rss
12/02/2022
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
У фокусі – Америка \ Зомбі марксизму
У грудні ми відзначали 30-ті роковини розпаду Радянського Союзу – комуністичної наддержави, яку Рональд Рейган назвав «Імперією Зла». Проте марксизм повсюдно переслідує людство. І сьогодні ми можемо, перефразовуючи Карла Маркса, сказати, що примара комунізму бродить не лише Європою, а й у всьому світі.

Ми маємо усвідомлювати, що це світова загроза. З моменту створення в 1848 Карлом Марксом і Фрідріхом Енгельсом Комуністичного маніфесту комунізм став закликом до дії, яка не знає кордонів. Але ми також повинні розуміти, як і свого часу розуміли у Кремлі, що боротьба йде по всій Америці. А як тільки марксисти захоплять владу в Америці, світ буде біля їхніх ніг.

Перш ніж ми скажемо, чому настільки небезпечні ігри з комунізмом, ми повинні пам’ятати, що марксизму люто протистоїть та сама сила, яка перемогла Радянський Союз – американський народ. Опитування показують, що американці здебільшого відкидають ідеї марксизму і починають розуміти, на що вони можуть перетворитися.

Ми маємо бути проникливими – сьогоднішній марксизм є результатом застосування інших стратегій і тактик. Подібно до того, як ми стикаємося з постійними мутаціями коронавірусу, зараз ми стикаємося з мутацією марксизму.

Сьогодні американські марксисти мають прихильників у коридорах влади у Пекіні та Каракасі. Але буде помилкою розглядати їх як агентів Китаю чи Венесуели, оскільки деякі з їхніх попередників були радянськими маріонетками у 20 столітті. Лідери BLM, творці 1619 Project та Критичної расової теорії можуть бути інтернаціоналістами, які вірять у заклик Маніфесту до світової революції. Але вони є американським феноменом. Ми повинні розуміти це та протистояти їм.

Сьогодні Америка стикається з цілеспрямованою марксистською загрозою. Комуністи розуміють, що національні революції, метою яких є повалення буржуазії, вже є нежиттєздатними. Сьогодні революцією все має закінчуватись, а не починатися. Революції має передувати складна робота з: 1) організації людей; 2) їх індоктринації; 3) переконання в необхідності зміни американського способу життя. Це та сама мутація, якій ми маємо протистояти.

Теперішні спроби зганьбити американську історію і, звичайно, історію створення Америки, як ми бачимо в New York Times’ 1619 Project, перетворилися на кампанію з перетворення соціальної структури країни, яка розпочалася три десятиліття тому. Все це стало прискорюватися після створення в 2013 році BLM, а потім просто вибухнуло після бунтів 2020 року, пов’язаних зі смертю Джорджа Флойда. А результат? Індоктринація критичною расовою теорією (CRT), що так обурила батьків.

Мета творців 1619 Project та CRT – змінити американську історію. Термін «білий супрематизм», яким хочуть замінити ідею «Земля вільних» (Land of the Free), використовується 38 разів в основному тексті CRT. Саме BLM створив сприятливу обстановку зміни американської історії, і саме на цій організації ми зосередимо увагу.

І ми бачимо, що творці BLM знаходяться в самому центрі згубної смути, яка веде до масивного руйнування нашої культури, порівняного лише з хакерством. Вони є не просто «навченими марксистами», як уявляють себе засновники BLM Патрісс Каллорс (Patrisse Cullors) та Алісія Гарза (Alicia Garza). Вони були залучені і навчені марксистами, пройнятими новим поглядом на те, як побудувати революційну свідомість у вигляді вербування, організації та ідеологічної обробки.


Марксизм за Грамші


Сьогоднішній марксизм можна пристосувати до будь-яких обставин. Ця здатність до адаптації замінила суворі ідеї, виражені в Комуністичному маніфесті. Сьогоднішні успішні марксисти розуміють це, але економіка не визначає всі дії людини, як написав Маркс, а внутрішні суперечності капіталізму не будуть постійно призводити до революцій.

Ці марксисти засвоїли ідеї італійського комуністичного лідера 1920-х Антоніо Грамші та теоретичні роботи його німецьких сучасників із так званої Франкфуртської школи, яка створила критичну теорію (з якої виросла американська критична расова теорія). Це були ті європейці, які виробили мутантні штами марксизму.

Теорія Грамші була простою. Після невдалої спроби італійських робітників у 1918 р. створити комуністичну державу, Грамші писав, що пролетаріат сам погодився на рабство. Яким чином? Він купився на культурну пастку свого буржуазного гнобителя – церкву, сім’ю, національну державу. В результаті, у державах з розвиненим громадянським суспільством, таких, як у Західній Європі та Сполучених Штатах, комуністам потрібно було розпочати «позиційну війну». Це передбачало тривалі зусилля щодо організації мас та індоктринації їх за допомогою марксистських ідей. Німецькі творці критичної теорії з аналогічних причин дійшли аналогічного пояснення: робітники купилися на споживчу ідеологію буржуазії, хоч і розуміли, що їх справді пригнічують. Сучасні марксисти дійшли висновку, що інтелігенція має дати робітникам революційне розуміння ситуації.

І Грамші, і творці критичної теорії не стільки відмовилися від Маркса та Леніна, скільки розширили їхні ідеї. Хоча Маркс і писав, що революції неминуче відбудуться, коли «матеріальні виробничі сили у суспільстві увійдуть у суперечність із існуючими виробничими відносинами», але Грамші вважав інакше: «Віра народу та подібні ідеї самі по собі є матеріальними силами».


Застосування ідей Грамші


Хармоні Голдберг (Harmony Goldberg), яка є дослідником спадщини Грамші, вважає, що він вніс «кілька важливих нововведень» в ідеї Маркса та Леніна. Як висловилася Голдберг у своєму «короткому введенні» до ідей Грамші в 2015 р.: «Грамші підтримав твердження про те, що успішна революція зрештою вимагатиме повалення буржуазної держави… Проте панування капіталізму діє не лише за допомогою державного насильства, але також і мобілізує громадянське суспільство, щоб сприяти підтримці пригнобленими існуючої системи, тому революційний рух має насамперед підірвати цю підтримку».

У 1996 р. Голдберг заснувала Школу єдності та визволення (SOUL), де через сім років засновниця BLM Алісія Гарза, якій тоді було 22 роки, розпочала своє марксистське навчання.

На думку Голдберг, спроби підірвати підтримку робітниками американського способу життя сьогодні «мають виходити за рамки участі у реформі профспілкової боротьби»; революціонери «мають брати участь у всіх сферах життя і, головне, в ідейній боротьбі». Правляча верхівка завжди намагатиметься переконати робітників, що вони зацікавлені у збереженні капіталізму. Саме тому «революціонери будуть брати участь у тривалій боротьбі ідей, щоб пояснити потребу революційних перетворень». Потрібна тотальна ідеологічна війна. А кризу можна використати для того, щоб зробити переворот у суспільстві, проте спочатку має бути проведена підривна діяльність у культурі.

Мульти класовий альянс, який Грамші назвав «історичним блоком», буде потрібний, за словами Голдберг, «для просування історії вперед» шляхом навіювання суспільству нової колективної волі». Але важливо мати на увазі, що «у кожному історичному блоці є один клас, який відіграє провідну роль і є сполучною силою», згідно з інтерпретацією Грамші.

Завдання цього провідного класу - організувати інші класи і навчити їх, як замінити існуючий лад соціалістичним.

Гарза засвоїла ці уроки за ціле десятиліття до того, як присяжні виправдали Джорджа Циммермана у вбивстві Трейвона Мартіна в липні 2013 р. – події, яка, ймовірно, послужила поштовхом до створення BLM. Гарза сказала, що саме в SOUL вона вперше дізналася, що «суспільні рухи у всьому світі використовували вчення Маркса та Леніна як основу для боротьби з цими системами, які негативно впливають на більшість людей».

Сьогодні Гарза – вже у керівництві SOUL. За останні два десятиліття Гарза та Голдберг брали участь у марксистських групах, у тому числі таких, як Національний альянс робітників. Ця група направила Гарзу до Фергюсона, штат Міссурі, в 2014 р. після вбивства поліцією Майкла Брауна. Там вона допомогла створити загальнонаціональну коаліцію вкрай лівих, яка відіграла ключову роль успіху BLM. Гарза і Голдберг також працюють із LeftRoots, активісти якого «кидають виклик капіталізму, імперіалізму, перевазі білої раси та гетеро-патріархату». Всі ці групи спочатку організовують людей, а потім індоктринують.

Головна стратегія у протистоянні новій марксистській загрозі полягає у розумінні мутацій марксизму.

Патрісс Каллорс відіграє не менш важливу роль, ніж Гарза у створенні Фонду глобальної мережі BLM. Вона пройшла аналогічне навчання у аналогічного комуністичного провидця. Її ідейним наставником був Ерік Манн (Eric Mann) – колишній член Weather Underground, який заснував Центр стратегії робітників та спільнот у Лос-Анджелесі (який сам Манн жартома називає «Революційна аспірантура Каракаського університету»).

Манн приділяє велику увагу трудомісткій роботі зі створення мультикласового альянсу. Він вважає, що це має навіяти марксистську революційну свідомість населення, щоб повалити те, що він називає «імперіалістичною поселенською» державою, якою є Америка. Він звужує культурний фокус Грамші до расових питань, які Манн розглядає як «матеріальні сили» у створенні лінії розлому.

У 1996 р. Манн писав: «Враховуючи соціальне формування США як держави, заснованої на небезпечній перевазі білих, расовість всіх аспектів політичного життя діє як матеріальна сила сама по собі, формуючи та заражаючи всі аспекти політичного процесу. Таким чином, будь-який ефективний лівий рух має протистояти основним лініям розлому суспільства… У расистському, імперіалістичному суспільстві єдина життєздатна стратегія для лівих – це створення руху проти расизму та імперіалізму».

Його версія «історичного блоку» – альянс чорних та латиноамериканців. При цьому він закликає до узгодженого пріоритету чорних як об’єднуючої сили у боротьбі проти капіталізму. У ключовому напрямку боротьби з силами підтримки правопорядку – настільки важливою для його та BLM революційної стратегії – «лідерство явно вийшло з чорної спільноти», – зазначає він. Чорні для таких людей, як Манн та Голдберг, будуть революціонерами у боротьбі за перетворення США на соціалістичну державу в ім’я чорного правосуддя.

Безумовно, набагато більших результатів всі ці люди домагаються в руйнуванні країни та її культури, коли змушують багатьох американців і особливо молодь повірити в те, що вони повинні зруйнувати свою країну та культуру тому, що в основі створення країни закладено перевагу білої раси. Недарма Каллорс сама каже, що вона «навчений марксист» і що єдина причина, через яку вона не використовує термін «комуніст», полягає в тому, що він має погану репутацію.

Те, що зусилля, що надихалися марксистами зі скорочення поліцейських сил, що йшли за рішучою ідеологічною обробкою людей, увінчалися успіхом, вже досить погано. Без правоохоронних органів майбутня криза, подібна до кризи, спровокованої вбивством Флойда, може призвести до ще більшого насильства та руйнувань, ніж ми зазнали у 2020 р. За даними Інституту страхової інформації, навіть за участю поліції це були найдорожчі громадянські заворушення в історії США, а за даними ФБР, у 2020 р. у нас спостерігався 30-відсотковий сплеск убивств.

Хармоні Голдберг сказала: «Для успіху революційного руху спочатку повинні бути зроблені довгострокові зусилля щодо підриву згоди американців зі своєю системою». І ця кампанія зі зміни американської історії почалася незабаром після того, як виник рух BLM. Сьогодні BLM та проект 1619 розсилають свої навчальні програми у 14 тис. шкільних округів країни, а інструктори CRT проводять повсюдно навчання «антирасизму».

Інший Голдберг (Zach Goldberg), кандидат у докторантуру в штаті Джорджія, зазначив, що до виправдання Циммермана у 2013 р. терміни «білі», «расові привілеї», «колір шкіри» та «расова рівність» майже ніколи не використовувалися. Проте того року все почало кардинально змінюватись.

До 2019 року частота, з якою New York Times та Washington Post використовували ці терміни, різко зросла. Що ще важливіше - терміни, що засуджують Америку та її основні принципи, стали загальноприйнятими. Терміни «системний расизм», «структурний расизм» та «організаційний расизм» стали використовуватися приблизно в 10 разів частіше, ніж у 2013 р. Іншими словами, ЗМІ брали активну участь у насадженні контргегемонії, прийняття якої необхідне, перш ніж комуністи зможуть зруйнувати країну.


Потреба нової великої стратегії


Навіщо все це викривати? Я сподіваюся прояснити, чому школи навчають дітей цим новим ідеологіям і чому робітників піддають тому, що можна назвати грамшіанською боротьбою, спрямованою на підвищення “самосвідомості”, і чому навіть військові та церкви наслідують їхній приклад. Творці теорії революції завербували та навчили засновників організацій BLM. Після восьми років існування вони поставили Америку на межу соціальних змін. Як тільки ми це зрозуміємо, ми зможемо уявити собі основну стратегію, яка зведе нанівець їхні зусилля.

Що буде в цій стратегії – тема зовсім іншого есе, або, сподіваюся, багатьох есе. Мета цього есе – з нагоди річниці падіння Імперії Зла, сказати, що у нас виникла нова проблема.

Головна стратегія протистояння новій марксистській загрозі вимагає розуміння мутації марксизму. Необхідно усвідомити той факт, що нова загроза ґрунтується на організації людей та їхній ідеологічній обробці. Це відбувається в автобусах, удома, у школах, скрізь. Головна стратегія – зрозуміти, що поставлено на карту, а це не що інше, як заміна ключової американської ідеї «Всі люди створені рівними» – брехнею про білий супрематизм. Така стратегія має враховувати те, що відбувається у наших школах. Потрібно зрозуміти, що насильство залишається ключовим фактором успіху марксизму. Знищення поліції, в’язниць і судової системи (до чого закликає Патрісс Каллорс) є частиною спроби зробити суспільство беззахисним. Щойно революціонери звернуть у свою віру достатню кількість людей, то їм залишиться лише дочекатися моменту кризи.

Багато американців вже це зрозуміли і стали виступати проти критичної расової теорії. Проте, для успіху їм потрібна наша підтримка.

Автор: Mike Gonzalez
Джерело: https://lawliberty.org/zombie-marxism/
Переклад українською, “Час і Події”

Українці в Чикаго закликали зупинити російську агресію

100 підозрюваних у вчиненні вбивств на території Чикаго перебувають під домашнім арештом і моніторингом, разом із багатьма іншими підозрюваними у насильницьких злочинах

 

Свіжий Номер
(Тисніть на обкладинку)

#2022-08
22.02.2022 Московська армія вже в Україні. Що далі?
Office of Cook County Board President Toni Preckwinkle Округ Кук і CEDA оголошують програму допомоги з водопостачання для малозабезпечених домогосподарств
Небесна сотня, «справи Майдану» 8 років розслідування, які результати?
«Визнання ЛНР/ДНР»: перемога чи програш Путіна і що це означає для України? Рішення господаря Кремля дає Зеленському шанс поховати «Мінськ»
Міжнародна фінансова допомога Україні: хто, скільки і навіщо. Подушка безпеки для України
Путінська казарма: які перспективи має окупований Донбас Чому після визнання Росією «народні республіки» приречені на жалюгідне існування
«План знищення України»: звіт британського інституту оборонних досліджень
Християнське ставлення до війни Розвиток доктрини від перших віків християнства до Середньовіччя
Не стало Івана Дзюби – літературознавця, дисидента, Героя України
Чи бояться росіяни війни? Як російське суспільство реагує на військові ігри Кремля біля кордонів України

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com