rss
03/31/2023
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Це цікаво \ Політ №14: мінігелікоптер NASA пройшов нове випробування на Марсі
Мінігелікоптер Ingenuity, який прибув на Марс разом із марсоходом Perseverance, успішно здійснив свій чотирнадцятий політ, продемонструвавши здатність літати на Червоній планеті в літніх погодних умовах.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Space.com.

Команда Ingenuity «успішно виконала короткий стрибок на своєму поточному аеродромі, щоб перевірити налаштування більш високих обертів, щоб він міг літати за нижчої щільності атмосфери на Червоній планеті. Цей тест також залишає команді місце для збільшення обертів, якщо це необхідно для майбутніх польотів», — повідомили в Лабораторії реактивного руху NASA (JPL).

Як зазначається, в літніх умовах на тлі підвищення температури на місці приземлення Ingenuity в кратері Єзеро, ротори апарата повинні обертатися швидше, щоб підняти його в повітря.

Останній політ гелікоптера, здійснений 24 жовтня, був відносно коротким і простим «стрибком», призначеним для перевірки його здатності літати з трохи вищими швидкостями гвинта — 2700 оборотів в хвилину, на відміну від звичайних 2537 об/хв.

Спочатку планувалося, що Ingenuity має завершити цей випробувальний політ 18 вересня, однак він був відкладений через аномалію, виявлену під час передпольотної перевірки.

У той час команда виявила проблему у двох невеликих серводвигунах управління польотом, які регулюють крок несучих гвинтів, дозволяючи гелікоптеру керувати своєю орієнтацією та станом під час польоту.

Хоча команда не змогла відтворити проблему під час наступних тестів 21 та 23 вересня, Ingenuity не злітав, тому що Сонце знаходилося між Землею та Марсом, порушуючи зв’язок між планетами.

Як зазначається, протягом цього періоду NASA припинило надсилати команди Ingenuity та іншим роботам, включаючи марсохід Perseverance. Однак мінігелікоптер та марсохід обмінювалися базовими оновленнями стану системи приблизно раз на тиждень. Ці дані були передані на Землю після з’єднання, що дозволило командам оцінити, як Ingenuity працював останні кілька тижнів.

Загалом спочатку планувалося, що Ingenuity здійснить лише п’ять польотів для перевірки можливості використання таких апаратів в умовах Марса. Однак після початкового успіху NASA перейшло до використання Ingenuity для розвідки місцевості для марсохода Perseverance. Всього гелікоптер здійснив 14 польотів.

Як повідомляв Укрінформ, попередній – тринадцятий – політ гелікоптера відбувся 5 вересня.

Ingenuity має в діаметрі 1,2 метра та важить 1,8 кілограма. Апарат оснащений двома камерами та здатен зависати в повітрі на 20-30 секунд для ведення зйомок місцевості.

Perseverance був доставлений на Марс разом з гелікоптером Ingenuity у рамках дослідницької місії NASA 18 лютого цього року, після майже 7 місяців польоту.
Одне з його завдань - зібрати на Марсі зразки породи, які на Землю вивезе спеціальна спільна місія Європейської космічної агенції та NASA.

У місті Остін, штат Техас, США, на 3D-принтері збираються «надрукувати» найбільший житловий район у світі

Китай випробував гібридний водневий локомотив

 

Свіжий Номер
(Тисніть на обкладинку)

#2022-08
22.02.2022 Московська армія вже в Україні. Що далі?
Office of Cook County Board President Toni Preckwinkle Округ Кук і CEDA оголошують програму допомоги з водопостачання для малозабезпечених домогосподарств
Небесна сотня, «справи Майдану» 8 років розслідування, які результати?
«Визнання ЛНР/ДНР»: перемога чи програш Путіна і що це означає для України? Рішення господаря Кремля дає Зеленському шанс поховати «Мінськ»
Міжнародна фінансова допомога Україні: хто, скільки і навіщо. Подушка безпеки для України
Путінська казарма: які перспективи має окупований Донбас Чому після визнання Росією «народні республіки» приречені на жалюгідне існування
«План знищення України»: звіт британського інституту оборонних досліджень
Християнське ставлення до війни Розвиток доктрини від перших віків християнства до Середньовіччя
Не стало Івана Дзюби – літературознавця, дисидента, Героя України
Чи бояться росіяни війни? Як російське суспільство реагує на військові ігри Кремля біля кордонів України

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - Dropshipping suppliers