rss
04/20/2024
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Полiтика \ Аналітика \ Хто гірший – Зеленський чи Порошенко?
Страшне питання - за своїми наслідками. Адже один із наслідків - ще одне штучне розділення українців. Взагалі принцип «розділяй і володарюй» в Україні реалізовано набагато краще ніж принципи «справедливості», «верховенства права», «демократії» тощо. За якими тільки ознаками нас не розділяють, якою тільки ворожою солодкоголосою агентурою не наповнюють, наскільки високопатріотичними гаслами та агентура користується…

Питання можна було б перефразувати. Хто кращий - Зеленс­ький чи Порошенко? Але тоді в питанні вже містилася б брехливість, адже ніхто з них не є добром для України. Дякувати їм можна, хіба згадуючи сарказм Висоцького: «Скажи ще спасибі, що живий».

Чому, власне, я вирішив підняти цю тему? Тому, що у відповіді на це питання ховається ключ до розуміння української політики.

Люди на загал мислять емоціями та схильні вірити в казку. Людину легше обдурити, ніж пояснити їй хто саме та в який спосіб її обдурив. Телевізор формує викривлення у свідомості, проте холодильник інколи ті викривлення руйнує.

У цій статті, на противагу до емоцій, я хочу повернутись до розуму - «до раціо». І якщо наші читачі запам’ятають кілька простих думок, то процес виборів матиме шанси стати не настільки поганим.

Для того, щоб порівнювати Порошенка та Зеленського, потрібно зрозуміти, а якими, власне, інструментами та критеріями ми маємо користуватись? Має бути якась уніфікована система, адже ж не можемо ми сказати, що є більшим - 5 кілограм чи 10 метрів?

В свій час, між першим та другим туром президентських виборів ми з побратимами по мережі взаємодії «Суспільна Система» зробили порівняльний аналіз загроз від двох кандидатів - Порошенка та Зеленського. Вказавши при тому, що загрози від Порошенка були діючими на той момент, а частина загроз від Зеленського є очікуваними. Так склалось, що при написанні цього документу саме я описував потенційні загрози від нинішнього президента. І хоча в кінці-кінців документ отримав такий вигляд, я особисто тоді також втратив частину холоднокровності - вплив інформаційного поля та маніпулятивної хвилі ейфорії був дуже колосальним. Але Віктор Жердицький, як на мене, зберіг максимально можливу раціональність та холоднокровність - і завдяки цьому ми опублікували саме такий перелік загроз. 

Title  
  


Даний порівняльний аналіз Суспільна Система вперше оприлюднила 16 квітня 2019 року, перед другим туром президентських виборів. І тут я додатково хотів би відзначити два факти.

Навіть значна частина наших прихильників в той час не хотіла розуміти масштабів загроз, що йдуть від Зеленського. Ейфорія від того, що зрадник і злочинець Петро Порошенко втратить владу, затуманювала розум. Люди хотіли вірити в казку, що прийде хтось і швидко та легко зробить «щоб було добре». В цю нішу дуже вдало ляльководи засунули голограму Голобородька із серіалу «Слуга Народу». Деякі мої друзі казали та писали приблизно таке: «з точки зору логіки те, що Ви пишете, може й правильне, але дайте Зеленському шанс».

Голобородько-Зеленський отримавши владу почав діяти в багатьох випадках ще страшніше і нахабніше, ніж ми передбачали. Цинізм антиукраїнських «зелених слуг» переоцінити важко - що в питання війни, розпродажу землі і надр, прихватизації, узурпації влади, нищенні правової системи та свавіллі, узурпації влади тощо.

Майже усі загрози, про які ми попереджали Зеленський реалізує в надзвичайно прискореному режимі. Суспільство з суїцидальною приреченістю пасивно спостерігає за суцільним руйнуванням держави та нищенням усього українського в країні.

Коли відбувались вибори президента України в 2019 році, Петро Порошенко із тріском програв Володимиру Зеленському. Олігарх програв комедійному артисту, який за гроші обслуговував інших олігархів. Власне ті «інші» і залишились за спиною Зеленського, просто на хвилі одуреності в 2019 році багато українців їх не помічала тоді. Зате добре помічає зараз. 

Аналіз ситуації «без прикрас», чітке логічне порівняння політиків із дотриманням раціональних (а не емоційних!) критеріїв є одним із необхідних елементів для зміни України.

Питання влади та питання власності є ключовими питаннями політики. І, відповідно, коли ми аналізуємо політиків, то на ці питання ми повинні першочергово звертати увагу.

Потрібно старатись зрозуміти мотивацію політика. Хто він - за своєю суттю, за своєю кров’ю (походженням)? Нам досить часто розповідають, що національність не має значення, проте «чомусь» так вийшло, що серед «українських» олігархів відсутні етнічні українці. І тут мова не про напади на інші нації, а акцентування уваги читача на тому, що не може титульна нація бути упослідженою на своїй землі. Не може, але є. Поки.

Раз вже мова зайшла про олігархів, то саме їх сліди за спиною того чи іншого політика нам потрібно шукати, якщо зробити правильний аналіз. У випадку Порошенка - він сам є олігархом, а у випадку Зеленського - слуга олігархів. Котрий не позбавлений амбіцій, адже апетит приходить під час їжі…

Одна з напівжартівливих відмінностей між Петром Порошенком та Володимиром Зеленським полягає також в різній «структурі власності». Порошенко - «приватне підприємство», в той час як Зеленський - «акціонерне товариство», до публічних співвласників якого в даний момент можна віднести самого Володимира Зеленського, братів Шефірів, Єрмака, Коломойського, Баканова і т.д. Насправді ми не можемо чітко знати всіх «акціонерів» та їхніх домовленостей між собою, але слідкуючи за тим, як змінюються питання влади та власності в Україні, ми можемо здогадуватись про наявність відповідних «договорнячків».

Так, більшість завжди буде керуватись емоціями, проте ті, хто є лідерами народу різного рівня - від сільської громади і до загальнодержавного - повинні максимально керуватись «голосом розуму». Адже тільки такі лідери можуть направити «сліпу силу народу». А як же вони її поведуть в правильне русло, якщо самі будуть незрячими?

Так, більшість завжди буде керуватись емоціями, проте ті, хто є лідерами народу різного рівня - від сільської громади і до загальнодержавного - повинні максимально керуватись «голосом розуму». Адже тільки такі лідери можуть направити «сліпу силу народу». А як же вони її поведуть в правильне русло, якщо самі будуть незрячими?

Порівняння загроз від кандидатів


 Title
ПорошенкоЗеленський

Діючі загрозиДіючі загрози

Не українець за своєю суттю і походженням.Не українець за своєю суттю і походженням.

Зневага до проблем української нації і до зубожіння,
вимирання, нищення та еміграції українців.
Зневага до проблем української нації, продовження відкритого
чи прихованого приниження гідності та кепкування над
українським етносом.

  Узалежнений від головних гравців олігархічної системи
(Коломойський, Льовочкін, Фірташ).

Державне управління

Діючі загрози
Очікувані загрози

 Просування та побудова моделі ліберально-російської
України через піднесення та опертя на російськосутністні
космополітичні середовища і організації та обмеження глибинно
українського світогляду малоросійськими рамками.

 Повернення/компенсація Коломойському відібраних бізнес-структур
за державний/народний рахунок та нових компаній/галузей для
подальшого пограбування та виведення капіталів.

 Русифікація та упослідження української мови та відкат в процесах
її повернення в усі сфери життєдіяльності в країні.

 Подальша дискримінація прав українського народу в визначальних
сферах суспільного життя та розмивання національної ідентичності.

 Повернення ідеологем совєтської/московської історії та відкат
у поверненні українського світосприйняття та історії в інформаційній,
освітній, управлінській та інших сферах.

Підпорядкування президентських рішень персональним бізнес-
інтересам. Посилене використання управлінських
повноважень для нарощування та збереження неправомірних
багатств.

 
Збереження та поглиблення координованої феодально-
олігархічної системи з подальшим зубожінням народу та
узалежненням від олігархату.

Збереження феодально-олігархічної системи та заміна її основних
координаторів з подальшим зубожінням та узалежненням народу
від олігархату.
Завершення концентрації злочинної системи управління в державі
через остаточну узурпацію неправових впливів на законодавчу
та судову гілки влади.

 
Імітація реформ через демонстрацію поверхневих форм та
сутнісне використання їх не для розв’язання базових
проблем, а для подальшої узурпації владних повноважень та
злочинного збагачення.

 
Поширення перманентної цинічної брехні (хуцпа) та
маніпуляції інформацією, як основного змісту його
комунікації з українським народом та суспільством.
 
Повсемісне призначення на ключові пости залежних від нього
людей, які служать його персональним потребам, а не
інтересам народу і держави. Серед них: бізнес-партнери,
узагрожені кримінальною відповідальністю особи, корумповані
чиновники, куми.

 Кадрові призначення відбуватимуться під прямим чи опосередкованим
впливом дружніх олігархів.
Ухиляння від притягнення до відповідальності та/або
покарання вбивць небесної сотні, винуватців у здачі Криму та
інших воєнних злочинах.

 
Приховані репресії та нейтралізація протестних та дієво-
патріотичних соціальних груп, добровольців, волонтерів,
громадських активістів.

 
Удосконалення системи маніпуляції масовою свідомістю
для антагоністичного розділення, зневіри та
взаємопоборювання різних соціальних груп населення та
закріплення керованої олігархократії

 
 Продаж сільгоспземель іноземним бенефіціарам. Пряма
чи прихована попередня концентрація с/г земель у
руках олігархічних власників з подальшим
перепродажем розпорядникам транснаціональних капіталів.


Продаж сільгоспземель іноземним бенефіціарам. Пряма чи
прихована попередня концентрація с/г земель у
руках олігархічних власниікв з подальшим
перепродажем розпорядникам транснаціональних капіталів. Війна


Діючі загрози

Очікувані загрози

Одноосібне припинення дії Конституції та законів України
щодо обов’язкового введення воєнного стану, утворення
ставки Верховного Головнокомандувача, мобілізації усієї
країни на оборону від агресора.

Не виконання прямого конституційного обов’язку президента
та законів України щодо обов’язкового введення воєнного
стану, утворення ставки Верховного Голнокомандувача,
мобілізації усієї країни на оборону від агресора.
Злочинне самоусунення від виконання функцій Верховного
Головнокомандувача для організації ефективних
оборонних та диверсійних операцій, інформаційної,
кібернетичної, ідеологічної, економічної, торгової та інших
видів війни проти агресора.

Уникнення виконання обов’язків Верховного
Головнокомандувача для організації ефективних оборонних
та диверсійних операцій, інформаційної, кібернетичної,
ідеологічної, економічної, торгової та інших видів війни
проти агресора.
Продовження колаборації з московією в односторонньому
припиненні воєнних дій, через Мінські домовленості,
збереженні дипломатичних і міжвідомчих стосунків з
агресором, торгівлі на крові, нормандському форматі.

Успадкована колаборація з московією в односторонньому
припиненні воєнних дій, через Мінські домовленості,
збереженні дипломатичних і міжвідомчих стосунків з
агресором, торгівлі на крові, нормандському форматі.
Продовження злочинів масового знищення добровольців та
інших воїнів - патріотів в організованих котлах, як це було
в Іловайську, Дебальцеве, Зеленопілля, Ізварине та інші.

 
Стримування юридично-правового оголошення РФ
агресором на міжнародному рівні для наступного
обмеженням прав агресора в міжнародних організаціях
(ООН, ПАРЄ, ОБСЄ) і для формування міжнародної коаліції
та воєнної взаємодії.

 Успадковане стримування юридично-правового оголошення
РФ агресором на міжнародному рівні для наступного
обмеженням прав агресора в міжнародних організаціях
(ООН, ПАРЄ ОБСЄ) і для формування міжнародної коаліції
та воєнної взаємодії.
Ведення власних бізнесів на території агресора та сплата
податків у його бюджет.

Приховане чи відкрите зайняття бізнесом на території або
з резидентами агресора та сплата податків у його бюджет.
Збереження та подальший перехід у власність резидентів
країни-агресора визначальних компаній в медійній,
комунікаційній, фінансовій, енергетичній галузях, серед
яких - до осіб, що відкрито впливали на анексію Криму.

Збереження та подальший перехід у власність резидентів
країни-агресора визначальних компаній в медійній,
комунікаційній, фінансовій, енергетичній галузях, серед
яких - до осіб, що відкрито впливали на анексію Криму.
Медведчук та інші агенти і колаборанти московії продовжать
вільно діяти в Україні в інтересах країни-агресора та
допускатимуться до функцій державного чи регіонального
управління.

 
 Прихована капітуляція перед московитами під гаслами
припинення війни і встановлення миру.

Бізнес


Діючі загрози

Очікувані загрози
Безмежне збагачення є основним сенсом і метою
життєдіяльності, що спричиняє злочинне накопичення капіталів
шляхом привласнення загальнонаціональних багатств та
перерозподіл олігархічних капіталів.

 
Продовжить протиправно займатись бізнесом та нарощувати його.

Приховане чи відкрите протиправне зайняття бізнесом.
Остаточно підпорядкує собі грабіжницькі схеми в банківській,
енергетичній, сільськогосподарській, виробничій
(в т. ч. оборонпромівській), торговій, зовнішньоекономічній сферах.

 
Обкрадання держбюджету через не сплату належних податків
та виведення капіталів через офшори.
 


Між політикою і піаром: партії України-2022

Під прикриттям стратегічного партнерства. Київ не помічає недружніх кроків Пекіна

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - Dropshipping suppliers