rss
04/30/2024
EN   UA

Час i Події

#2022-08

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Освіта \ Дмитро Шерембей на Антикорупційній школі: «Вчіться боротися з корупцією у дітей»
Від редакції:
Для того, щоб навчити українське суспільство боротися з корупцією, у Львівській бізнес-школі УКУ розпочали цілу «Антикорупційну школу». Пропонуємо вам деякі нотатки з виступів експертів.

Антикорупційні технології – це те, що чим ми володіємо від природи. Варто тільки знати, як саме їх застосовувати, щоб досягти успіху у боротьбі з корупцією. Експерт у сфері громадського здоров’я та протидії корупції, голова БФ «Пацієнти України» Дмитро Шерембей на програмі «Антикорупційна школа» у LvBS  розповів про те, як правильно застосовувати свої ресурси.
Лобізм – це коли ви боретеся за те, чого ви хочете. Завжди є людина, є її мета, і існує перешкода, яка не дає досягти цієї мети.
Розгляньмо абсолютно побутовий приклад з дитинства: ви хочете цукерку. Які технології ви застосовували, щоб здолати перешкоду «мамина заборона»? Серед них точно були: спроба домовитися, хитрість, шантаж, товарообмін, тиск, укладення «партнерства» з татом, самоуправство і жорсткі «термоядерні» методи – публічні істерики, плач, галас. Це банальний побутовий приклад, але він найкраще ілюструє те, що ми від природи вміємо лобіювати те, що нам потрібно, і впливати на тих, хто заважає нам досягти мети. Ще в дитинстві ви мали з’ясувати, що при поєднанні різних технологій боротьби з перешкодою, ми отримуємо бажаний результат.
Якщо ви чітко знаєте, чого хочете досягти, – ви зможете сфокусуватися на якійсь конкретній технології, яка призведе до переможного результату. Не можна боротися з корупцією всіма методами одразу. Коли ж знаєш, з чим борешся, знатимеш, яким методом це побороти. Інколи емоції розчарування, обурення, праведного гніву та бажання помсти і справедливості розпорошують нашу діяльність – ми хочемо подолати усі біди водночас. Натомість виміряти результати своєї антикорупційної діяльності можна тільки тоді, коли бачиш перед собою одну чітку мету. Сфокусуйтеся!
У 80% людей не розвинений навик спротиву. Ця інформація має додати вам впертості та наполегливості, адже саме це – найважливіші складові успіху у будь-якій справі. Тут варто брати приклад у двох категорій людей, які вміють виходити за межі культурних, громадянських, ціннісних рамок –  це діти і люди похилого віку. Вони завжди отримують те, чого хочуть. З ними навіть не намагаються сперечатися. Бо вони не зупиняться перед перешкодою отримати бажане (за принципом дитини, що хоче цукерку, чи бабусі, яка щодня приходить у ЖКГ).
Саме тому тим, хто хоче досягти успіху потрібно вміти вийти за рамки. Піти туди, куди всі інші не підуть. Навіть усвідомлюючи, що за цією межею наполегливості можна на якийсь час опинитися абсолютно самотнім.
Коли ви уже знайшли свою перешкоду на шляху до мети, – спілкуйтеся, комунікуйте. Ваше завдання – знайти точку довіри, яка дасть вам бажаний результат, точку співзвучності між вами і тим, хто стоїть на шляху до вашої мети. Ви можете з опозиції перевести ваші стосунки у спільну боротьбу.

Довідка «МП»
17 березня у Львівській бізнес-школі УКУ стартувала «Антикорупційна школа». Це спільний проект Львівської бізнес-школи УКУ, міжнародної громадської організації з боротьби з корупцією Transparency International Україна та Програми Розвитку ООН в Україні.
Розпочали програму зі світоглядної лекції професора Ярослава Грицака «Зроби собі Україну сам». «В України є нація, причому сильна. Але ми це зауважуємо тільки тоді, коли є зовнішня загроза, – тоді ми мобілізуємося. В часі спокою ми більше любимо суперечки. Вони, як зубний біль, – неприємні, вони вигідні для політиків, але саме вони заважають нам «злетіти», – наголошує історик.
Навчальний модуль продовжила експерт Transparency International Алла Волошина, яка розповіла як працює міжнародна організація на шляху подолання корупції в Україні. Вона дала практичні поради учасникам «Антикорупційної школи»: «У боротьбі з корупцією ваша мета має бути максимально сфокусована. Знайдіть однодумців у медіа, формуйте партнерства, не реагуйте на критику і не дайте вибити себе з рівноваги», – радить Алла Волошина.
Курс «Запобігання корупції в Україні 2016: визначальний час для України» прочитала Софія Ковач, експерт з інституційного розвитку ПРООН. Курс охопив також особливості діяльності НАБУ та антикорупційне законодавство.
Серед викладачів «Антикорупційної школи» був також експерт у сфері громадського здоров’я та протидії корупції, голова БФ «Пацієнти України» Дмитро Шерембей: «Не варто «витрачати патрони» на політиків. Треба впливати на тих, завдяки кому вони існують, – їхній електорат. Вам потрібно знайти таку систему ударів по емоціях аудиторії, щоб вона зненавиділа тих, за кого голосувала. Тоді є шанс на зміни», – каже експерт.
Учасники також прослухали курс «Інфраструктура моніторингу публічних закупівель» від аналітика системи електронних державних закупівель ProZorro Дмитра Паламарчука, і дізналися, де шукати інформацію про корупцію на місцевому рівні від експерта антикорупційного відділу Центр політичних студій та аналітики, випускника програми Good Governance  Гліба Канєвського.
На закінчення першого модулю, антикорупційний експерт Transparency International Ukraine Олександр Калітенко розповів, як стати успішним викривачем корупції, а керівник проекту ЧЕСНО Андрій Круглашов прочитав курс «Вибори як сміттєпровід для корупціонерів»: «Люди не люблять депутатів, бо не вміють ними користуватися», – сказав він.


«Могилянка» створює спільні магістерські програми з Інститутом біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України

Юрій Бугай. Реформи Зорро

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - Dropshipping suppliers