rss
02/05/2023
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Проблема \ Кримінал \ «Укрпошта» збирається придбати «мийний» банк у Віктора Ющенка
10 листопада 2021 року дрібний «Альпарі банк», який має всього одне відділення, вирішив продати 100% своїх акцій. Згідно з повідомленням банку, сума угоди складе 232 млн грн. або 93% всіх його активів. Насправді це дуже незвичайна оборудка, оскільки банки давно вже не продаються з такими високими коефіцієнтами.

Придбати «Альпарі» збирається державна «Укрпошта», яка має 11 тисяч відділень, де наразі продаються навіть харчі, цукерки, консерви та всілякий мотлох. Там давно мріють зайнятись більш прибутковим бізнесом – обміном готівкової валюти, збиранням депозитів населення та видачею кредитів. Але для цього потрібна банківська ліцензія, яку й збирається отримати оператор поштового зв’язку разом з придбанням «Альпарі».

«Укрпошта» неодноразово намагалась домовитись про ліцензію напряму з Нацбанком, але отримувала відмови – тому що, компанія не має прозорої звітності та, за даними міжнародних аудиторів, багато років підробляє звітність. Крім того, левова частка відділень державної пошти досі навіть не мають комп’ютерів і ведуть облік вручну. Так, наприклад, за даними авдиторської компанії «Baker Tilly» в 2019 році «Укрпошта» не вела належних облікових записів щодо оплати підписки на періодичні видання, а це приблизно 100 млн грн. Крім того, авдитори не змогли підтвердити доходи держфірми в 2020 році в розмірі 402 млн. грнє від торгівлі власними та комісійними товарами. Скоріше за все сума була набагато більшою та не відображалась в бухгалтерському обліку.

Title  
  
Керує державною «Укрпоштою» з 2016 року такий собі Ігор Смілянський. Людина Рината Ахметова. У 2010 – 2011 роках Смілянський займався злиттям банків Ахметова ПУМБ і «Донгорбанк», а в 2014 році – злиттям ПУМБа («Перший український міжнародний банк») з російським банком «Ренесанс Капітал». У 2019 – 2020 роках Смілянський  також був членом наглядової ради державного концерну «Укроборонпром». Тож не дивно, що в  політичному середовищі кружляють чутки, що на посаду голови «Укрпошти» та в «Укроборонпром» Ігоря Смілянського, начебто, проштовхнув Рінат Леонідович.

Смілянський, якому ледве вдається керувати однієї з найбільших держкомпаній, вже потрохи віддячує Ахметову. Ще в 2018 році «Укрпошта» уклала угоду з ПУМбом про надання послуг цього банку через свої відділення. Щоправда, проєкт виявився провальним, оскільки не зміг охопити більшість поштових відділень, де досі працюють на рахівницях замість комп’ютерів. Але Ахметову таки щось перепало. Наприклад, у квітні 2020 року «Укрпошта» Смілянського обрала фінансовим партнером все той же ПУМБ для закупівлі 500 автівок FIAT Doblo Maxi у фіктивного ТОВ «ТД «Укрлада». Сума контракту склала 8,5 млн євро, розмір відсотків, які при цьому отримав ПУМБ, банк не розголошує. Як правило, це 20-30% річних.

  Title
 
 Ігор Смілянський

Тепер ексбанкір Ахметова Смілянський вирішив зробити хід конем, щоб утерти носа незговірливим чиновникам НБУ, які відмовили йому в банківській ліцензії. Він збирається розгорнути банківський бізнес в «Укрпошті» під ліцензією банку «Альпарі».

Єдиним власником цієї фінустанови фігурує нікому невідомий Бахтарі Хедаятоллах (BAKHTARI HEDAYATOLLAH), громадянин України та Об’єднаних Арабських Еміратів (місто Дубай). Але він – звичайний «фунт», підставна особа, хоча й пересувається в Дубаях на власному Роллс Ройсі. Але насправді банк контролює експрезидент України Віктор Ющенко, який є головою наглядової ради «Альпарі банку».

У наглядову раду також входить давній соратник Віктора Андрійовича, безалкогольний ексміністр економіки Сергій Терьохін. Головою правління «Альпарі банку» нещодавно призначений Ігор Францкевич, з яким Ющенко приятелює ще з далеких 90-х, коли вони вдвох довели до банкрутства державний банк «Україна».

У квітні 2019 року Нацбанк оштрафував «Альпарі» на 2 млн грн. за відмивання брудних грошей. Банк намагався відбитись від санкцій в судах, але безуспішно.

У банківській сфері, де всі все про всіх знають, побутує переконання, що левова частка грошей в банку належить Віктору Андрійовичу, який виводить та заводить валюту через різні схеми та спекулює доларами на міжбанку через «Альпарі». Також кажуть, що він не полишає надію знову очолити Національний банк України, про що навіть вів перемовини з головою офісу президента Андрієм Єрмаком. Але там йому нічого не пообіцяли.

У «Альпарі Банка» наразі чималі проблеми. 3 грудня 2021 року Печерський райсуд Києва надав слідчим Державного бюро розслідувань (ДБР) на доступ до документів в «Альпарі Банку» з можливістю їх вилучення. Досудове розслідування в кримінальному провадженні № 42019101060000331 від 28 жовтня 2019 року здійснюється в зв’язку з наявною інформацією про те, що статутний капітал «Альпарі банку» є фіктивним. Як пише слідчий ДБР у клопотанні про тимчасовий доступ документів, «розслідуванням встановлені обставини протиправної діяльності, пов’язаної із фіктивним формуванням статутного капіталу АТ «Альпарі Банк» за сприянням службових осіб Національного банку України, пов’язаних із невжиттям щодо АТ «Альпарі Банк» заходів правового реагування щодо фактів виявлених порушень законодавства у сфері банківської діяльності та протидії легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом».

Title  
  
У ДБР вважають, що статутний капітал банку був поповнений з порушеннями закону спочатку на 78 млн. грн., потім ще на 34 млн. грн. за так званою спрощеною процедурою - за рахунок «брудних» коштів. Формально вніс кошти все той же Бахтарі Хедаятоллах. Але в слідства є підстави вважати, що це – гроші Віктора Ющенко. Може, тому Ющенко й вирішив продати свій банк Ахметову, тобто «Укрпошті»?

Цікава деталь: попередня сума правочину з продажу акцій «Альпарі» складає 232 млн грн, але за твердженням банку сума «може бути відкоригована». За словами джерел в «Укрпошті» торги з власниками «Альпарі» ще не завершені, оскільки Віктор Андрійович, начебто, вимагає за акції банку мінімум 500 млн грн. Мовляв гроші все одно державні, а отримати ліцензію в Нацбанку, враховуючи відкати, коштує приблизно стільки ж.

І вишенька на тортик. 2 липня 2021 року «Альпарі» ухвалив рішення залучити в Нацбанку кредит рефінансування в розмірі 1,1 млрд грн. Незважаючи на те, що «Альпарі банк» не має ніякої адекватної застави, голова НБУ Кирило Шевченко якимось чудом погодив цю оборудку. Скоріше за все, безкоштовно та без усіляких відкатів. Схему доручено провести Францкевичу, який давно товаришує з Кирилом, і, мабуть, знає як треба правильно дякувати.

Автор: Олексій Комаха
Джерело: Насправді.Тудей
(https://naspravdi.today/uk/2022/01/14/ukrposhta-zbyraietsia-prydbaty-moiechnyy-bank-u-viktora-yushchenka/ )

Помилка Резидента

Навальний vs кримські сусіди Коломойського

 

Свіжий Номер
(Тисніть на обкладинку)

#2022-08
22.02.2022 Московська армія вже в Україні. Що далі?
Office of Cook County Board President Toni Preckwinkle Округ Кук і CEDA оголошують програму допомоги з водопостачання для малозабезпечених домогосподарств
Небесна сотня, «справи Майдану» 8 років розслідування, які результати?
«Визнання ЛНР/ДНР»: перемога чи програш Путіна і що це означає для України? Рішення господаря Кремля дає Зеленському шанс поховати «Мінськ»
Міжнародна фінансова допомога Україні: хто, скільки і навіщо. Подушка безпеки для України
Путінська казарма: які перспективи має окупований Донбас Чому після визнання Росією «народні республіки» приречені на жалюгідне існування
«План знищення України»: звіт британського інституту оборонних досліджень
Християнське ставлення до війни Розвиток доктрини від перших віків християнства до Середньовіччя
Не стало Івана Дзюби – літературознавця, дисидента, Героя України
Чи бояться росіяни війни? Як російське суспільство реагує на військові ігри Кремля біля кордонів України

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - Dropshipping suppliers