rss
02/05/2023
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Наука \ Наближається ера штучних комах?
Науковці з Брістольського університету (Сполучене Королівство) розробили невеликих дронів, здатних літати, по-комашиному махаючи крилами. Досягнення стало можливим завдяки використанню безпрецедентного електромеханічного принципу приведення в рух мініатюрних крил, для якого не потрібна традиційна трансмісія.

Завдяки унікальній розробці британських вчених, описаній у журналі Science Robotics, у майбутньому, можливо, появляться мініатюрні дрони, які дзижчатимуть і літатимуть як комахи. Такі пристрої можуть мати безліч цивільних та військових застосувань. Зокрема, їх можна буде використовувати для моніторингу навколишнього середовища та проведення пошуково-рятувальних робіт.

Намагаючись створити мініатюрних дронів, які б літали по-комашиному, інженери використовували шестірні та інші складні механічні пристрої для руху крил вгору-вниз. Це додавало системам надмірної складності та маси, що впливало на їхні динамічні якості.

  Title
  
Надихаючись бджолами та іншими комахами, робототехніки Брістольського університету під керівництвом професора Джонатана Россітера створили штучну м’язову систему, яку назвали блискавковим активатором з рідинним посиленням (Liquid-amplified Zipping Actuator, LAZA). Завдяки LAZA дрон може махати крилами без шестерень та інших обертових механізмів.

LAZA значно спрощує механізм змахування крилами, що потенційно дозволяє зменшити дрона до розмірів комахи. Як вказують науковці, обладнаний LAZA робот має більшу потужність, ніж комаха тієї ж ваги, і може літати зі швидкістю до 18 довжин свого тіла за секунду. Крім того, LAZA забезпечує стабільний політ протягом мільйона змахувальних циклів, що дозволяє виконувати тривалі перельоти.

Вчені очікують, що технологія LAZA у майбутньому стане основою появи мініатюрних дронів, які літатимуть «по-комашиному». За словами Тіма Хелпса, одного з її провідних розробників, «LAZA дозволяє прикласти електростатичну силу безпосередньо до крила, не використовуючи при цьому складну та неефективну трансмісію. Як наслідок, ми отримуємо вищу продуктивність та простіший дизайн. Це відкриває двері новому поколінню мініатюрних літальних апаратів, які можна буде застосовувати, зокрема, для інспекції морських вітряних турбін».

А професор Россітер вказує, що «створення мініатюрних дронів – це величезна, дуже складна і актуальна технічна проблема. LAZA – важливий крок до появи «штучних комах», здатних виконувати цілий спектр завдань, починаючи від запилення рослин і до пошуку людей у зруйнованих будинках». 

Відео польоту: https://www.youtube.com/watch?v=2QWoAXX9FWI

Оригінал дослідження:

Tim Helps, Christian Romero, Majid Taghavi, Andrew T. Conn, Jonathan Rossiter

Liquid-amplified zipping actuators for micro-air vehicles with transmission-free flapping
Фото: Збруч
Джерело: Збруч (https://zbruc.eu/node/110368 )

Генетичне підґрунтя відбитка пальців

 

 

Свіжий Номер
(Тисніть на обкладинку)

#2022-08
22.02.2022 Московська армія вже в Україні. Що далі?
Office of Cook County Board President Toni Preckwinkle Округ Кук і CEDA оголошують програму допомоги з водопостачання для малозабезпечених домогосподарств
Небесна сотня, «справи Майдану» 8 років розслідування, які результати?
«Визнання ЛНР/ДНР»: перемога чи програш Путіна і що це означає для України? Рішення господаря Кремля дає Зеленському шанс поховати «Мінськ»
Міжнародна фінансова допомога Україні: хто, скільки і навіщо. Подушка безпеки для України
Путінська казарма: які перспективи має окупований Донбас Чому після визнання Росією «народні республіки» приречені на жалюгідне існування
«План знищення України»: звіт британського інституту оборонних досліджень
Християнське ставлення до війни Розвиток доктрини від перших віків християнства до Середньовіччя
Не стало Івана Дзюби – літературознавця, дисидента, Героя України
Чи бояться росіяни війни? Як російське суспільство реагує на військові ігри Кремля біля кордонів України

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - Dropshipping suppliers