rss
01/23/2022
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
У фокусі – Америка \ Spectator (Великобританія): Як батьківство виходить із моди
Зважаючи на жорсткий контроль усіх сучасних організацій і структур прихильниками прогресивізму, момент укорінення ідеї соціальної справедливості в повсякденному житті був лише питанням часу. Можна як завгодно довго обговорювати питання про те, що треба звернути увагу на проблему тиранії та патріархату і почати втрачати довіру до всієї концепції сімейних відносин із протилежною статтю, реально лише в тому випадку, якщо на своїй шкурі довелося випробувати відповідні умови.

Четверта хвиля фемінізму змістила акцент з організації умов праці на відносини між чоловіками та жінками, і серед перших все більше народу відмовляється від спілкування з протилежною статтю і приєднується до неформальних угрупувань на кшталт інцелів (INCELS) та МІСП (“Чоловіки, що йдуть своїм шляхом”).

З чого молодим людям робити вибір на користь сімейного життя та дітей у такій нездоровій обстановці? Що ж, вони справді все частіше відмовляються від цього. У нещодавній статті під назвою “Спочатку приходить кохання, а за ним – стерилізація” журналістка Барі Вайсс наводить докази зниження народжуваності порівняно з 1930-ми. «Деякі жінки не просто відкладають вагітність, а повністю виключають її можливість». Минулого року рівень смертності перевищив рівень народжуваності в 25 штатах у порівнянні з 2015 р. Загальний коефіцієнт укладання шлюбів також знаходиться на рекордно низькому рівні — 6,5 випадків на тисячу осіб. «Міленіали - перше покоління, більшість представників якого не одружені (близько 56%)». У період з 2008 по 2018 рік потроїлася кількість чоловіків віком від 18 до 30 років, які визнають, що за минулий рік вони не мали сексу. “Все менше дітей народжується у таких містах, як Нью-Йорк, куди стікаються молоді нерелігійні американці у прагненні збудувати своє життя. У Сан-Франциско собак - і тих більше, ніж дітей”.

Зрозуміло, частково все залежить від обраного способу життя, проте швидше за все, йдеться про щось більш тривожне. Як зазначає Вайсс, “посилання цієї категорії людей зрозуміле: життя й так досить втомливе; світ лежить у руїнах і охоплений полум’ям. Хто захоче піддати нове, безневинне життя тяготам існування в цьому злочинному нерівному суспільстві, та ще в умовах глобального потепління?

Я б навіть сказав, що молоді чоловіки та жінки почали втрачати загальний дух людяності. Їх свідомістю заволоділа якась згубна сила, яка вважає конфлікт єдиним способом усунення будь-якої нерівності. Після всіх кампаній, що спостерігалися за останні роки, з боротьби з сексуальними домаганнями та насильством, а також на тлі загального негативного ставлення до чоловічої половини людства, чи варто дивуватися, що молодь не горить бажанням спілкуватися з собі подібними? Нещодавно служба онлайн-знайомств Match.com провела дослідження за участю 5000 одиноких громадян США, і 80% з них заявили, що у порівнянні з періодом до початку пандемії важливість та значення сексу для них знизилися. Британське опитування Natsal-Covid 2020-21, проведене замість традиційного Національного дослідження сексуальних відносин та способу життя, демонструє не менш гнітючу картину. Секс став прирівнюватися до мінного поля, де один невірний рух може вилитися в звинувачення у зґвалтуванні з подальшим затяжним судовим процесом з питань згоди на позашлюбні статеві стосунки. Навіщо ризикувати?

Вибір на користь самотності та бездітності роблять не лише жінки. Все більше чоловіків, молодих і не дуже, заявляють про рішення відмовитися від сімейного життя зі страху ухвалити неправильне рішення і вибрати «не ту» жінку. Популярність сайтів знайомств зробило їх надто вимогливими та впертими. Найчастіше вони вважають за краще спокійно «рубатися» у приставку, ніж, як висловився один 36-річний чоловік, «опинитися в пастці нескінченних стосунків із кимось малоприємним». Інші кажуть, що побоюються нападок через власну приналежність до чоловічої половини населення. На жаль, відповідальність сприймається не як осмислений спосіб життя, а як одна з форм закабалення. Особисто мені доводилося чути, як чоловіки називають сильних жінок, що мають свою думку, “фемінації”.

Громадянська активність у сфері соціальної справедливості посіяла стільки розбіжностей між статями, що багато жінок розглядають народження дітей виключно крізь політичну призму, як я нещодавно дізналася на одному із вечорів для представників ЗМІ. Я сиділа в оточенні 20 журналісток у віці від 25 до 35 років і спочатку в розмові не брала участі. Але коли мова зайшла про шлюб і дітей, я відчула необхідність висловитись — досить безрозсудно з мого боку, враховуючи їхню чисельну перевагу. Що мене здивувало, так це майже одностайна зневага як до інституту шлюбу, так і до сімейного життя загалом. Коли я окреслила свою позицію щодо природності бажання жінки вийти заміж і народити дітей, рівень обурення зріс у рази. Усі вони, здавалося, згодні з тим, що “у всьому винні чоловіки, це вони привчили жінок хотіти дітей”. Як висловився один тридцятип’ятирічний чоловік, «насправді жінки хочуть займатися сексом і розважатися без необхідності розмножуватися».

Я зазначив, що найчастіше чоловіки змушені боротися з тягарем власних біологічних інстинктів, а мої співрозмовниці негайно охрестили їх “неприйнятною, соціально-обумовленою поведінкою”, винен у якому той самий всюдисущий патріархат. Можна було б заперечити, що група амбітних журналісток не може представляти інтереси всіх без винятку молодих жінок, проте згодом я мала розмову з групою жінок за тридцять і переконалася в існуванні якоїсь взаємної згоди щодо того, що схильність до сексу обумовлюється скоріше соціальними факторами, ніж ін., закладеними у нас природою.

Не виключаю, що частка правди в цьому є, проте небезпека полягає в тому, що страх молоді перед близькими стосунками прирікає їх до життя на самоті та незадоволеності, наслідки чого будуть катастрофічними для майбутнього нашої планети.

Автор: Джеймс Іннес-Сміт (James Innes-Smith) –
автор книги «Сім віків людини. Як жити осмисленим життям»
(видавництво Little, Brown and Company), вже у продажу.


Джерело: https://www.spectator.co.uk/article/the-allure-of-childlessness
Переклад українською – «Час і Події»

Влада нездар

Американські військові інструктори з Флориди прибули на Львівщину

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com