rss
02/29/2024
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Полiтика \ Аналітика \ Маніпуляція та провокація: найпоширеніші методи впливу на людську свідомість
Сучасний світ стає все складнішим та ставить перед кожною людиною все більше викликів. Колись здавалось, що однією з головних проблем людства є відсутність достатньої кількості інформації та доступу до неї. Зараз ми живемо чи то в інформаційному, чи то вже в постінформаційному суспільстві.

Інформації - дуже багато, інтернет створив колосальні можливості доступу до неї. І значна частина людей просто «тоне» в цьому «інформаційному океані». Дуже сильно сприяють цьому різного роду суб’єкти, котрі прагнуть використовувати людей, їхні об’єднання, народи, держави.

Потреба самостійного мислення, усвідомлення та аналізу стає дедалі актуальнішою. В цій статті я розгляну два найпоширеніші методи впливу на людську свідомість - маніпуляцію та провокацію. Щоб їм протидіяти нам необхідно для початку навчитись їх розпізнавати, зокрема і для того, щоб своєчасно нейтралізовувати та протидіяти.

Маніпуляція — вид психологічного впливу, який використовується для прихованого впровадження в психіку жертви цілей, бажань, намірів, відносин або установок маніпулятора, які не збігаються з актуально існуючими потребами жертви. Це приховане управління людьми та їх поведінкою.

Це вид духовного, психологічного впливу, а не фізичне насильство чи загроза. Це прихований вплив, факт якого не повинен бути помічений об’єктом маніпуляції. Успіх маніпуляції гарантований, коли маніпульований вірить, що все відбувається природно і неминуче. Наприклад - подаючи завідомо брехливі або напівбрехливі відомості можна підвести людину до потрібного висновку. І весь фокус полягатиме в тому, що 9 з 10 кроків зробили замість людини, а 10 робить сама людина – опираючись на брехливі дані. Але робить його ніби-то самостійно – тому буде в нього вірити.

Також під маніпуляцією свідомістю розуміють дії направлені на зміну психологічних установок, ціннісних орієнтацій, поведінки індивідів і аудиторій незалежно від їх бажання. Мета маніпуляції — контроль над аудиторією, її керованість. Для досягнення мети використовуються різні маніпулятивні технології: цілеспрямоване спотворення інформації (замовчування, селекція, «перекручування», спотворення інформації).

 Title 
  
Маніпулювання масовою свідомістю — програмування думок і прагнень людей, їхніх настроїв і психічного стану з метою забезпечення такої поведінки, яка необхідна групі небагатьох власників засобів маніпуляції, що здійснюють такий вплив, переслідуючи свої особисті корисливі цілі.

Маніпулятори – це ті агенти різних сил та структур, котрі використовують метод маніпуляції. Це журналісти глобальних, кремлівських або олігархічних ЗМІ, партійні вожді та вождята, «великі» політологи, псевдоексперти, антиукраїнські чиновники тощо.

Внаслідок впливу маніпуляторів в народу формується свідомість, заснована на хибних цінностях, маніпулятивних інтерпретаціях, подвійній моралі. Окрім цього відбувається руйнування цілісності світогляду, розуміння людини, її природи, місця людини в суспільстві, відношення та взаємодія людини-сім’ї-роду-народу. Народ не розуміє законів функціонування суспільства та держави, принципів державотворення, системи державних органів, національної безпеки тощо. А головне – в Народу руйнується бажання та можливості до появи такого розуміння – і тоді Народ опиняється в ворожих руках. І чим далі розвивається цей процес – тим складніше стає розірвати порочне замкнене коло, яке само себе поглиблює.

Одним з найпоширеніших видів маніпуляції є підміна понять, котра стає можливою за умов руйнування комплексного світогляду, нищення системи освіти, люмпенізації широких народних мас. Що зараз має місце як в Україні, так і за її межами. Одними з найболючіших прикладів підміни понять в Україні є:

АТО або ООС, а не війна. Хоча тезово всюди кажуть – що війна, ще й вітчизняна, ще й за незалежність, але з юридичної точки зору – зовсім інший правовий статус, в тому числі і на міжнародному рівні. Невведення воєнного стану, відсутність адекватної протидії агресору, кримінальні переслідування добровольців, втрата Криму, підпал Сходу, відсутність бодай спроби запустити «Будапештський формат». Перелік можна продовжувати.

Держава – неефективний власник, потрібно все приватизувати. Приватизували основну частину національного багатства – маємо зубожілий народ, купку олігархів-власників, транснаціональні структури, що рвуться до нашої землі і надр, вмираючу економіку. Найбагатша за ресурсами країна Європи живе найбідніше!!! Цей парадокс – наслідок підміни понять. Там де держава є ефективною, вона і як власник є ефективною. Як приклад - можемо взяти скандинавські країни чи Ізраїль.

Продавайте землю, а то живете як папуаси… - останній не вкрадений в Українського Народу ресурс у нього заберуть за безцінь політико-економічними методами, адже народ доведений до зубожіння, банкрутства. Але Земля – не може бути товаром в класичному сенсі – бо це і збереження генофонду, і середовище існування, і основний засіб виробництва продуктів харчування і т.д. Чого варті будуть папірці чи технологічні гаджети при нестачі їжі, води та повітря? А цього всього людству бракує вже зараз.

Провокація. Провокація (лат. provocatio) — дія або низка дій, які мають на меті викликати певну реакцію тих, кого провокують. Як правило, проводяться, з метою штучного створення складних обставин або негативних наслідків для тих, кого провокують.

Провокації займають важливе місце в маркетингу, політиці, у відносинах між окремими людьми, групами людей. У політиці провокації часто орієнтовані на реакцію громадської думки, негативну щодо противника. У політичних цілях держави можуть жертвувати частиною військ, провокуючи противника на відкриту атаку, щоб отримати привід до війни.

Провокації в першу чергу штовхають людей до певних дій, викликають у них певну реакцію, котра породжує мотиватори і, як наслідок, людина здатна зробити те, чого б не зробила без провокації.

Яскравим прикладом провокацій є побиття активістів в ніч з 29 на 30 листопада. Протест поступово затухав, не отримавши підтримки широких мас Українського Народу. І на це було багато причин – відсутність довіри до тодішньої опозиції, котра згодом дорвалась до влади. Відсутність довіри до партійних структур та активістів (хоча тодішня недовіра у порівнянні з теперішнім усвідомленням всієї виродженості та контрольованості політичної псевдоеліти – майже ніщо). Фальшивість та неприродність гасел і лозунгів. Людям було явно недостатньо асоціації з ЄС, люди хотіли глобальної Зміни Системи, хоч і не могли чітко та структуровано це озвучити! Справедливий протест мислячого класу першочергово прагнув ЗМІН!

Але неструктурований натовп не є інструментом змін – тому зараз ми маємо не Результати Майдану, а результати цинічної перемоги системи над Майданом. Але повертаючись до тих днів – саме тому люди не підтримували протесту своєю енергією.Проте, коли побили активістів, незначна частина з яких була студентами, але саме на студентах закцентували увагу, – ТІ СКОТИ ВЖЕ ПОБИЛИ ДІТЕЙ! Побили показово жорстоко, цинічно, кроваво. Запустили фото та відео побиття. Побиття, про яке знали всі лідери опозиції та «громадськості». Але не знали люди та самі щирі активісти.

І запустилась хвиля народного обурення!!! Прагнення справедливості!!! Майдан пройшов незворотню точку.

Особливо цинічним і кровавим прикладом провокації є дії «третіх груп» під час масових протистоянь. Ці «треті групи» здійснюють стрільбу в обидві сторони – і як наслідок запускається кровавий маховик – коли сторони вже жорстоко б’ються між собою. Що важливо тут відзначити – мотивація обох сторін на знищення противника – стає колосальна, а перебіг подій – настільки швидкий і динамічний, що чіткий аналіз та усвідомлення стають можливі вже потім!!! А за цей час сили зла збирають кроваві жертви… Декілька таких «третіх сил» брало участь в трагічних подіях загибелі «Небесної сотні».

Протести після смерті наркомана-рецидивіста у США - ще один яскравий приклад потужних провокацій, які в цьому випадку здійснювались силами лівацьких глобалізаційних структур. Власне на службі в цих сил є дуже багато різних «активістів», «борців за права», грантожерів, журналістів тощо. Як в Україні, так і в США.

Провокатори. Суб’єкт, що здійснює провокації, називається провокатором. Громадсько-патріотичне середовище настільки насичене провокаторами різного ґатунку, що ви навіть собі цього уявити не можете! Є тут і провокатори від політичних груп, і реальні агенти Кремля, транснаціональних структур (грантоїди - соросята), і штатні працівники МВС та СБУ, і активісти, котрих піймали на якомусь проступку та заставили вчиняти певні дії.

Тому для кожної людини важливо зрозуміти наслідки будь-яких дій, до яких його спонукають. Особливо якщо хтось закликає до спільних дій, масових протестів, бунтів тощо.

Звичайним пересічним людям важко протидіяти професійним маніпуляторам та провокаторам. Звичайній людині інколи навіть важко собі уявити, що може існувати хтось, хто настільки нахабно та цинічно бреше, викривлює інформацію, спотворює масову свідомість, породжує бунти, хаос, пролиту кров. Морально-здорова психіка відмовляється таке сприймати. І цим дуже вміло користуються браконьєри.

Єдине, що захистить від впливу провокаторів та маніпуляторів – вміння самостійно мислити, пошук інформації та її самостійний критичний аналіз, постійний розвиток та прагнення до цілісного світогляду. І це необхідно усвідомити! Це повинен робити кожен! Не лінуватись, не опускати руки, не ховатись за споживацькими стереотипами, котрі зокрема і з допомогою маніпуляцій та провокацій були нав’язані людям, а постійно працювати інтелектуально та духовно!

Одна сторона медалі – нас обдурили, інша – ми дозволили себе обдурити! Вибір робить кожен з нас самостійно! А який вибір зробите Ви?

Ціна неоімперської мрії. «Путін стає молодшим партнером Китаю, проксі-силою у боротьбі зі США та НАТО в Європі, «продавцем» конфліктів та шантажу у всьому світі», - експерт

Заява РФ і Китаю не про НАТО, а про повагу до права незалежних націй обирати свій шлях - Столтенберг

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - Dropshipping suppliers