rss
06/18/2024
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Організації, установи, товариства \ Зарплата в Київській області вдвічі менша, ніж в Києві
Ринок праці Києва та області швидко вийшов з новорічно-різдвяних канікул. За даними кадрового порталу grc.ua, роботодавці активно відкривали нові вакансії, шукачі публікували та оновлювали свої резюме.

Проте спеціалісти області були менш активними, ніж столичні фахівці. Це ілюструє показник конкуренції – у Києві на 1 робоче місце претендує в середньому 2 спеціалісти, а в області конкуренція нижча. Це й не дивно – у столиці пропонують вдвічі більшу зарплату, ніж в області.

На початку 2022 року середня заробітна плата у відкритих вакансіях в Києві  становить 26 300 грн, а в Київській області – 11 500 грн.

Title  
  


Кого шукають?


В першу чергу в Києві та області потрібні фахівці зі сфери Продажів, при цьому в області пропозицій більше (31%), ніж в столиці (20%). На другому місці серед пропозицій в Києві є фахівці зі сфери ІТ – 17% від всіх актуальних вакансій, в області лише 1 % подібних пропозицій. Підкреслимо те, що пропозиції з ІТ-сфери є досить мобільними, і часто роботодавці пропонують віддалений формат роботи. Тому претендувати на роботу в столичній ІТ-компанії  може спеціаліст без прив’язки до місця проживання у Києві. Можна працювати і отримувати високу «київську» заробітну плату, живучи в передмісті чи області, або навіть в іншому регіоні України. 

Роботу для студентів та людей без досвіду пропонують  більше в області (17%), ніж в столиці (8%). Проте пропонована заробітна плата значно нижча, ніж в Києві.  Наступні за популярністю в Києві є пропозиції з проф сфери Бухгалтерія, управлінський облік та Маркетинг, реклама, PR – по 7% в актуальних вакансіях, в області ці спеціалісти значно менше затребувані. В Київській області значно більше затребувані фахівці зі сфери Транспорту та логістики – 11% від актуальних вакансій області.


Скільки готові платити?


Загалом столичні заробітні плати в два рази вищі ніж в області. Тільки в пропозиціях для робітничого персоналу,  представників сфери HoReCa, безпеки та автомобільного бізнесу заробітна плата в Києві та області практично на одному рівні. Для прикладу, у сфері продажів в середньому пропонують оклад 12 800 грн, а в області 9 600 грн. Роботу для студентів в столиці теж оплачують значно краще, ніж в області (Київ – 14 800 грн, область – 9 500 грн). Найбільша різниця в заробітних платах в сфері ІТ та сфері маркетингу, це пов’язано ще й з можливістю працювати в цих сферах віддалено, без прив’язки до місця проживання.


Хто шукає роботу?


В Києві актуальні вакансії за останній місяць перекривають потребу на 55%, тобто на 1 робоче місце в середньому претендує приблизно 2-ох спеціаліст. Найбільше розміщених резюме за останній місяць, в столиці, було зі сфери Топ -  менеджменту (16%), маркетингу (13%), ІТ (11%), студентів (11%) та адміністративного персоналу (8%).

В Київській області розміщено значно менше резюме, проте актуальні вакансії області за останній місяць перекривають потребу по резюме на 85%, тобто конкуренція на 1 робоче місце в столичному регіоні нижча, ніж в Києві. З усіх розміщених та оновлених резюме Київської області 24% вказали, що готові переїхати заради вигідної пропозиції роботи. В Київській  області найбільше шукають роботу студенти та молоді фахівці  - 20%.  У сфері маркетингу розмістило резюме 10% фахівців, Топменеджерів – 9%, та по 8% бажаючих працювати у сфері адміністративного персоналу та виробництва і сільського господарства.

В сучасних реаліях вигідніше працювати в столиці, більше пропозицій та практично в два рази більша винагорода за роботу. Проте є професійні сфери, в яких рівень оплати праці однаковий. Однією з тенденцій ринку праці на 2022 рік експерти grc.ua називають широку географію пошуку співробітників, віддалений формат роботи та географічно нейтральну заробітну плату. Все частіше роботодавці пропонують можливість працювати віддалено, без прив’язки до якогось конкретного міста.

Фото: grc.ua
Джерело: grc.ua

Суспільно-політичні настрої населення України

5 лайфхаків продуктивності

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - Dropshipping suppliers