rss
05/24/2024
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Проблема \ За межею пародії: університет маркує книги Джорджа Орвелла «1984» як «контент з відвертим матеріалом», який деяким студентам може здатися «образливим і засмучуючим»
Як один з найбільших творів у британській класичній літературі, «1984» звучить як страхітливе попередження про небезпеку цензури.

Тепер співробітники Університету Нортгемптона випустили тригер-попередження для читачів щодо роману Джорджа Орвелла на тій підставі, що він містить «відвертий матеріал», який деяким студентам може здатися «образливим і засмучуючим».

Порада, оприлюднена після запиту на свободу інформації від The Mail on Sunday, викликала обурення критиків, які стверджують, що вона суперечить темам книги.

Опублікована в 1949 році антиутопічна історія Орвелла, дії якої відбуваються в тоталітарній країні, де переслідується індивідуальне мислення, дала світові такі фрази, як «Великий брат», «Новомова» і «поліція думок».

Її сюжет зосереджується на Вінстоні Сміті, державному службовці, якого заарештували та піддали тортурам через незаконний любовний зв`язок. Він також розповідає про те, що може статися з суспільством, яке не цінує академічні свободи чи власну історію.

Проте це одна з кількох літературних робіт, які були позначені студентами Нортгемптона, що вивчають модуль під назвою Identity Under Construction. Їх попереджають, що модуль «розглядає складні питання, пов’язані з насильством, гендером, сексуальністю, класом, расою, зловживаннями, сексуальними насильствами, політичними ідеями та образливою лексикою».

В доповненні до книги Орвелла, науковці виділяють кілька робіт у модулі, які можуть бути «образливими та засмучуючими», включаючи п’єсу Семюеля Беккета «Завершення», графічний роман Алана Мура та Девіда Ллойда «В означає Вендетта» та «Sexing The Cherry» Жанетт Вінтерсон.

Депутат від Торі Ендрю Бріджен сказав: «Є певна іронія в тому, що студентам тепер видають попередження перед читанням «1984». Наші університетські кампуси швидко перетворюються на антиутопічні зони Великого Брата, де практикують новомову, щоб зменшити діапазон інтелектуальних думок і заглушити інакодумців, які йому не відповідають.

«Занадто багато з нас – і ніде це не є очевиднішим, ніж в наших університетах – вільно відмовилися від своїх прав для того, щоб підкорятися гомогенізованому суспільству, яким керує ліберальна еліта. Вона «захищає» нас від ідей, які, на їхню думку, є занадто екстремальними для нашої чутливості».

Біограф Орвелла Девід Тейлор сказав: «Я думаю, що 13-річних підлітків можуть турбувати деякі сцени в романі, але я не думаю, що хтось із студентів справді дуже шокований книгою».

Знаменний роман регулярно адаптували для сцени та екрану, враховуючи відомий фільм із Джоном Хертом у головній ролі.

Нортгемптон також оприлюднив попередження щодо інших модулів свого курсу англійської мови. Студентів попереджають, наприклад, що у романі Марка Хеддона «Дивний випадок із собакою вночі» 2003 року є «смерть тварини, непрацездатність, інвалідність і образливі висловлювання».

Згадки про «гендер, сексуальність, жорстоке поводження, насильство, самоушкодження, самогубство» також відзначаються у фільмі Саллі Руні «Звичайні люди», який був адаптований для успішного серіалу BBC у 2020 році з Дейзі Едгар-Джонс і Полом Мескалем у головних ролях.

Нортгемптон, який отримав повний статус університету лише в 2005 році, займає 101 місце в списку зі 121 університету Великобританії

Прессекретар сказав: «Хоча це не є політикою університету, ми можемо попереджати студентів про контент щодо насильства, сексуального насильства, домашнього насильства та самогубства». За таких обставин ми пояснюємо кандидатам у рамках процесу набору, що їх курс буде враховувати деякі складні тексти. Це закріплюється репетиторами, коли вони просуваються за своєю програмою навчання.

«Ми знаємо, що деякі тексти можуть бути складними для деяких студентів, і врахували це при розробці наших курсів».

Раніше в цьому місяці The Mail on Sunday повідомила, як студенти Солфордського університету отримали «попередження-тригер» про «Джейн Ейр» Шарлотти Бронте та «Великі сподівання» Чарльза Діккенса.

Студентів з англійської літератури попереджають про «сцени та обговорення насильства, зокрема і сексуального, в кількох основних текстах», які вони можуть вважати «страшними».

Джерело: https://www.dailymail.co.uk/news/article-10430597/
Переклад українською, “Час і Події”.

Брістольський університет хоче скасувати слово «материнство»

«Конвой Свободи» Як ліберальна Канада стала епіцентром світової боротьби із карантинними обмеженнями

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - Dropshipping suppliers