rss
05/23/2024
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Полiтика \ Аналітика \ П’ять трендів, які будуть визначати 2022. Прогноз CNET на наступний рік
Наближення Нового року – час, коли ми підбиваємо підсумки та будуємо плани. 2021-й став одним із низки непростих років: ми все ще живемо у світі пандемії та пристосовуємося до нової реальності. Але яким же буде 2022 рік?

Видання CNET склало список із п’яти трендів, які визначатимуть наступний рік. «У сфері технологій, здоров’я, грошей, спорту та сім’ї ми можемо бути впевнені в одному: все змінюється дуже швидко», - зазначає видання.


Пандемія та здоров’я


COVID-19 став несподіванкою для багатьох. Коли у березні 2020 року Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила пандемію, мало хто розумів, що це призведе до двох років локдаунів, соціального дистанціювання та збоїв роботи. Здавалося, що ситуація нормалізувалася до середини 2021 року, але поява штаму «Дельта», а також «Омікрону» призвела до нових обмежень.

Чи може 2022 рік стати переходом від пандемії до ендемії? Ми всі сподіваємось на це, але повернення до 2019 року вже не буде. Так, очікується, що багато хто наслідує приклад Азії, де протягом багатьох років люди носять маски в публіч-них місцях, якщо хворіють, з поваги до оточуючих.

Не буде старою і система охорони здоров’я. Наприклад, дедалі більше людей практикують відвідування лікаря з відеозв’язку.


«Велика відставка»


Робота та навчання, мабуть, стали сферами, що змінилися під час пандемії найбільше. У той час як школи, в основному, поверталися до офлайн навчання, з роботою все інакше. Багато співробітників вирішили, що вони хотіли б дотри-муватися балансу між роботою та особистим життям, перейшли на віддалену роботу і переїхали ближче до своїх близьких або подалі від центрів, щоб мати більше місця і частіше бувати на свіжому повітрі.

Головною тенденцією 2022 року, ймовірно, стане велика відставка. Все більше людей кидають роботу та змінюють пріоритети у житті. Так, у грудні Міністерст-во юстиції США заявило про те, що кількість звільнених людей залишається на рекордному рівні.

Видання зазначає, що всі ми пережили велике потрясіння – пандемію, яке вплинуло на нас. І «велика відставка» - лише один із прикладів того, як вияв-ляються зміни в нас.


Криптовалюта


Вартість криптовалют б’є нові рекорди, а самі вони викликають все більший інтерес. Додаток для обміну криптовалютою Coinbase ставав найбільш заван-таженим в App Store кілька разів у 2021 році. Багато хто вважає біткоїн – найпо-пулярнішу криптовалюту в світі – засобом захисту від інфляції, політики та спортсмени почали отримувати зарплату у біткоїнах. Можливо, цей тренд збе-режеться і у 2022 році.


Космічний туризм та новий інтернет


Одна з найважливіших подій 2021 року – нова космічна гонка. Росія та Китай працюють над створенням нової місячної бази, яку планують запустити до 2030 року, а також планують відправити апарат до астероїду (2024). Не відстає від них і NASA.

Приватні компанії SpaceX, Blue Origin та Virgin Galactic у 2021 році відправили до космосу цивільних та обіцяють у майбутньому розвивати космічний туризм.

Наступного року SpaceX планує запустити на орбіту корабель Starship, який Ілон Маск назвав «святим Граалем для космічних технологій». На думку бізнес-мена, це «фундаментальний прорив, який потрібний, щоб людство стало космі-чною цивілізацією».

Очікується, що в рамках проєктів StarLink від SpaceX та Project Kuiper від Blue Origin та Amazon у 2022 році будуть запущені тисячі супутників, які забезпечу-ватимуть швидкий широкосмуговий доступ до інтернету. Побічним ефектом цих запусків є велика кількість космічного сміття, яке може завадити астрономі-чним спостереженням, зіткнутися з апаратами та створити ще більше сміття.


Розквіт електромобілів


У 2021 році електрокари здійснили прорив. Так, Tesla Model 3 у вересні стала автомобілем, що продається найбільше, в Європі. Багато країн уже задеклару-вали курс на відмову від машин, що працюють на викопному паливі. США при-пинять закупівлю транспортних засобів, що працюють на бензині, до 2035 року, Велика Британія - до 2030 року, а ширша коаліція країн назвала роком відмови від транспортних засобів на викопному паливі 2040.

Ілон Маск вважає, що компактний позашляховик Tesla Model Y у 2022 році ста-не автомобілем, що найбільше продається у світі, відбудеться перехід і на елек-тровантажівки. Очікується також, що вартість машин на бензині різко впаде че-рез падіння попиту.

Фото: Дзеркало Тижня
Джерело: Дзеркало Тижня
(https://zn.ua/ukr/TECHNOLOGIES/pjat-trendiv-jaki-budut-viznachati-nastupnij-rik-prohnoz-cnet-na-2022-rik.html )

Ексглава МЗС РФ Козирєв: «Росії потрібно вступити до НАТО, це наші друзі та партнери»

Прогнози на 2022. Чого очікувати українцям?

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - Dropshipping suppliers