rss
10/17/2018
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#338

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Культура \ Наша духовність \ Виставка іконопису

Слуга Божий Митрополит Андрей Шептицький висловився так про іконографію і іконологію: - "Досвід доперва показав, що і в іконах є багато цінного матеріалу .. Покажім нашій спільноті чим ми були і чим залишаємося далі, що в нас живуть прегарні й великі традиції, що ми є носіями великої, рідної культури, що плекаємо таланти...."

Український Національний Музей і Пластове Плем'я "Перші Стежі" в Чікаґо зорганізували виставку ЖІНОК ІКОНОПИСЦІВ, у якій взяли участь: Лідія Боднар-Балагутряк, Марія Гарасовська-Дачишин, Дарія Гуляк-Кульчицька, Наталія Ґавдяк, Слава Ґеруляк, Христина Дохват, Ляля Кучма, Світлана Моісеєва, Галина Новаківська, Лідія П'ясецька, Христина Сеньків, Ярослава Сурмач-Міллс, Оксана Теодорович, Галина Титла та Юлія Ткачук.

Назва ікона походить від грецького слова ейкон і означає образ або релігійний образ на дошці. За леґендою ікони вже були за часів Ісуса Христа, і євангелист Лука був першим іконописцем. Іконопис на українських землях почався з прийняттям християнства. Хоч Україна запозичила техніку і стиль та навіть самих іконографів з Царгороду, все ж незабаром виробила свій стиль, свою версію візантійської традиції.

med#51Людині, яка походить зі Східньої Европи, котра думає про релігію та Бога, мимоволі перед очима з'являється образ церкви та ікони. Ікона займала почесне місце в кожній хаті й кожен день розпочинався з молитви перед іконою. Молитвою зверталися до ікони і просили помочі та щастя. Всі буденні й небуденні моменти в житті людини були пов'язані з іконою. Ікона супроводжувала людину все її життя. Ікона була найдорожчим скарбом у родині і її передавали з покоління до покоління, як дорогоцінний родинний скарб.

Через те, що ікони мають таке глибоке значення і таке унікальне місце в українській культурі й для українського народу, Племя "Перші Стежі" та Український Національний Музей звернулися до іконописців, щоб виставити їхні твори. Тому що впродовж історії першими іконографами були чоловіки, цією виставкою вирішено показати прекрасні ікони українських жінок. Вітаємо тих мисткинь, які змогли бути на відкритті та дякуємо всім тим, що переслали свої твори і взяли участь у цій виставці.

med#51У виставці взяли участь п'ятнадцять жінок іконописців. Стилем їхні ікони різні, від традиційних до модерних. Матінка Божа, Ісус Христос, Ангели та Святі представлені на дереві, у полотні, кераміці й у тканинах.

Відкриття виставки в Українському Національному Музею відбулося в п'ятницю, 8 грудня, о 7:00 годині вечора. Присутніх привітала від Українського Національного Музею його адміністратор Марійка Климчак і передала слово Адріяні Пілецькі-Декайло, котра від імени Пластового Плем'я "Перші Стежі" представила присутніх мистців та гостей.

У суботу, 9 грудня, о 2:00 годині пополудні проведено розмову з мистцями англійською мовою. Отець Микола Бурядник пояснив значення ікони в українських релігійних і культурних традиціях. Наталія Ґавдяк і Ляля Кучма розказали про свою творчість.

Виставка триватиме до 31 грудня 2006 року. Запрошуємо читачів відвідати Український Національний Музей та подивитися на цю надзвичайну виставку жінок-іконописців.

Веселого Різдва і Щасливого Нового Року!

Про щастя як вічне бажання або Як навчитися бути щасливим

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com