rss
03/31/2023
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Наука \ Науковці знайшли спосіб контролювати стать потомства тварин
Інструмент редагування геному CRISPR-Cas9  допоможе розводити особин лише чоловічої або жіночої статті. Про це йдеться  в статті журналу Nature Communications, передає Укрінформ.

Метод  розділення елементів системи CRISPR-Cas9 по геномах материнського та батьківського організмів може вирішити проблему з надлишком окремої статті. Наприклад, у світі кожного року вбивають 6-7 млрд одноденних півників, а можна було б вирощувати тварин бажаної статті. Такі способи вже є, але вони не завжди демонструють ефективність, а також впливають на зменшення кількості потомства та  репродуктивну здатність.

Вчені завдяки молекулярним ножицям CRISPR-Cas9 можуть спричинити загибель ембріонів чоловічої чи жіночої статі.  Наразі  технологія недостатньо вивчена для застосування у ссавців, тому вчені Інституту Френсіса Кріка та Кентського університету  вирішили її дослідити.

Науковці провели  випробування технології на генетично модифікованих лабораторних мишах. Вони націлили молекулярні ножиці на ген TOP 1, який кодує необхідний для нормальної реплікації та репарації ДНК фермент, а пошкодження якого призводить до смерті ембріонів у мишей на стадії 4-16 клітин.

Спочатку вони  спробували з’ясувати, чи здатні  спричинити загибель жіночих ембріонів.  Дослідження виявилось успішним: у 36 виводках, у яких сумарно народилося 130 дитинчат, не було жодної самки. Інший експеримент також показав результативність: із 36 виводків, у яких народилося 120 дитинчат, не було жодного самця.

Зазначається, що  дитинчат однієї статті народжується більше, ніж зазвичай. Можливо, через зменшення кількості ембріонів ті, що не мають летальної комбінації трансгенів, мають вищі шанси вижити й імплантуватися.

Виявилось, що метод науковців має ефективність у мишей і не має негативного впливу на плодючість батьків або здоров’я дитинчат. Вони мають надію, що результати дослідження зменшать кількість зайвих жертв у науці та тваринництві.

Джерело: Укрінформ
(https://www.ukrinform.ua/rubric-yakisne-zhyttia/3364315 )

Еврика в напівсні

Створено оптоволокно завтовшки з волосину для передачі 3D-відео

 

Свіжий Номер
(Тисніть на обкладинку)

#2022-08
22.02.2022 Московська армія вже в Україні. Що далі?
Office of Cook County Board President Toni Preckwinkle Округ Кук і CEDA оголошують програму допомоги з водопостачання для малозабезпечених домогосподарств
Небесна сотня, «справи Майдану» 8 років розслідування, які результати?
«Визнання ЛНР/ДНР»: перемога чи програш Путіна і що це означає для України? Рішення господаря Кремля дає Зеленському шанс поховати «Мінськ»
Міжнародна фінансова допомога Україні: хто, скільки і навіщо. Подушка безпеки для України
Путінська казарма: які перспективи має окупований Донбас Чому після визнання Росією «народні республіки» приречені на жалюгідне існування
«План знищення України»: звіт британського інституту оборонних досліджень
Християнське ставлення до війни Розвиток доктрини від перших віків християнства до Середньовіччя
Не стало Івана Дзюби – літературознавця, дисидента, Героя України
Чи бояться росіяни війни? Як російське суспільство реагує на військові ігри Кремля біля кордонів України

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - Dropshipping suppliers