rss
08/14/2022
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Полiтика \ Марафон Зеленського з журналістами завершено. Головне, що там пролунало

Найгучнішими стали заяви про «держпереворот», сварка з журналістом Юрієм Бутусовим і «президент має право на відпочинок» у суперечці з журналістом Михайлом Ткачем. Далі стислий переказ відповідей і заяв президента.


Про «держпереворот»


Ахметов воює зі своїм народом, і це неправильно. Із народом, а не з президентом конкретно, бо Зеленського обрав народ. Оточення втягує Ахметова в цю війну, і це все нагадує «розшатування».

На 1 грудня планується держпереворот. Однак не Рінат Ахметов його готує, але люди з Росії обговорюють, що він «готовий включитися». Є аудіозаписи на підтвердження, але чиї не можна казати. Там розмовляють люди з України з людьми з Росії. Сам Зеленський не вірить у державні перевороти.


Про справу «вагнерівців»


Зеленський вважає, що це була операція під назвою «Бурба» (виходячи з розслідування Bellingcat, операція називалася «Авеню» – Ред.). Він одразу хотів звільнити Бурбу, бо розвідники не дуже добре про нього говорили. Бурба керував блокуванням транспорту під час Революції Гідності. Бурба працював у команді Порошенка і став головою ГУР. Він - бізнесмен, він отримував ту чи іншу інформацію й на цьому заробляв, також робив ремонт в Конча-Заспі за 11 млн. Усі розвідники про це знали і це не влаштовувало також міністра оборони (Тарана). Бурба розумів, що його збираються звільнити і вирішив зберегти місце. Тоді він приніс інформацію нібито про формулу вакцини проти COVID-19 і запропонував Зеленському передати цю інформацію РФ чи Китаю. Тоді Зеленський зробив висновок, що Бурба авантюрист і аферист. Зеленський передав формули медикам, а медики сказали що «це нуль», інформація не цінна. Наступний крок – «вагнерівці». Це несло загрозу цивільним і стосункам України та Туреччини, адже планували використовувати турецький цивільний літак для перевезення бойовиків в Україну. Зеленський сказав, що це не прораховано детально, і це потрібно зупинити. Також, що це не наша справа і нас туди втягнули. Тоді Бурба «злив» інформацію в ЗМІ.


 Title 
  

Щодо присутності «неілюстрованого» з часів Януковича Руслана Демченка в Офісі президента


Щодо Руслана Демченка, то він працював в Адміністрації президента за часів Петра Порошенка. Костянтин Єлісєєв і Павло Клімкін також були заступниками міністра у часи Януковича, і після Харківських угод (договір з Росією про розміщення Чорноморського флоту РФ у Криму, який вважають важливою ланкою, яка згодом призвела до окупації Криму. Підписано за часів президентства Віктора Януковича у 2010-му – Ред.) працювали за часів Порошенка. Чому тоді це питання виникло лише зараз?


Title  
  

Про суперечку з головредом «Цензор.net» Юрієм Бутусовим


Бутусов після перемоги нібито хотів працювати з Зеленським. Але не отримав посаду і образився. Бутусов зливав незаконно інформацію щодо дій на Донбасі й від Бурби. На його совісті загиблі, оскільки він злив у публічний простір інформацію про застосування Україною Bayraktar на Донбасі. Це призвело до посилення обстрілів з боку бойовиків та напруги на міжнародному рівні.

Сам Бутусов зазначив, що всі відповіді Зеленського – брехня – Ред.


  
  

Про медіавійну з Рінатом Ахметовим


Поведінка медіа Ахметова – це не про свободу слова, це боротьба з президентом і проти закону про деоліхаргізацію. Бізнесмена втягнули у війну, і він воює з державою, – це велика помилка. Партії у Ахметова немає, а створювати її з депутатів інших фракцій – неправильно (останнє створене у Раді об’єднання депутатів – це МФО Дмитра Разумкова – Ред.). І взагалі, це не медіавійна, це медіаатака. У Зеленського немає медіасоюзників, а головний союзник – це народ України. З Ігорем Коломойським немає будь-яких союзницьких переговорів. Олігархи володіють 20% ВВП держави, Зеленський хоче, щоб вони залишили в спокої політику держави й депутатів. Поведінка медіа наносить шкоду державі в різних галузях. Олег Ляшко сказав, що з 1 грудня буде воєнний стан, проте не думає, що відбуватиметься з людьми: інвестори тікають після таких фраз, бо вони бояться.

Варто зазначити, що єврооблігації компанії «ДТЕК-Енерго» упали в ціні на понад 13% після заяви самого Зеленського про «держпереворот» – Ред.


Про вибори


Зеленський виходить на вулицю і розуміє, як люди до нього ставляться. Якщо люди будуть підтримувати, тоді вже він думатиме про другий термін. Зеленський хоче завершити почате – діджиталізація, будівництво доріг, закінчення війни. Для цього потрібна влада. Однак діти Зеленського ростуть і не хочуть жити під постійною охороною. Позиція сім’ї також важлива.

Проте, якщо Зеленський відчує силовий тиск на себе, то навіть думати не буде і боротиметься за другий термін принципово.

Щодо перенесення парламентських виборів для синхронізації з президентськими, то депутати звернуться до Конституційного суду, і вже КС має відповісти про точну дату парламентських виборів.


 Title 
  

Коли будуть проведені реальні судова та правоохоронна реформи та про роль Олега Татарова в ОП


За фундаментальні закони вже проголосували, але це «шахова партія». Тому досі не проголосували невідкладний закон про ліквідацію ОАСК. Найскладніші закони запроваджені за підтримки ОП, і саме цим займався Татаров і партія «Слуга народу».


Про тиск ОП на депутатів


Зеленський не зустрічається з представниками жодних фракцій. Зустрічі відбуваються лише з лідером фракції «Слуга народу», а також з деякими міністрами. Там обговорюють низку питань, які будуть розглядати у Раді. Тиску з ОП на ВР немає, бо не відбувається зустрічей з лідерами фракцій.


Title  
  

Про порівняння Андрія Єрмака з міністром внутрішніх справ часів Януковича Віталієм Захарченком, якого Янукович відмовився звільнити, незважаючи на думку суспільства


Думка журналіста – це не позиція всього суспільства. Єрмака не можна порівнювати з Захарченком, бо він не вбивав людей і не давав накази це робити. Єрмак натомість займався обміном моряків і повертав людей додому. Недоцільно втрачати «потужну людину», тільки тому що вона не подобається Порошенку. Єрмак не віддавав накази щодо справи «вагнерівців», і не мав повноважень цього робити. Єрмак у «потужному діалозі» з керівництвом держав-партнерів. Його телефон слухали керівники всіх розвідок, бо інакше не сіли б з ним за один стіл (вочевидь, останнє стосується чуток про нібито шпигунство Єрмака на користь Росії – Ред.).


Про COVID-19


Зеленський радіє статистиці вакцинованих людей, проте незадоволений кількістю смертей від коронавірусу. Зараз статистика краща й спостерігається спад захворювань. Віктор Ляшко (міністр охорони здоров’я) викликає в президента довіру, тому Зеленський вірить даним, які він надає, хоча визнає, що в статистиці бувають похибки. Щодо затримки темпів вакцинації, то Зеленський наголосив, що вакцин достатньо, однак людей важко змусити, тобто це залежить не від держави.


Про успіх серіалів «Квартал 95» у Росії


З посередниками із Швеції, які торгують продукцією «Кварталу» уклали договір ще за 10 років, до президентства Зеленського. Швеція співпрацює не лише з Росією, а з усім світом. Зеленський не володіє правами на нову продукцію компанії і вийшов з бізнесу. І взагалі, «не можна порівнювати медіапростір і цукерки».
Про оцінку ставлення ЗМІ до нього

Зеленський зазначив, що хотів бути товаришем для суспільства і прагнув отримати підтримку від ЗМІ. Якісь люди втратили владу й прагнуть реваншу, тому на Зеленського й тиснуть ЗМІ. Заради стабільності в Україні Зеленський готовий до розмови з будь-ким, зокрема й зі старою елітою держави. Однак шантаж не змусить його до цього.


Про загрозу нового нападу Росії


Протягом вісьмох років війна може статися в будь-який момент. Намір Росії – залякати Україну. «Перед діагнозом бачимо симптоми»: ймовірність нападу висока. Однак ситуація не гірша, ніж вона була навесні. Зеленський згодний з оцінкою США стосовно того, що ця ситуація небезпечна. «Північний потік-2», ситуація в Білорусі, ситуація на кордонах – все каже, що проблем багато і вони накопичуються. Лідери Європи мають вирішувати ці проблеми. Росія шукає фундамент для агресії: протягом кількох тижнів там говорять, що Україна веде до ескалації поряд з кордоном Росії.

Однак союзники будуть нас підтримувати. Щодо передислокації в Україну з Румунії канадських винищувачів переговори не велися. Переговори були щодо технічної та дипломатичної підтримки. Була прекрасна зустріч міністрів оборони США та України, де були домовленості щодо допомоги в разі ескалації. Шарль Мішель (голова Євроради – Ред.) під час вчорашньої розмови з Зеленським сказав, що підтримує спілкування України з Росією і порадив розробити кейс для переговорів. Зеленський хоче, щоб російська влада публічно визнала, що не планує напад на Україну.


Про стратегію України щодо Донбасу


Всі переговори і дії загальмувалися через коронавірус та економічну кризу. Щодо «Мінського процесу», то Зеленський зазначив, що він все ж працює, хоча й погано. Однак Зеленський «не впливає на деякі рішення й зустрічі», тому треба чекати результату. Зі стартом нового режиму припинення вогню смертей стало набагато менше, тому результат все ж є. Певною мірою є втрата актуальності українських проблем на світовому рівні через наявність багатьох інших проблем. У будь-якому разі необхідно розрахувати на себе, тому у нас має бути сильна армія, щоб бути готовими до захисту.


Чи задоволений Зеленський собою на посаді


Зеленський задоволений тими результатами, які вже є, хоча не все ще зроблено. Задоволений земельною реформою, реформою інфраструктури, цифровізацією держави, деолігархізацією. Зеленський вважає, що зміцнює армію, хоча знову ж таки, не все зроблено. Отримали військові кораблі, тобто розвиваємо ВМС.

Більшість облич у владі – нові. Так, є люди, які були за часів Януковича, але це не його побратими. Із реакції людей Зеленський зрозуміє, чи гідним був президентом. Зеленський вважає, що є декілька кадрових перемог, хоча планував, що їх буде набагато більше. Задоволений міністром інфраструктури, новою міністеркою економіки, міністром охорони здоров’я, якого вважає чесним, задоволений діяльністю голови ОП, звинувачення щодо якого вважає несправедливими.

Призначення Татарова – питання до голови ОП Андрія Єрмака. Це його особиста відповідальність перед Зеленським. Щодо правосуддя, то НАБУ працює, є генеральний прокурор і ВАКС, а президента немає в цьому трикутнику.


Про втручання у роботу НБУ


Зеленський зазначив, що не має права втручатися в діяльність Нацбанку й порушувати незалежність установи. Зеленський вважає, що погасив тимчасово пожежу, коли втручався, що призвело до дестабілізації ситуації в Нацбанку й підписання меморандуму. Для Зеленського необхідним був результат – показати стабільну інвестиційну ситуацію, щоб отримати транш від МВФ. Голову Нацбанку Шевченка звільняти поки не збираються.


Про електронне голосування на виборах президента


Таку можливість розглядають і це питання проробляється, хоча звичайне офлайн голосування буде збережено. До організації такої системи можуть залучити Microsoft та Apple. Однак потрібне голосування парламенту.


Що буде в наступний опалювальний сезон

 


Кораблі з вугіллям ідуть, будуть додаткові контракти. Імпорт з Росії та Казахстану припинений. Єди­ний вихід – це кораблі. Щодо газосховищ, то ситуація краща ніж будь-коли, починаючи з 2014 року і до 2018-го. Головна задача – запобігти відключенням електроенергії. Виклик номер один – питання 2025 року, коли закінчиться контракт на транзит російського газу.


Про помилки на посту президента


Найбільш глобальна помилка – це довіра у прийнятті рішень щодо кадрів.


Про заручників Росії


Список з іменами полонених переданий президенту Туреччини Реджепу Ердогану, який передав списки російській стороні. Президент Туреччини також наголосив на звільненні кримських татар. Усі голови держав, які спілкуються з президентом Росії, обговорюють це питання. Очікується вихід на рівень президента США Джо Байдена. Обміни в жодних інших форматах, крім прямих домовленостей з Росією, досі не спрацювали. Питання щодо списків постійно порушують на засіданнях ТКГ.


Про розпуск парламенту


Розпуск парламенту не планується, бо зараз необхідна стабілізація в державі.


Про святкування дня народження Єрмака у резиденції в Гуті


Президент має право на відпочинок і виправдовуватися не збирається. Частково ця поїздка на Івано-Франківщину була робочою. У Гуті готують прийом для послів на 300 осіб. Відпочинок з сім’єю зайняв сукупно один день. У тому, що Зеленський не може відпочити у Києві винні журналісти. Бо вони постійно переслідують його та родину.

Автори: Карина Ожерельєва, Андрій Голуб.
Джерело: Український Тиждень
(https://tyzhden.ua/Politics/253748 )

Підготуватися на вихід

Зеленський іде на другий строк і будує мережу

 

Свіжий Номер
(Тисніть на обкладинку)

#2022-08
22.02.2022 Московська армія вже в Україні. Що далі?
Office of Cook County Board President Toni Preckwinkle Округ Кук і CEDA оголошують програму допомоги з водопостачання для малозабезпечених домогосподарств
Небесна сотня, «справи Майдану» 8 років розслідування, які результати?
«Визнання ЛНР/ДНР»: перемога чи програш Путіна і що це означає для України? Рішення господаря Кремля дає Зеленському шанс поховати «Мінськ»
Міжнародна фінансова допомога Україні: хто, скільки і навіщо. Подушка безпеки для України
Путінська казарма: які перспективи має окупований Донбас Чому після визнання Росією «народні республіки» приречені на жалюгідне існування
«План знищення України»: звіт британського інституту оборонних досліджень
Християнське ставлення до війни Розвиток доктрини від перших віків християнства до Середньовіччя
Не стало Івана Дзюби – літературознавця, дисидента, Героя України
Чи бояться росіяни війни? Як російське суспільство реагує на військові ігри Кремля біля кордонів України

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com