rss

У травні виповнюється 90 років з дня заснування Державного спеціалізованого видавництва художньої літератури "Дніпро", повідомляє відділ зв`язків з громадськістю та ЗМІ Державного комітету телебачення та радіомовлення України.

"Дніпро" - найстаріше видавництво в Україні. Біля його витоків стояли Павло Тичина, Василь Еллан-Блакитний, Георгій Нарбут та інші діячі культури. За час свого існування "Дніпро" входило до п`ятірки найбільших видавництв світу і експортувало книги до 110 зарубіжних країн. Щороку у видавництві випускалося 250-255 назв книг загальним накладом близько 14 млн примірників. За останні 50 років "Дніпро" випустило понад 10 тис. назв книжок загальним накладом близько 600 млн примірників.

У "Дніпрі" уперше були випущені романи "Собор" Олеся Гончара та "Мальви" Романа Іваничука, збірки Василя Симоненка та Івана Драча. Також видавництво "Дніпро" сприяло становленню української школи художнього перекладу. Тут були створені серії "Бібліотека світової класики", "Вершини світового письменництва", "Зарубіжна новела", "Мудрість народна", "Перлини світової лірики" тощо. Загалом були перекладені книги з-понад ста іноземних мов.

Останнім часом у "Дніпрі" побачили світ дев`ятитомне видання "Тисяча років української суспільно-політичної думки", подарункові видання "Тарас Бульба" Миколи Гоголя, "Кобзар" Тараса Шевченка з ілюстраціями художника Миколи Стороженка й "Доля" про Тараса Шевченка, антологія "Тисячоліття", "Збірник козацьких літописів", "Герби міст України", твори лауреатів Шевченківської премії, "Альбом" українського художника Миколи Стороженка та інші книги.

Телекритика

 

Уряд виділив 50 млн.

на створення українських

фільмів у 2009 році

Для створення належних умов розвитку вітчизняного кінематографу за ініціативи МКТ та Державної служби кінематографії відповідно до бюджету 2009 року зі Стабілізаційного фонду на потреби національного кіновиробництва передбачено додатково 50 млн.грн.

По це УНІАН повідомили в прес-службі Міністерства культури й туризму.

Державним бюджетом України на 2009 рік на потреби кіновиробництва передбачено лише 5 млн. грн. Для порівняння в період з 2006 по 2010 роки в Росії буде забезпечено субсидування у розмірі 280 млн. доларів виробництва 80 художніх, 1100 документальних та 30 анімаційних проектів. На окремий кінофільм держава надає субсидії в розмірі до 2 млн. доларів.

За поданням Міністра Василя Вовкуна 28 квітня 2009 року прийнято Постанову Кабінету Міністрів України ¹408 "Про затвердження Порядку використання у 2009 році коштів Стабілізаційного фонду для створення фільмів національного виробництва".

Бюджетні кошти виділено відповідно до Порядку використання у 2009 році коштів Стабілізаційного фонду і спрямовуються на:

- завершення робіт за розпочатими кінопроектами із створення фільмів національного виробництва за державним замовленням згідно з укладеними з Держкіно договорами, зупинення робіт за якими призведе до фінансових втрат;

- створення фільмів національного виробництва відповідно до затвердженої МКТ програми виробництва та розповсюдження фільмів за державним замовленням, у тому числі разом з кінематографістами інших держав на території України та за її межами.

culture.un

 

"Грані-Т" відкриває нові

сторінки з життя

Тараса Шевченка

20 травня о 17:00 у Національному музеї Тараса Шевченка відбулася презентація безпрецедентного проекту видавництва "Грані-Т" "Сердечний рай, або Оксана" (за п'єсою Олександра Денисенка).

Про це УНІАН повідомили в прес-службі Національного музею Тараса Шевченка.

У книзі "Сердечний рай, або Оксана" про останні роки життя Тараса Шевченка, у якому використано текст п'єси "Оксана", опубліковані невідомі документи з життя Тараса Шевченка та наукові коментарі істориків, мистецтвознавців та діячів культури в поєднанні з художньою реконструкцією творів самого Тараса Шевченка.

culture.un

 

Дитяче "Євробачення"

відібрало виконавців

14 травня 2009 року відбувся півфінал Національного відбору на участь у Конкурсі дитячої пісні "Євробачення-2009", який триватиме в червні цього року. Почесне журі з 32 учасників вибрало 15 юних співаків, повідомляє прес-служба Першого національного.

До фіналу ввійшли:

1.Каращук Владислав

2. Андранік Алексанян

3. Дмитро Бородін

4. Куріцина Катерина

5. Даніела (Якобчук Даніела)

6. Ліза Малаєва (Малаєва Єлизавета)

7. Гурт "Каприz"

8. Лі Нгуєн

9. Черненко Олександр

10. Лозінська Марина

11. Валентина Данилюк

12. Панченко Катерина

13. Кудряшова Анна

14. Грошко Валерія та Анастасія

15. Каріна Мазурик

Голова журі, перший віце-президент Роман Недзельський, назвав загальний рівень підготовки учасників дуже високим. "Основні критерії, якими керувалося журі, - це подача пісні, репертуар виконавця, музичне виконання, інтонація та відповідність сценічному образу. Головний критерій - пісня має бути дійсно дитячою. Дитина має залишатися дитиною, і не повинна поспішали дорослішати", - сказав пан Недзельський.

Телекритика

 

У столиці відкрили пам'ятний

знак Василю Стусу

У Києві активісти планують відкрити пам'ятний знак Василю Стусу.

Про це УНІАН повідомили в Святошинській районній держадміністрації.

Пам'ятний знак письменнику відкриють 21 травня у зеленій зоні на проспекті Перемоги, 119, відомій серед киян як сквер ім. Василя Стуса.

Районна влада зазначає, що встановлення знаку ініціювали мешканцф району і громадська організація "Зелений світ", Спілка політв'язнів та репресованих України, осередок Української народної партії. Акція організована "з метою повернення пам'яті святошинського земляка - В.Стуса на "малу батьківщину" - у Святошин", оскільки відомо, що В.Стус переїхав навчатися до Києва і жив саме у Святошині. Тут письменник провів і останні свої роки без ув'язнень.

Пам'ятний знак виготовлено за кошти, зібрані патріотично налаштованими святошинцями. Це буде меморіальний камінь з викарбуваними роками життя та зображенням В.Стуса. На урочисте відкриття запрошені, зокрема, Президент України, народні депутати та мер Києва.

Як повідомляв УНІАН, два роки тому київська громадськість ініціювала створення скверу імені Василя Стуса на незабудованій ділянці із зеленими насадженнями, де у 60-70-х роках стояв будинок, на другому поверсі якого разом із дружиною та сином жив поет.

Наприкінці лютого ц.р. з'явилась інформація, що особи, які з дозволу київської влади приватизували цю ділянку, мають намір вирубати реліктові та молодші дерева, щоби побудувати розважальний комплекс. На захист скверу виступили активісти Української народної партії, Конгресу українських націоналістів та організації " Зелений світ ". Разом з тим, 11 березня о 4-й годині ранку невідомі почали зрізати дерева. За дві години вони встигли знищити більше 100 дерев, серед яких сосни та дуби віком понад 100 років у цьому сквері. Все зелене насадження їм завадили знищити громадські активісти.

Пізніше активісти висадили нові дерева у зазначеній зеленій зоні замість знищених.

Заступник голови Верховної Ради України Микола ТОМЕНКО звернувся до Генеральної прокуратури України з приводу знищення невідомими особами скверу ім. Василя Стуса.

Unian

 

Проща до Тараса вдруге

зібрала людей з усіх

куточків України

Змінюються смаки, уподобання, течії, але вічне не змінити. Українські гурти грали хард-рок на вірші Кобзаря. Проща до Тараса вдруге зібрала людей з усіх куточків України у Каневі на Черкащині. Акція полягає у відновленні традиції паломництва на могилу Тараса Шевченка до дня перепоховання поета.

Протягом двох днів учасники дійства жили у наметовому містечку поблизу Чернечої гори, читали твори Шевченка, спілкувалися та дарували канівчанам українські книги та диски.

Кілька сотень українців зібрала на прощу до Тараса щорічна спільна акція людей доброї волі. Вони традиційно з'їхалися на Чернечу гору, присвятивши своє паломництво дню перепоховання Кобзаря 22 травня.

Тарас Шамайда, координатор акції: "Ця акція відрізняється від традиційного паломництва тим, що тут немає партійної пропаганди, тут звучить слово Шевченка і люди осмислюють, хто був Шевченко, що він творив і як нам знайти його дух сучасності".

Молодь у Каневі намагається переконати: на могилу Тараса потрібно повернути козацький хрест. Він стояв ще до того, як тут поховали Кобзаря. Поставивши пам'ятник великому поетові, релігійний символ прибрали. Однак головними на прощі були не проблеми, а полум‘яне слово Шевченка.

Вечорами учасників прощі та городян розважали рок-гурти з Києва та Полтави. Музиканти виконували хард-рок на вірші Шевченка.

"Факти", ICTV

 

1 серпня стартує дитячий

марафон "Стежками Бандери»

Голова Львівської обласної ради Мирослав Сеник проведе робочу нараду з питання організації та проведення міжнародного дитячого велосипедного марафону "Європейськими стежками Степана Бандери". Веломарафон пройде у рік, проголошений Львівською обласною радою Роком Степана Бандери, і маршрут його пов'язаний із життям цього великого провідника української нації. Про це сьогодні, 8 травня, повідомляє ЗІК.

Головним організатором веломарафону є Благодійний фонд "Еко-милосердя", який тісно співпрацює з Львівським обласним центром краєзнавства екскурсій і туризму учнівської молоді (ЛОЦКЕТУМ) і має шестирічний досвід проведення багатоденних дитячих веломарафонів в Україні та у Європі. Співорганізаторами заходу виступають усі міста, через які прокладений маршрут велосипедистів. Захід проходитиме з 1 до 24 серпня 2009 року. Фінішуватиме марафон у День Незалежності України біля могили Степана Бандери. Учасники велокросу матимуть можливість ознайомитись із Українським вільним університетом у Мюнхені. На 28 серпня заплановане їхнє повернення до Львова.

Учасники веломарафону - діти шкільного віку (14-17 років), які кілька років займаються велотуризмом у Львівському обласному центрі краєзнавства екскурсій і туризму учнівської молоді (ЛОЦКЕТУМ) у супроводі двох досвідчених дорослих велотуристів подолають маршрут, пов`язаний з життям Степана Бандери: Соснівка - Сокаль - Червоноград - Жовква - Львів - Миколаїв - Жидачів - Калуш - Болехів - Моршин - Стрий - Дрогобич - Самбір - Судова Вишня - Мостиська - Краків - Піщани (Словаччина) - Відень (Австрія) - Мюнхен (Німеччина).

Програма передбачає урочисті церемонії та публічні заходи (проводи марафонців, мітинги, передача капсул з землею для доставки на могилу С.Бандери, виступи відомих громадських діячів, прес-конференції тощо) біля пам`ятників С.Бандері в усіх містах за маршрутом марафону в Україні, а також зустрічі з ровесниками за кордоном та спілкування з ними на теми здорового способу життя.

***Благодійний фонд "Еко-милосердя" був створений в 2001 році з метою організації заходів для всебічної допомоги дітям та особам, які проживають в екологічно забруднених місцевостях. Фонд є громадською організацією, яка об`єднує 60 учасників.

У першу чергу фонд зосереджує свою діяльність для дітей м. Соснівки, які перенесли фтористу інтоксикацію та масово хворіють на флюороз. Фонд організовує для таких дітей літні табори, оздоровлення в Карпатах. Найбільший розвиток отримала така форма оздоровлення як багатоденні велотуристичні походи.

У 2003 році був здійснений 1-ий Транскарпатський дитячий велопробіг "Буг-Уж" - 825 км, 16 днів, 16 учасників.

Наступного літа - 2-ий Транскарпатський дитячий велопробіг "Соснівка-Говерла-Соснівка" - 22 дні, 22 учасники, 1200 км.

Влітку 2005 року був здійснений 1-ий Транс'європейський дитячий веломарафон "Україна - Атлантика" через 8 країн Європи, (Україна - Польща - Чехія - Німеччина - Люксембург - Голландія - Бельгія - Франція) 3500 км, 61 день в дорозі, 16 учасників. Після цього були багатоденні подорожі в Карпати, в Польщу, на Волинь, систематичні тренування та участь у змаганнях різного рівня. Вихованець клубу Михайло Каралюс є дворазовим чемпіоном України з техніки велотуризму.

Фонд продовжує популяризувати активний відпочинок та здоровий спосіб життя. Шукає нові цікаві ідеї. Організовує для всіх бажаючих велотури вихідного дня, бере участь в різноманітних публічних заходах.

Фонд є членом Львівської обласної Федерації спортивного туризму та Федерації спортивного туризму України, активно співпрацює з Львівським обласним центром краєзнавства екскурсій і туризму учнівської молоді.

Фонд співпрацює із місцевими спонсорами, волонтерами, а також із закордонними громадськими організаціями (Французька асоціація "Діти України", Міжнародний Клуб Левів)..

Спільно з благодійною організацією "Карітас Соснівка" за підтримки місцевої громади фонд постійно реалізує проект "Благодійна їдальня для дітей з малозабезпечених сімей" надаючи безплатні гарячі обіди для 40 дітей щоденно.

 

У Києві пройшов фестиваль

підводного зображення

22-24 травня у Києві пройшов ІХ Міжнародний фестиваль підводного зображення "Срібна акула 2009".

На відвідувачів чекали демонстрація відеофільмів і телепередач на підводну тематику, експозиція підводних фотографій, експозиція живописних і скульптурних робіт, виставка-продаж підводного спорядження.

Крім того на фестиваль завітаюли багато гостей - підводних фотографів, режисерів, операторів, продюсерів, художників і скульпторів з різних куточків світу.

Зокрема - художник Паскаль Лекок, підводний оператор Крістіана Петрона ("Титанік", "Блакитна безодня"), художник, член команди Жака-Іва Кусто Андре Лабан.

Міжнародне журі визначило переможців у наступних номінаціях: краща кольорова і чорно-біла фотографія; кращий відеосюжет і відеофільм; краща телепрограма (з використанням підводних відеосюжетів); краща живописна і скульптурна робота; музичний конкурс; конкурс на кращий стенд серед клубів і центрів підводного плавання; конкурс дитячих малюнків.

Українська правда

Print            Close window