rss
01/23/2022
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Діаспора \ У людини немає майбутнього, якщо вона не пам’ятає свого минулого! Культурні проєкти це потужна зброя, яка потрібна для ідентифікації української нації!
У листопаді 2021 року, в місті Сан-Антоніо (Техас, США) відбулася офіційна презентація освітнього Етнокалендаря - 2022 «Українська Спадщина»! Подія проходила у місцевому артпросторі, на яку завітали представники як української громади, так і американці. А також додатково була представлена експозиція американсько-українського проєкту «Батьківська Хата. Homestead”. Свято відбулося під акомпанемент українського гурту “Oxana”.

Мета календаря – популяризація української культури, через правильно зібраний і представлений глядачу комплект автентичного вбрання, відповідного регіону і періоду. Наша місія – популяризувати українську культуру, поширити знання про Україну в усьому світі. Будучи діаспорською організацією “Ukrainian San Antonio”, ми маємо більше можливостей, щоб донести інформацію про українську традицію і також розширити аудиторію серед американців, європейців та інших народів! Команда проєкту має жіноче обличчя: Оленка Браво, Альона Ґарсія, Олена Христюк, Наталія Стурджіл, Вікторія Ландблейд, Євгенія Трофимова, Ірина Ортега Климук, Іванна Мартінез, Світлана Задоровська.

Етнокалендар – 2022 “Українська Спадщина” є другим виданням неприбуткової організації “Ukrainian San Antonio”. З упізнаванністю проєкту перед нами з’являються нові завдання, функції та зобов’язання як для цілої команди, так і для кожного індивідуально. Зйомки інавгураційного календаря відбувалися в штаті Джорджіа, у червні 2020 року. Це якраз припало на період карантину, коли наші техаські діаспоряни мали час на подорож тривалістю 17 годин машиною у далеку Атланту, де мешкає колекціонерка автентичного вбрання, пані Наталка Стурджіл. Це був нелегкий час для усього світу, але незважаючи на обставини, дотримуючись карантиних вимог, ми відзняли перший календар! Хоча здавалося обставини були проти цього!

Title  Title
  
Цього ж року все вийшло навпаки. Люди повернулися до більш звичного життя. І пані Наталка приїхала до Техасу. Цій події ми завдячуємо нашій колежанці, пані Альоні Гарсії, яка окрім ролі співзасновниці календаря, взяла на себе логістичну функцію, яка важка, навіть, кремезним чоловікам, і зробила неможливе можливим! Вона подолала більш ніж 4000 миль, і привезла пані Наталку Стурджіл у Техас із Джорджії, де і відбулися зйомки. Цього року з’явилися додаткові завдання і у Оленки Браво. До функції однієї з засновниць етнокалендаря, пані Браво набула роль фотографині і повністю відзнімкувала друге видання Етнокалендар -2022 “Українська Спадщина”. Світлини отримали значне схвалення від Світлани Задоровської, членкині Національної Спілки Фотохудожників України, а також від шанувальників.

Що завжди є позитивним та незмінним, то це кількість бажаючих моделей прийняти участь у проєкті. “Я в Україні була всього один раз маленькою, і для мене це була честь одягнути старовинний одяг,” -  розповідає 14-річна Катерина Стамс, яка вже народилася у США - “я відчула зв’язок з Україною як ніколи. Я навіть, і не уявляла, який він - справжній український одяг, яким він може бути різним”. Інша діаспорянка Євгенія Синякова каже: “Участь у проекті для мене і для моєї доньки - це гордість! Це гордість за свою країну, це гордість показати і розповісти через одяг світові про Україну, про її культуру, про традиції, взагалі про Україну. Велика подяка і пошана організаторам проекту за довіру, що вони нам дали! Я дуже щаслива, що я мала нагоду показати моїй доньці частинки історії її рідної країни. Я радію, що вона підтримала ідею участі у проекті, що вона дізналася багато нового про традиції країни, допомагає зберегти і передати історію України. Відчуття, коли вдягаю старовинний одяг, важко передати словами. Це потік енергії, позитиву, емоцій, пошана до людей, кому він належав. Коли я одягала стрій, то я намагалася вгадати історію та обставини, при яких він використовувався. Це не просто одяг – це людська доля, частина людської душі, частини історії. Зв’язок з українською громадою США для мене - це як ковток чистого повітря, тому що я можу спілкуватися українською зі своїми друзями й товаришами. Нам завжди цікаво і весело разом, і є про що побалакати. Ми - Українська громада - велика сім’я, де я почуваюсь комфортно, серед своїх людей. Є ще одна причина чому я підтримую зв’язок з українцями в США - я хочу, щоб наші діти, живучи в Америці, ніколи не забували свого роду і пишалися тим, що вони та їхні батьки з України. Слава Україні!”

Title  Title
  
Тож замість запланованих 12 сторінок календаря, цього року вийшло аж 14 фотоісторій.  А взагалі повинно було відбутись 15 фотосесій. Ми нікому не відмовили, а навпаки, ми вирішили тримати традицію і бренд Етнокалендаря! На обкладинці у нас моделювали діти. То ж і цього року ми дотримали свою позицію, поєднали друзів: хлопчика Альберта Браво і дівчинку Евелін Мартінез для титульної сторінки. Саме діти, як символ циклічності життя, як початок нового, кращого майбутнього! В яке твердо йде молоде покоління українців: з чистими думками, щирими дитячими посмішками, і щасливими серцями! Був також окремо спроектований бонус, а саме календар на 2023 рік на одній сторінці.

В Етнокалендар - 2022 «Українська Спадщина» представила свою колекцію пані Наталка Стурджілл. Пані Наталка має у своїй власності більш ніж 300 сорочок, які вона збирала протягом 8 років і в неї достатньо строїв, щоб відзняти ще не один гарний календар чи проект. Також цього року мали змогу показати декілька цікавих речей пані Альона Ґарсія та Оленка Браво. А є такі сторінки, де взагалі було зібрано сюжет завдяки всім трьом дівчатам. Наприклад, на листопадовій сорінці позують рідні сестри Єлизавета та Вікторія Швим в строях з села Космач, Івано-Франківської області. А от елементи образу збирали по частинах. Один стрій і віночок належать пані Альоні Гарсії, друге вбрання з колекції пані Наталки Стурджіл, а от вінок на дружці - з колекції Оленки Браво. Особливість цього вбрання полягає в тому, що його одягали лише в одному селі України, де й досі тримають ці традиції. Незвичайність в тому, що одяг помаранчевий: вишиті сорочки помаранчевим і жовтим кольорами, запаски такого ж кольору, навіть, спеціальні шкарпетки в’язані з помаранчевими елементами під постоли. Також на плечі нареченій одягали «гуглю» і неймовірний, ні з чим не схожий віночок.

Title  Title
  
Єднання - це сила, яка дозволила нам зробити неймовірний гарний український продукт! В цьогорічному виданні представлені зовсім інші костюми, інші регіони, інші райони. “Як приклад, на травневій сторінці календаря, ми демонструємо, стрій з Полтавської області, Зіньківського району, - розповідає Наталка Стурджіл, - Ви можете побачити незвичні керсетки, які лише в цьому регіоні можливо знайти і вони мають цікаву назву, серед місцевого населення називають їх «оборчик». А старовинні черевики, мають назву «руминки», також цікава назва для жакардових стрічок, їх називають «басамани». Всі три сорочки з домотканого конопляного полотна, а також всі три сорочки вишиті конопляними нитками фарбованими у корі дуба. Віночок - також з Зінківського району, і я маю фото нареченої, яка виходила у ньому заміж у 40-х роках”. Український справжній контент ми Вам гарантуємо!

 Title 
  
“В проєкті беруть участь як маленькі діти, так і дівчата на виданні, справжні козаки, подружжя, та бабусі з дідусями. Цього разу ми встановили наш власний рекорд, відзнявши 6 місячного українського козака Данилка. На диво це було легко і незабутньо. - зазначила фотографиня Оленка Браво. - Це була колоритна і неймовірно чуттєва зйомка сезону!” У нас завжди питають, як до таких фотозйомок відносяться чоловіки. Беруть участь з великою шаною! Так пан Микита Сафроненко позує на лютневій сторінці Етнокалендаря — 2022 «Українська Спадщина»: “Я завжди мріяв мати фотографії в українському старовинному і традиційному одязі часів УНР. Бо одяг це частина нашої історії і культури, яку ми маємо передавати із покоління до покоління. Тож тепер майбутній Дід Микита, буде мати, що показати онукам через десятки років. Та й 80-річну бабусю треба порадувати знимками онука! Одягаючи старовинний одяг, якому більше 100 років, ви ніби машиною часу переноситеся в часи УНР та відчуваєте дивну енергетику речей, які пролежали в скрині довгі роки. Іноді ви можете знайти зачіпки або ґудзик пришитий іншими нитками, це додає ще більшого колориту та історії кожному предмету одягу. Це дуже цікаво - вивчати історію людину, яка носила цей одяг і як Шерлок Холмс здогадуватися, де ця річ бувала. Творимо історію разом!”

Хочемо відзначити, що цілі покоління залюбки беруть участь у проекті. Є приклад, коли минулого року в якості моделей були відзняті дорослі діти, в календарі за 2022 рік їх батьки, а на наступний рік, вже записали їх бабусю. Традиції передаються через покоління, і ми цьому є живим прикладом! Команда проєкту Етнокалендар - 2022 «Українська Спадщина» вдячна усім і кожному за підтримку цього благодійного і некомерційного дійства! Саме завдяки кожному з Вас, хто приймає участь, хто не шкодує доброго відгуку, працює над інформаційною допомогою, всі ми - відроджуємо Вільну Україну!

Title  Title
  

ГОЛОДОМОР – підсумок заходів з вшанування пам’яті

100-ліття доктора Миколи Дейчаківського Старшого

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com