
Василь Стефаник: “Камінний хрест”
Від редакції:
От і настав час нашого традиційного літературного додатку!
Пропонуємо Вам відволіктись від інформаційного поля та поринути у світ творчості.
“Кожда дрібниця, яку я пишу, граничить з божевіллям, і нікого в світі я так не боюся, як самого себе, коли творю. Не пишу для публіки, а пишу на те, щоб прийти ближче до смерти.” - Василь Стефаник.7 грудня виповнилось 85 років з дня смерті талановитого письменника, майстра експресіоністичної новели, котрий не був байдужим також і до громадсько-політичного життя українців. Згадуємо, читаймо та думаємо…
|
Іван Франко: “Борис Граб”
Український Геній, котрий не потребує зайвого представлення. Проте його твір, котрий ми пропонуємо нашим читачам, є досить рідкісним.
“Борис Граб” - лаконічна перлина педагогічної творчості Івана Яковича. Твір, котрий повинен прочитати кожен педагог, адже в ньому йдеться про сам процес сприйняття інформації та її трансформації в знання… Як це відбувається, які рівні сприйняття існують, що потрібно та доцільно культивувати в собі, щоб справді мислити самостійно, торкаючись основ та першопричин…
Особливо актуальним цей твір є зараз для кожної людини, котра прагне розуміти суть речей, що відбувається, мислити самостійно. Адже глобалізоване інформаційне поле та сучасна освіта зовсім не сприяють цим процесам, а швидше навпаки...
Поряд з українськими класиками пропонуємо Вашій увазі молодого українського письменника, студента факультету філології Прикарпатського Національного Університету імені Василя Стефаника, Богдана Гасюка, оповідання якого поведе читача дорогою самозаглиблення, роздумів та дитячих спогадів, наповнених дорослими емоціями …
Богдан Гасюк: “Дорогою додому”