rss
05/24/2024
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Це цікаво \ Думки з соцмереж: Юрій Ситник, Львів, архітектор, письменник, блогер
На ваші прохання.

Отже, Казахстан. Погляд НЕексперта.

Площа 2,7 млн.км2 (Україна - 0,6 млн.км2 вкупі з Кримом і Л/ДНР). При цьому лише 18,7 млн. населення. Країна володіє дуже багатими енергетичними та природними ресурсами, зокрема найважливішими видами паливно-енергетичних і металевих корисних копалин.

Автентичне населення поділене на три етнотериторіальні родоплемінні об‘єднання, так звані жузи: старший, середній і молодший. Окрім жузової ієрархії, є родова аристократія по чоловічій лінії: нащадки Чингісхана, соратників пророка Магомета (ходжа), а також ханської дружини (вояків). Перші два - це так звана «біла кістка», вищі за статусом від потомків ханських дружинників.

Нурсултан Назарбаєв, який і понині фактично править країною, належить до одного з родів старшого жуза, а його родина фактично контролює всі головні галузі економіки, що, звісно, не подобається транснаціональним корпораціям.

Теперішній (традиційно призначений ЗМІ) лідер казахської опозиції - аристократ, ходжа Мухтар Аблязов, бізнесмен, банкір, а з квітня 1998 по жовтень 1999 року навіть був міністром енергетики, індустрії та торгівлі Казахстану. У 1999 році Аблязова звинувачують у розкраданні коштів, перевищенні повноважень і створенні злочинного угруповання. Взагалі у Казахстані мафія була тісно пов‘язана зі структурою жузів і родів та, як це зображають у казахських фільмах, підпорядкована раді старійшин. Але це було ще в 90-х. Нині вся світова мафія обслуговує великий капітал, тож, думаю, Казахстан не виняток.

У 2002 році Аблязова посадили на 6 років, а всі так звані міжнародні правозахисні організації (Human Rights Watch, Amnesty International і т.д.) та Держдеп США засудили дії казахської влади й оголосили Мухтара в’язнем совісті. До згаданих інституцій доєднався Європарламент й у травні 2003 року Аблязова звільнили. У листопада 2018 року Мухтара Аблязова засудили до довічного ув’язнення за організацію вбивства. Звісно, що обвинувачений опозиціонер вже давно перебуває закордоном, у Франції. Ну, це принаймні не ТП (топ пані) Тіхановская - казахам в опозиціонери призначили поважного ексбанкіра з родоводом.

Переважно московські ЗМІ стверджують, що нинішні протести Аблязов готував з Києва, а нещодавно цей лідер у прямому етері телеканала Ахметова заявив: «наша мета – повне повалення режиму Нурсултана Назарбаєва». Іншими словами - йдеться про перерозподіл ринку вуглецевих, імовірно в інтересах Росії. Проте, підозрюю, Казахстан почали активно ділити, точнісінько так, як це нині відбувається з Україною.

Вважати, що протести у Казахстані є народними і спричиненими підвищенням ціни на газ, а також захоплюватися цим дійством, можуть лише продвинуті “експерди” й “фанати революцій”. Натомість люди мислячі намагаються розібратися - кому це все вигідно? До прикладу, вчора Олександр Бахмацький слушно зауважив: «Минус 1 поставщик природного газа, я про Казахстан если что. Вот это, блин, шахматы».

Це прямий натяк на інтерес у нинішньому протистоянні РФ, який має під собою економічне підґрунтя: ціна ф‘ючерсів на газ в Європі відразу пішла догори.

Натомість пішов донизу біткойн, бо Казахстан є другим у світі продуцентом цієї криптовалюти. Але то ненадовго, бо у глобальному казино не економіка впливає на вартість грошей, а обезцінені останні керують економічною, а відтак і політичною активністю. Тож на тлі емоційних лохів, які лепечуть про народні протести, ті, хто запланували теперішнє дійство, вже збагатилися на мільярди долярів.

Веселих свят, дорогі українці, і пам‘ятайте, що навіть нинішнє хімічне мнєсо наступного Різдва може бути предметом розкоші, як і решта продуктів харчування, бо на тлі ціни на газ вже почали закриватись українські підприємства.

На знимці: російські війська заходять у Казахстан в рамках Організації договору про колективну безпеку, до якої входять РФ, Вірменія, Білорусія, Казахстан, Киргизія і Таджикистан.

Фото автора - з телеграм каналу автора: @sytnykinfo

Думки з соцмереж: Ірина Магрицька, науковець, дослідниця Голодомору, письменниця

Думки з соцмереж: Сергій Чаплигін, Львів, філософ-консерватор

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - Dropshipping suppliers