Берлусконі вибили зуби статуеткою Міланського собору
Італійському прем'єру Сильвіо Берлусконі розбили обличчя. Під час мітингу у Мілані 42-річний місцевий мешканець завдав політику кілька ударів сувенірною статуеткою Міланського собору.
Інцидент стався, коли Берлусконі після виступу роздавав автографи у натовпі прихильників та журналістів. Раптово один з чоловіків почав бити його по обличчі. У Берлусконі пішла кров, від удару він не втратив свідомість, і стояв перед камерами зі скривавленим обличчям.
73-річного прем'єра негайно під охороною доправили до місцевої лікарні "Рафаеле". За попередніми даними, у госпіталі він залишатиметься щонайменше добу. В нього розбита губа, пошкоджено два зуби, один з них зламано.
Нападника затримали. Ним виявився міланець Массімо Тарталья, який страждає на порушення психіки. За даними італійських ЗМІ, Тарталья останні десять років проходить лікування від психічних розладів в одній з клінік міста. Утім, раніше він не мав жодних проблем із законом і ніколи не був членом політичних чи екстремістських організацій.
Біля берегів Лівану затонуло судно з українцями
Біля берегів Лівану зазнало аварії турецьке судно Salla-2, екіпаж якого складався з українців.
За попередніми даними, судно слідувало з Греції в ізраїльський порт Хайфа і потрапило в шторм приблизно в 50 милях (80 кілометрах) від ліванського берега.
Ситуація перебуває під особистим контролем міністра закордонних справ України Петра Порошенка, який дав відповідні доручення дипломатам посольств України на Кіпрі та в Лівані, Генконсульстві України в місті Хайфа та Департаменті консульської служби МЗС України.
На даний час вдалося врятувати 6 українських моряків. Один потонув, доля ще шести людей поки невідома. Врятованих переправлено до лікарні РАМБАМ у Хайфі.
Як розповів керівник реанімаційного відділення лікарні Шломі Ісраеліт, стан потерпілих на момент надходження до лікарні оцінювався як середньої тяжкості через сильне переохолодження у морській воді, де вони пробули близько доби.
У східній частині Середземного моря триває розшуково-рятувальна операція, яку спільно проводять ізраїльські та оонівські військові.
За оцінками рятувальників, шанси знайти у живих когось із решти членів українського екіпажу стають дедалі меншими. Операція ускладнюється й нелегкими погодними умовами. Море штормить, а висота хвиль біля берегів Лівану сягає 3-х метрів.
Шведського дипломата вислали з Росії за контрабанду білоруських колготок

Андрес Мартін Форс виносить пакунок з контрабандним товаром.
Високопоставлений співробітник посольства Швеції в Москві терміново залишив територію Росії через скандал, пов'язаний з контрабандою.
Викривний сюжет ввечері в понеділок показав один з російських телеканалів. Повідомляється, що 35-річний перший секретар торговельно-економічного відділу посольства Швеції Андрес Мартін Форс налагодив постачання до Москви дешевих колготок, панчіх та шкарпеток із Білорусі.
Дипломат особисто подорожував до сусідньої країни, гуртом скуповував необхідний йому товар, а потім ввозив його на територію РФ для перепродажу. Під час перетину кордону він не декларував вантаж, користуючись дипломатичною недоторканністю.
В сюжеті показані кадри з відеозапису камер прихованого спостереження, на яких видно, як іноземець розвантажує коробки із службового автомобіля, розклеює рекламні оголошення і здає товар в магазин на вулиці Каховка.
У міліціонерів чоловік, який пересувався на машині з дипломатичними номерами, не викликав підозр. На Форса вийшли працівники відділу боротьби з економічною злочинністю. Вони передали матеріали розслідування до МЗС РФ.
У російському зовнішньополітичному відомстві повідомили, що у зв'язку з інцидентом шведська сторона ухвалила рішення про припинення роботи Форса в Москві. Викритий в контрабанді дипломат вже залишив російську територію. У шведському посольстві цю інформацію поки не коментують.
Андрес Мартін Форс працював у Росії з серпня 2007 року, а до цього був співробітником дипломатичних місій в Латвії і Литві.
У Брюсселі відбувся саміт Євросоюзу
У Брюсселі відкрився дводенний саміт Євросоюзу, перший після набрання чинності Лісабонською угодою, яка має конституційний характер. Як повідомляє «Взгляд», від того, наскільки Євросоюзу вдасться реалізувати потенціал Лісабонської угоди, залежить його подальше майбутнє і присутність у світі як потужної економічної і політичної сили.
Перший саміт почався з гучного скандалу. Оскільки він проходить у нових умовах, з його роботи було виключено 27 міністрів закордонних справ країн Євросоюзу. Відтепер всіх їх представлятиме Міністр закордонних справ ЄС. На цей пост минулого місяця була обрана британка Кетрін Ештон. Коли з головного залу засідань була винесена половина крісел, на яких протягом останніх десятиліть сиділи глави МЗС країн-членів ЄС, виявилось, не всі країни були готові до реальних змін, передбачених Лісабонською угодою,
На обговорення саміту винесено два основні блоки: економічний і екологічний.
Лідери глав держав і урядів розглянули розвиток економічної ситуації в Євросоюзі і обговорили подальші кроки щодо виходу з нинішньої кризи. Серед них - затвердження трьох загальносоюзних органів зі спостереження і регулювання фінансового і фондового ринків ЄС. Очікується також перегляд ухваленої навесні 2000 року і розрахованої на 10 років Лісабонської стратегії щодо перетворення економіки Євросоюзу на світового лідера в новітніх галузях передових технологій і наукоємких виробництв. Одночасно нинішній саміт розглянув хід роботи копенгагенської Міжнародної конференції ООН з захисту клімату і спробував консолідувати на ній позицію ЄС, де знову намітився розкол. У цьому блоці був також розглянутий хід розробки і впровадження в економіках країн ЄС альтернативних джерел енергії.
Саміт також розглянув питання формування єдиної дипломатичної служби Євросоюзу. Очікується, що лідери ЄС доручать Міністрові закордонних справ союзу баронесі Ештон розробити і представити на майбутній весняний саміт ЄС штатний розклад служби, а також концепцію і середньостроковий план роботи МЗС ЄС.
Конференція у Копенгагені

Конференція країн-учасниць Рамкової конвенції ООН зі зміни клімату розпочалася у Копенгагені в понеділок, 7 грудня. У ній беруть участь 193 країни.
Як очікувалося, переговори призведуть до підписання нової кліматичної угоди, яка змінить Кіотський протокол в 2012 році. Проте зараз більшість спостерігачів сходяться на тому, що посткіотський документ не буде прийнято в Копенгагені, і сторони обмежаться політичною угодою, яка визначить процес кліматичних переговорів на 2010 рік.
Раніше повідомлялося, що секретний договір щодо викидів парникових газів викликав скандал на конференції. За даними The Guardian, проект підсумкового документа передбачає, що розвинені країни залишають за собою право вдвічі більше забруднювати атмосферу парниковими газами, ніж держави, що розвиваються.
Крім основної теми, переговори велися і за різними тематичними блоками - питання адаптації, пом'якшення наслідків зміни клімату, фінансів, механізмів чистого розвитку.
До позитивних моментів можна віднести те, що Китай висунув ідею відрахувань з проектів спільного впровадження та торгівлі квотами.
Україна зайняла деструктивну позицію на конференції з клімату у Данії.
Організація CAN, що об'єднує майже 500 неурядових організацій в боротьбі з викидами парникових газів, привласнила Україні нагороду «Fossil of the Day» (Динозавр дня) у трьох номінаціях. Fossil Awards отримують країни, які гальмують процес переговорів і не сприяють запобіганню зміні клімату. Раніше основними номінантами були США, Росія, Канада - через високе забруднення атмосфери.
За підсумками другого дня конференції Україна посіла перше місце за найгіршу позицію на переговорах: країна має намір скоротити викиди парникових газів до 2020 року на 20% до рівня 1990 року, що означає їх фактичне збільшення на 75% від поточного рівня. Друге місце Україна розділила разом з Парасольковою групою (Канада, Ісландія, Японія, Казахстан, Нова Зеландія, Норвегія, Росія, Україна, США та Австралія), яка субсидує вугільну та нафтову галузі. На третій позиції Україна опинилася завдяки відмові надавати інформацію про використання коштів, отриманих від продажу квот, зазначає газета «Ъ-Україна».
За носіння чадри у Франції позбавлятимуть громадянства

Влада Франції буде відмовляти в наданні французького громадянства чоловікам, які примушують своїх жінок носити чадру.
"Якщо хтось бажає отримати французьке громадянство, але його дружина носить чадру, то ця людина не поділяє цінностей нашої країни. У такому випадку йому буде відмовлено в наданні громадянства", - заявила міністр юстиції Франції Мішель Альо-Марі.
За її словами, носіння традиційного мусульманського одягу, який закриває жіноче обличчя, впливає на "здатність жити разом, цінності республіки і, зокрема, людську гідність".
Раніше президент Франції Ніколя Саркозі також висловлював точку зору, що носіння чадри "є не релігійним символом, але символом підпорядкування і приниження".
Він зажадав звільнити мусульманок, що живуть у Франції від паранджі. Ідея, яку Саркозі зобразив як благо, обернулась масштабними протестами, як це вже було п'ять років тому, після заборони хіджабів (традиційний ісламський жіночий головну хустку). Турботу французького лідера не оцінили перш за все самі жінки, які сповідують іслам.
Державна рада сусідній із Францією Бельгії у квітні 2009 року вирішила, що заборона на носіння чадри зміцнює принципи рівності і братерства. Чадра - покривало білого, синього, рідше чорного кольору, в яке жінки-мусульманки закутується з голови до ніг при виході з будинку, залишаючи відкритими тільки очі.
Нагадаємо, нещодавно у Швейцарії пройшов загальнонаціональний референдум щодо будівництва мінаретів. 57,5% громадян європейської країни погодилися з ініціативою ультраправої Швейцарської народної партії заборонити їх. Після цього уряд Швейцарії заборонив будувати мінарети в країні, але зазначив, що "мусульмани можуть, як і до цього, продовжувати сповідувати свою релігію, в індивідуальному порядку або спільно".
У Європі зафіксовано спалах нового "козячого" грипу

Італійському прем'єру Сильвіо Берлусконі розбили обличчя. Під час мітингу у Мілані 42-річний місцевий мешканець завдав політику кілька ударів сувенірною статуеткою Міланського собору.
Інцидент стався, коли Берлусконі після виступу роздавав автографи у натовпі прихильників та журналістів. Раптово один з чоловіків почав бити його по обличчі. У Берлусконі пішла кров, від удару він не втратив свідомість, і стояв перед камерами зі скривавленим обличчям.
73-річного прем'єра негайно під охороною доправили до місцевої лікарні "Рафаеле". За попередніми даними, у госпіталі він залишатиметься щонайменше добу. В нього розбита губа, пошкоджено два зуби, один з них зламано.
Нападника затримали. Ним виявився міланець Массімо Тарталья, який страждає на порушення психіки. За даними італійських ЗМІ, Тарталья останні десять років проходить лікування від психічних розладів в одній з клінік міста. Утім, раніше він не мав жодних проблем із законом і ніколи не був членом політичних чи екстремістських організацій.
Підготував О. Ярославенко
За матеріалами інформагенств