rss
02/01/2023
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Здоров’я \ Екстракт виноградних кісточок може усувати старі клітини - вчені
Китайські та американські науковці виявили, що висока концентрація суцільного екстракту або одна з його активних сполук здатна спричинити загибель старих клітин, не пошкоджуючи при цьому функціональні.

Про це йдеться в статті журналу Nature Metabolism, передає Укрінформ.

У процесі старіння вірогідність захворіти збільшується. Тому дослідники займаються пошуками сенолітиків – ліків, що здатні очистити організм від постарілих клітин. Більшість з таких медикаментів можуть стати токсичними і для здорових клітин та тканин. Науковці з Китайської академії наук, Медичного університету Біньчжоу та Клініки Мейо разом із китайськими колегами вирішили знайти безпечніші сенолітики серед природних сполук.

Дослідження показали, що екстракт виноградних насінин успішно спричиняє загибелі старих клітин. У кісточці є сполука PCC1, яка вже демонструвала в дослідах здатність спричинити пошкодження ДНК.

Вчені провели дослідження на лабораторних п’ятимісячним мишам, яким спочатку імплантували під шкіру постарілі клітини. Після цього вони сім днів вводили тваринам дві ін’єкції PCC1 або ж контрольний розчин без активної речовини. Виявилось, що кількість старих клітин після сполуки PCC1 зменшилась. Перевірка стану здоров’я мишей через місяць продемонструвала, що сполука здатна запобігти погіршенню фізичній активності можливої внаслідок накопичення старих клітин.

Також науковці провели дослідження на мишах середнього віку. Воно показало, що невелика кількість старих клітин в організмі здатна погіршити здоров’я та виживаність. Ще вони перевірили вплив PCC1 на старих тваринах. Виявилось, що ін’єкції допомогли зменшити кількість старих клітин у нирках, печінці легенях та простаті мишей. Вони мали вищі показники активності.

Ще один дослід зі старішими мишами (24-27 місяців) показав, що тварини, які отримували PCC1 мали довшу на 9,4 % тривалість життя.
Науковці зазначають, що сполука із виноградних насінин може стати ефективним лікарським засобом, який усуне пов’язані з постарілими клітинами патології.

Джерело: Укрінформ
(https://www.ukrinform.ua/rubric-yakisne-zhyttia/3365282 )

Секрети довголіття

Небезпека резистентності до антибіотиків

Боятися в міру#2021-51 (12/22/2021)

 

Свіжий Номер
(Тисніть на обкладинку)

#2022-08
22.02.2022 Московська армія вже в Україні. Що далі?
Office of Cook County Board President Toni Preckwinkle Округ Кук і CEDA оголошують програму допомоги з водопостачання для малозабезпечених домогосподарств
Небесна сотня, «справи Майдану» 8 років розслідування, які результати?
«Визнання ЛНР/ДНР»: перемога чи програш Путіна і що це означає для України? Рішення господаря Кремля дає Зеленському шанс поховати «Мінськ»
Міжнародна фінансова допомога Україні: хто, скільки і навіщо. Подушка безпеки для України
Путінська казарма: які перспективи має окупований Донбас Чому після визнання Росією «народні республіки» приречені на жалюгідне існування
«План знищення України»: звіт британського інституту оборонних досліджень
Християнське ставлення до війни Розвиток доктрини від перших віків християнства до Середньовіччя
Не стало Івана Дзюби – літературознавця, дисидента, Героя України
Чи бояться росіяни війни? Як російське суспільство реагує на військові ігри Кремля біля кордонів України

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - Dropshipping suppliers