? Чи свідчимо ми вірним, та й цілому світові, що, за словом Христа, маємо щиру, правдиву і жертовну любов один до одного, як учні Його? Бо ж тільки цим і абсолютно нічим іншим не можемо ні собі, ні будь-кому іншому засвідчити цю найвищу і спасенну чесноту.
А якби ми, всі священнослужителі (єпископи, священики, диякони), та й віряни вітались між собою словами: «Христос у тобі!» і у відповідь чули так само: «І в тобі Христос!» То чи не змусило б це нас усіх щиро, з правдивою і жертовною любов’ю ставитись один до одного і до кожного ближнього, як до самого Господа?! Без жодного сумніву, так! І, воістину, тільки таке розуміння і ставлення якнайбільшою мірою спонукало б і допомогло б спастись кожному і всім (націям, народам, державам та й всьому людству), бо заради цього (!!!) і прийшов на землю Син Божий.
А ось до теми – надзвичайно мудра, повчальна і спасенна подія.
В одному скитському Патерику розповідається, як великі подвижники і строгі аскети проводили Страсний тиждень. Монахи вживали трошки хліба і води та молились цілий день. Прийшов паломник. І йому влаштували празник. Люди обурились і осудили за це їх: «Як ви можете і смієте таке робити? Та ж триває тиждень найстрогішого посту!» А монахи спокійно і ствердно відповіли: «Коли приходить Господь, посту немає». Отже, в особі ближнього є сам Бог.
Воістину – це свята правда! Це засвідчує все життя і наука Спасителя.
Піст, як і всі Святі Тайни, відправи і молитви – це тільки засоби для очищення серця і наповнення його любов’ю до Бога і ближніх. А для всіх, у кого є така любов, посту не існує.
Звісно, що знайдеться чимало серед нас правильних і праведних у своїх очах (та чи Божих?), які «переконливо» заперечать: «Ну як можна любити такого-то (таку-то), коли вони явні грішники?» Таким наша любов має співчувати, співстраждати і молитися за них. Бо в них, як і у всіх нас, грішних, той самий образ Божий, тільки, можливо, більшою мірою спотворений гріхами. Тому любити їх – це вболівати, переживати і віддавати своє життя за їхнє спасіння. І в цьому запевнення для всіх найважливішої і спасенної зустрічі у щасливій вічності з нашим Спасителем Ісусом Христом.

Автор: Михайло Мельник, протоієрей,
с. Старі Кривотули,
Івано-Франківська область

Вселенські Святителі

Знову Великий піст

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - Dropshipping suppliers