Технологію можуть застосовувати для мінімально інвазивних медичних зондів та для 3D-візуалізації важкодоступних частин механізмів.Команда вчених з університетів Британії та Німеччини розробила оптоволокно завтовшки з людську волосину, яке має полегшити інвазивні методи дослідження в медицині та інженерії, повідомляється в науковому журналі Science.
Передача тривимірного зображення зазвичай включає надсилання світлових імпульсів і відлік часу їх повернення. Для застосування ендоскопів у біовізуалізації або візуалізації у важкодоступних місцях усередині машин типовий підхід з використанням об’ємної оптики може бути неприйнятним.
Учені виявили, що 3D-зображення може бути передане за допомогою багатомодового оптичного волокна. Після визначення характеристик матриці волокна оптичні імпульси можуть бути використані для реконструкції тривимірних зображень.
Оскільки цей підхід дозволяє використовувати волокна шириною з людську волосину, отримані результати є багатообіцяючими для мініатюрних та мінімально інвазивних програм ендоскопічної 3D-візуалізації.
Раніше цього року японські інженери змогли забезпечити передачу даних по оптоволокну зі швидкістю 319 терабіт на секунду.