rss
09/27/2021
EN   UA

Час i Події

#2021-38

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Що? Де? Коли? \ Український Національний Музей у Чікаго:55-а музейна осінь

З нагоди ювілейних святкувань у музеї відкрито нову постійну експозицію під назвою "Україна - Козацька держава". Унікальність експозиції у тому, що представлені на ній оригінальні речі часів козацької доби, по-новому, яскраво і сміливо відкривають нам минуле України.

Героїчний образ українського козака пробуджує гордість в українців, викликає захоплення у американців та гостей з інших держав. Найголовніше, що до наших часів збереглися козацькі шаблі, ятагани, шоломи, булави і бунчуки. Чи можна собі уявити , що в нашому музеї у Чікаго зберігаються нагрудні зірки та хрести за звитягу, гаптовані золотом і сріблом, які належали славним гетьманам Пилипу Орлику, Петрові Калнишеському, Данилу-Апостолу, також знаменитий слуцький пояс, похідна козацька ікона св. Парасковії, справжня козацька печатка, медалі за участь у Полтавській битві та багато інших незвичайних речей. Відвідувачі захоплені красою вишивки на чепраку, вік якого понад 250 років. Чепрак був частиною збруї бойового коня козака. Більшість речей - із зібрання доктора Ю. Подлуського. По-справжньому, княжий дарунок меценат-музейник доктор Подлуський зробив українській культурі, передавши зібрану ним особисто колекцію на збереження музеєві.

Колекція зброї та старожитностей козацької старшини ХVII-XVIII століття нараховує понад 40 речей. Системно підібраний матеріал із власних фондів музею, що входить до складу цілої експозиції: картини, портрети гетьманів, писані на початку ХХ століття, малюнки, старі поштівки із зображенням побутових сцен козацького життя, кобза, бандура, - доповнюють виставку та відтворюють ідейно-творчий задум музею при її організації, - а саме, показати через експонати військову силу козацтва, розповісти відвідувачеві про найдемократичнішу в тодішній середньовічній Європі українську Козацьку республіку.

Експозиція є постійною, її можна оглянути в дні роботи музею.

 

14 вересня -

5 жовтня 2007 р.

Музей запрошує на відкриття виставки " Дорогами осені", (Львів, Україна).

Українське музейництво єднає своїх синів і дочок по цілому світі. Свідченням цьому є виставка творів майстрів палітри - Мирослава та Тараса Отковичів, батька та сина, відомих українських художників. Ця подія є гідним виявом співпраці Музею з Україною в царині української культури.

 

22 вересня, 2007 р.

Український Національний Музей у Чікаго святкує 55-ліття.

З цієї нагоди в Українському Культурному Осередку відбудеться бенкет та вишивана забава. Українські мелодії даруватиме гурт "Веселі часи".

Головним доповідачем під час бенкету буде Мирослав Откович, заслужений діяч мистецтв України, лауреат премії імені Митрополита Шептицького, директор Львівського філіалу Національного науково-дослідного реставраційного центру України, директор Національного музею ім. А. Шептицького у Львові (2001-2003 рр.). Про безмежність пізнань світу через український музейний простір, про його сьогодення і майбутнє, - у доповіді відомого мистецтвознавця України.

Запрошуємо нашу громаду, представників фінансових установ, власників бізнесів і корпорацій, усіх, хто почуває себе українцем, внести свій дар на українське музейництво. Ваша участь та увага до роботи музею сьогодні є запорукою збереження нашим нащадкам надбань тисячолітньої української культури. Музей є неприбутковою установою, тож ваші пожертви завжди можна відтягнути з вашого податку. За додатковими інформаціями телефонуйте: (312) 421 - 8020.

Адреса: Ukrainian National Museum, 2249 W. Superior St., Chicago, IL 60612

19 - 21 жовтня, 2007 р.

Документальна фотовиставка, присвячена пам'яті Симона Петлюри. Організатором проведення виставки є Комітет пам'яті Симона Петлюри у Чікаго. Комітет створено у Чікаго з ініціативи громадського діяча Миколи Кочерги з метою збірки коштів для Бібліотеки-архіву Симона Петлюри в Парижі. З доповіддю про маловідомі сторінки з життя провідника українства ХХ століття виступить директор Бібліотеки Ярослава Йосипишин (Париж, Франція) .

 

2 - 18 листопада, 2007 р.

Український Конгресовий Комітет Америки (відділ в Іллінойс) у рамках відзначення століття від дня народження Головного командира УПА Романа Шухевича та 65-ліття створення УПА в Українському Національному Музеї в Чікаго проводить виставку - "Українська Повстанська Армія: історія нескорених".

Побудована на науково-джерельній базі, виставка за допомогою фотоілюстративного та інформаційно-довідкового матеріалу, покликана донести до сучасника цілісний образ українського визвольного руху середини ХХ століття. Виставка складається з окремих стендів, кожен з яких представляє окремий розділ з історії УПА. Cтенди поділені за тематикою: витоки збройного повстанського руху, розгортання повстанської боротьби, окупант змінився-боротьба триває, Роман Шухевич... Авторами виставки є співробітники Центру досліджень визвольного руху в Україні: Володимир В'ятрович, Роман Грицьків, Ігор Дерев'яний. Художнє оформлення Ольги Сало. Запрошуємо відвідати цю виставку.

 

9 листопада - 16 грудня, 2007 р.

Україна, м. Київ, Національний художній музей.

Персональна виставка творів заслуженого художника України, скульптора Євгена Прокопова (Чікаго, США). Спільний проект Українського Національного Музею м. Чікаго, Комітету міст-побратимів Чікаго-Київ, Міністерства культури і туризму України та Національного художнього музею м. Києва.

Український Національний Музей вдячний усім своїм членам, добродіям української громади за підтримку та запрошує до співпраці усіх, хто любить Україну.

Що? Де? Коли?

Що? Де? Коли?

Що? Де? Коли?#94 (04/24/2008)
Що? Де? Коли?#93 (04/10/2008)
Що? Де? Коли?#91 (03/13/2008)
Що? Де? Коли?#88 (01/25/2008)
Що? Де? Коли?#87 (01/10/2008)

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com