rss
05/16/2022
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Полiтика \ Аналітика \ Під прикриттям стратегічного партнерства. Київ не помічає недружніх кроків Пекіна
В українському інформаційному полі Китай згадується не так вже й часто. Про двосторонні відносини з цією країною пише зовсім невелике коло експертів. Тому коли з’являється цілком офіційне повідомлення про зустріч посла КНР Фань Сянжуна з заступником міністром закордонних справ України Дмитро Сеніком, воно скидається на якусь звичайну дипломатичну хроніку.

А якщо прочитати заяву китайського посла від 7 грудня, в якій йдеться, що «Китай поважає суверенітет, незалежність та територіальну цілісність України, а також підтримує шлях розвитку українського народу, обраний ним, виходячи з національних особливостей своєї держави. Китай і надалі суворо дотримуватиметься цієї принципової позиції», може виникнути ілюзія, що у Києва на Сході є серйозний і надійний стратегічний партнер.

Однак ця ілюзія одразу зникає, якщо вийти трохи далі за межі традиційної української стрічки новин. Ось, наприклад, стаття у головній англомовній китайській газеті Global Times із промовистим заголовком «Україна заплатить ціну за напад на китайську фірму за вказівкою США» В ній у доволі агресивній риториці, властивій нинішній китайській дипломатії «молодих вовків» йдеться про позов на $4,5 млрд до України у справі «Мотор Січі» – українського підприємства, контроль над яким не змогли отримати китайські інвестори. Тут можна заперечити, мовляв, Пекін просто захищає інтереси своїх компаній, але це не йде у розріз з підтримкою територіальної цілісності України. Але є й інші факти. Наприкінці листопада у китайській столиці була відкрита виставка «Крим-Китай: давайте знайомитись». За начебто суто культурницьким заходом ховався захід значно масштабніший: окрім історій про художню спадщину та природні принади півострова йшлося про рекреаційний та інвестиційний потенціал регіону. Захід відвідали високопоставлені представники китайської Компартії, і це ще один показник нетривіальності заходу. Росіяни задоволені – м’яка сила працює,  справа поступової легітимізації анексії Криму просувається. Офіційний Київ промовчав, жодних нот і заяв з цього приводу не прозвучало.

Мовчить Київ і ще в одній важливій міжнародній темі: Тайваню, – території, над якою нависла загроза воєнного вторгнення з боку комуністичного континентального Китаю. На захист острова стають не лише великі геополітичні гравці. Наприклад, невеличка східноєвропейська Литва, відома своєї прихильністю до України, є найбільш послідовною і принциповою у захисті Тайваню на міжнародній арені. Українська влада, яка чудово розуміє, що таке загроза ворожого вторгнення з боку сильнішого сусіда, дистанціюється від цього процесу.

Аргументом на користь того, що Україна намагається не помічати недружньої політики з боку КНР, є значна економічна співпраця з цією країною. За даними Держстату, за 9 місяців 2021 року український експорт до Китаю виріс на 30% і сягнув $6,1 млрд, імпорт становить $7,5  млрд. Втім за цими велетенськими показниками так само стоїть не вельми приваблива картина. Якщо подивитися на структуру українсько-китайської зовнішньої торгівлі, то стане помітним, що КНР закуповує в Україні переважно сировину (залізну руду, первинну сільгосппродукцію, деревину не глибокої переробки), а продає товари з високою доданою вартістю (продукція машинобудування, електротехніка). Така модель консервує економічну відсталість України і утворює по суті колоніальну залежність від Китаю.

Хто гірший – Зеленський чи Порошенко?

Між політикою і піаром: партії України-2022

 

Свіжий Номер
(Тисніть на обкладинку)

#2022-08
22.02.2022 Московська армія вже в Україні. Що далі?
Office of Cook County Board President Toni Preckwinkle Округ Кук і CEDA оголошують програму допомоги з водопостачання для малозабезпечених домогосподарств
Небесна сотня, «справи Майдану» 8 років розслідування, які результати?
«Визнання ЛНР/ДНР»: перемога чи програш Путіна і що це означає для України? Рішення господаря Кремля дає Зеленському шанс поховати «Мінськ»
Міжнародна фінансова допомога Україні: хто, скільки і навіщо. Подушка безпеки для України
Путінська казарма: які перспективи має окупований Донбас Чому після визнання Росією «народні республіки» приречені на жалюгідне існування
«План знищення України»: звіт британського інституту оборонних досліджень
Християнське ставлення до війни Розвиток доктрини від перших віків християнства до Середньовіччя
Не стало Івана Дзюби – літературознавця, дисидента, Героя України
Чи бояться росіяни війни? Як російське суспільство реагує на військові ігри Кремля біля кордонів України

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com