rss
03/23/2023
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Спорт \ У Пекіні офіційно завершилася Олімпіада-2022
На національному стадіоні «Пташине гніздо» столиці Китаю пройшла урочиста церемонія закінчення XXIV зимової Олімпіади-2022.

Державний прапор України на церемонії закриття під час «Параду націй» несла олімпійська чемпіонка-2014 біатлоністка Олена Білосюк.

Президент МОК Томас Бах оголосив Олімпійські ігри в Пекіні закритими, подякувавши господарям за хорошу організацію. Характерно, що Пекін став першим містом, яке прийняло і літню, і зимову Олімпіади. Ігри-2022 проходили не лише у столиці Китаю, а й у містах Чжанцзякоу та Яньціні.

Глава Міжнародного олімпійського комітету у своїй промові також підтримав атлетів, які не змогли взяти участі у змаганнях через пандемію коронавірусу. «Ми розділяємо олімпійський дух з усіма атлетами, які через пандемію не змогли здійснити свою мрію. Якщо ми хочемо остаточно перемогти пандемію, то маємо бути швидшими, маємо прагнути піднятися вище і маємо бути сильнішими» - сказав Бах.

Наступні XXV зимові Олімпійські Ігри пройдуть з 6-го по 22 лютого 2026 року в італійських містах Мілан та Кортіна-д`Ампеццо.

З 4-го по 20 лютого понад 4 тисячі спортсменів з 95-ти країн виступили на Олімпіаді-2022 у 15-ти видах спорту і розіграли 109 комплектів нагород, передає Укрінформ.

На «білих» Іграх у Пекіні уперше пройшли олімпійські змагання у жіночому слоуп-стайлі (фрістайл), чоловічому та жіночому біг-ейрі (сноуборд), змішаній естафеті у шорт-треку, а також жіночих одиночних заїздах у бобслеї.

Загалом нашу країну в Пекіні представляли 45 атлетів у 12-ти спортивних дисциплінах: біатлоні, бобслеї, гірськолижному спорті, лижному двоборстві, лижних гонках, санному спорті, скелетоні, сноубордингу, стрибках на лижах з трампліна, фігурному катанні, фристайлі та шорт-треку.

За підсумками змагань «білих» Ігор-2022 збірна України з одним «сріблом» фристайліста Олександра Абраменка у лижній акробатиці посіла 25-те місце у загальнокомандному заліку серед 91-ї країни світу.

Лідером же загальнокомандного заліку стали норвежці (16 золотих, 8 срібних та 13 бронзових нагород). Другою була збірна Німеччини (12-10-5), треті - китайці (9-4-2), четверті - американці (8-9-7), п’яті - шведи (8-5-5), шості - нідерландці (8-5-4).


Україна в Пекіні-2022: Абраменко знову один за всіх


  Title
  
Наші спортсмени повертаються із зимової Олімпіади з однією медаллю.

Зимова Олімпіада-2022 завершена і час підбивати підсумки. Насамперед поглянемо на цифри. У Пекіні Україну представляли 45 спортсменів у 12 спортивних дисциплінах, які завоювали одну медаль та посіли 25-е місце у загальному заліку.

Єдина наша нагорода – це «срібло» Олександра Абраменка у лижній акробатиці у фрістайлі. Це третя зимова Олімпіада в історії і друга поспіль, яку Україна закінчує з однією нагородою. Таке було в Нагано-98 і Пхьончхані-2018 (також медаль виграв Абраменко). Скажімо так, одна медаль це краще ніж нічого. З Солт-Лейк-Сіті-2002 та Ванкувера-2010 Україна поверталася взагалі без нагород.

У загальнокомандному медальному заліку Україна посіла 25-е місце. Вище ми були лише двічі: у Ліллехаммері-94 (13-е місце, дві медалі – «золото» і «бронза») та Нагано-98 (18-е місце, одне «срібло»). 


Фрістайл: клас Абраменка, великі надії на Окіпнюка


Title  
  
Срібна медаль Олександра Абраменка сталася всупереч багатьом обставинам. Після «золота» в Пхьончхані українець увесь час боровся з травмами і браком мотивації. Однак, до Ігор-2022 він підійшов у відмінній формі, хоч і зізнався, що недостатньо підготував свій найскладніший стрибок. У суперфіналі Абраменко трохи помилився на приземленні і недобрав балів, але його конкуренти також стрибали неідеально. Тож у підсумку «срібло», яке важить не менше «золота» Пхьончхану.

Зазначимо, що Ігри в Пекіні були для Абраменка п’ятими в кар’єрі. Він став найтитулованішим українським спортсменом в історії зимових Олімпіад і першим, хто взяв нагороди на двох турнірах поспіль. В активі Олександра «золото» та «срібло» і він випередив біатлоністку Віту Семеренко, яка перемагала в естафеті та вигравала «бронзу» у спринті на Олімпіаді-2014.

Дев’ятим у фіналі акробатики став 23-річний Олександр Окіпнюк. Якби судді не притримали його оцінки, то і він вийшов би до медальних стрибків. Саме Окіпнюка можна назвати головним і фактично єдиним проривом серед українських спортсменів в Пекіні-2022. 

Загалом, уся збірна України (а це ще Дмитро Котовський, Ольга Полюк і Анастасія Новосад) є найбільш конкурентоспроможною в зимових видах спорту. Не дарма головний тренер збірної Енвер Аблаєв був дуже засмучений, коли українці не змогли виступити у командному турнірі через позитивні тести на коронавірус. За словами Аблаєва, там Україна могла реально боротися за «золото». 


Біатлон: Джима і Підручний в топі, карантин Білосюк і неготова Семеренко


  Title
  
Головний для України зимовий вид спорту – біатлон – ось уже дві Олімпіади поспіль не дає нагород. Востаннє наші біатлоністки піднімалися на подіум Ігор у 2014-му році у Сочі. У Пекіні-2022 найкращий результат у біатлоні – 7-е місце у жіночій естафеті та 7-е місце Юлії Джими у мас-старті. На Олімпіаду Джима приїхала у топ-формі і могла навіть заїхати у медалі, якби ідеально виконала стрільбу в спринті (8-е місце), індивідуальній гонці (10-е місце) і на етапі в естафеті. 

В актив повинна записати собі Олімпіаду Анастасія Меркушина, яка відмінно пробігла свій етап в естафеті і цілком пристойно виступила у спринті (24-е місце) і гонці переслідування. Меркушину викликали в Пекін з резерву і її форма – ознака високого професіоналізму. На своєму рівні виступила Ірина Петренко (11-е місце в індивідуальній гонці). На більше були здатні Дар’я Блашко і Олена Білосюк, якби не позитивні тести і карантин.

Title  
  
На жаль, лише наприкінці Ігор президент ФБУ Володимир Бринзак визнав, що потрапляння в команду нашої титулованої Валі Семеренко стало помилкою. Китайське високогір’я їй абсолютно не підходило через проблеми з диханням, але федерація наполягла на її виступах. В результаті маємо провал в змішаній естафеті, коли Семеренко знищила наші шанси ще на першому етапі.

Щодо чоловічої збірної, то немає жодних претензій до Дмитра Підручного (13-е місце в спринті і гонці переслідування) та Артема Прими (15-е місце в спринті і 18-е місце в гонці переслідування). В естафеті наші біатлоністи фінішували 9-ми, зважаючи на рівень конкуренції, це гідний результат. Для Богдана Цимбала і Антона Дудченка змагання в Пекіні-2022 повинні стати великим досвідом і кроком вперед.


«Туристи», аутсайдери і допінгісти


В усіх інших видах спорту наші учасники Олімпіади-2022 лише підтвердили статус аутсайдерів. Жодного сюрпризу зі знаком плюс не сталося. Натомість розчарувань було багато.

  Title
  
Скажімо, від нашого скелетоніста Владислава Гераскевича чекали потрапляння в першу десятку, але він посів у підсумку лише 18-е місце. Так, увесь світ його запам’ятає через плакат No war in Ukraine, але спортивні успіхи також ніхто не відміняв. Успішна на найвищому рівні сноубордистка Аннамарі Данча не пробилася в паралельному слаломі навіть до 1/8 фіналу. Щоправда, у неї звичне виправдання для цих Ігор – хаос з тестами на ковід.

Решту наших олімпійців деякі ЗМІ обізвали «спортивними туристами». Навряд, чи їм варто ображатися, якщо дивитися на рівень результатів. Між ними і елітою – прірва. Втім, навіть і за таких обставин варто похвалити нашого гірськолижника Івана Ковбаснюка (14-й в комбінації) і двоєборця Дмитра Мазурчука (32-й за сумою змагань на великому трампліні і гонкою на 10 км).

Натомість, хто найбільше розчарувань, то це наші «жертви» заборонених речовин.  Одразу дві українські спортсменки на Олімпіаді-2022 були усунуті від змагань за допінг. Лижниця Валентина Камінська і майстер бобслею Лідія Гунько. Остання є першою українкою в історії, яка виступала на Олімпіаді у цьому виді спорту. І от тобі маєш. Звісно, наша сторона заперечує свідоме вживання допінгу, але репутації державі все одно завдано великої шкоди.

Автор: Святослав Василик, Київ
Джерело: Укрінформ
(https://www.ukrinform.ua/rubric-sports/ )

Українці на зимових Олімпіадах: хто підіймався на п’єдестал

 

 

Свіжий Номер
(Тисніть на обкладинку)

#2022-08
22.02.2022 Московська армія вже в Україні. Що далі?
Office of Cook County Board President Toni Preckwinkle Округ Кук і CEDA оголошують програму допомоги з водопостачання для малозабезпечених домогосподарств
Небесна сотня, «справи Майдану» 8 років розслідування, які результати?
«Визнання ЛНР/ДНР»: перемога чи програш Путіна і що це означає для України? Рішення господаря Кремля дає Зеленському шанс поховати «Мінськ»
Міжнародна фінансова допомога Україні: хто, скільки і навіщо. Подушка безпеки для України
Путінська казарма: які перспективи має окупований Донбас Чому після визнання Росією «народні республіки» приречені на жалюгідне існування
«План знищення України»: звіт британського інституту оборонних досліджень
Християнське ставлення до війни Розвиток доктрини від перших віків християнства до Середньовіччя
Не стало Івана Дзюби – літературознавця, дисидента, Героя України
Чи бояться росіяни війни? Як російське суспільство реагує на військові ігри Кремля біля кордонів України

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - Dropshipping suppliers