rss
12/05/2021
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
У фокусі – Америка \ Ще один економіст-демократ виступає проти марнотратства Байдена
Як тільки Управління Конгресу США з бюджету підготувалося до опублікування моторошних цифр плану соціальних видатків Джо Байдена, який, за словами самого Джо, вже «сплачено», ще один економіст-демократ ери Обами заявив, що цей план не лише «не сплачений», але ще й збільшить інфляцію.

Стівен Реттнер (Steven Rattner), колишній радник міністра фінансів адміністрації Обами, висловив своє ставлення до цієї ситуації у статті в New York Times:

«Годі вже говорити про «короткочасну» інфляцію. Ціни зросли на 6,2% – це найбільше зростання за 30 років. Швидке зростання цін може спричинити підвищення відсоткових ставок, а вищі витрати на фінансування зроблять позики для споживачів та бізнесів дорожчими, що у свою чергу задушить зростання економіки».

«Як могла адміністрація, яка має стільки підкованих політиків та економістів, так помилитися у такому критичному питанні?

Вони не можуть сказати, що їх не попереджали, оскільки відомо, що це робив Ларрі Саммерс, колишній міністр фінансів та мій колишній начальник в адміністрації Обами, а також багато інших, зокрема і я в тому числі. Ми побоювалися, що вкидання безпрецедентної кількості грошей в економіку, яка вже знаходиться на шляху до відновлення, означатиме надто багато грошей у гонитві за малим результатом».

Реттнер також дохідливо пояснив політичну динаміку провалу, що насувається:

Адміністрація хоче заявити про свою велику політичну перемогу ще до проміжних виборів 2022 р. і це, незважаючи на те, що саме інфляція турбує виборців найбільше.

Таким чином, адміністрація має чесно визнати вплив, який нові фінансові плани чинитимуть на інфляцію. Законопроект Build Black Better може вважатися «оплаченим» лише у разі застосування бюджетних хитрощів. Насправді гроші від податків, необхідні для оплати цього проекту, надійдуть до скарбниці лише за десять років. За оцінками Комітету з відповідального використання федерального бюджету, цей план, ймовірно, збільшить дефіцит на $800 млрд або більше протягом наступних п’яти років, що посилить інфляцію.

Джо Байден також стверджує, що законопроект щодо інфраструктури, який він щойно підписав, повністю сплачено, але це не так. Дані щодо цього законопроекту показують, що $550 млрд виділяються на нові витрати, а доходи становитимуть лише $173 млрд.

Будучи демократом, він, природно, вважає, що вирішення проблеми – збільшення податків, а не зменшення витрат на голіафівські плани. Але факт залишається фактом: державні витрати підживлюють інфляцію, і їх уже забагато.

Реттнер також зазначає, що навряд чи він перший, хто попереджає про цей економічний айсберг, на який Джо Байден спрямовує свій корабель, що спалює гроші. Раніше в газеті Washington Post колишній міністр фінансів при Обамі Ларрі Саммерс говорив про катастрофу, що насувається. І Саммерс, і Реттнер наголошують на згубному впливі некерованих державних витрат Джо на інфляцію, а Реттнер додає, що ми вже можемо бачити результати попередніх грошових вкидань Джо, які все ще циркулюють у системі: поточний виток інфляції з бензином $7 у Каліфорнії. План соціальних витрат Байдена на суму більше одного трильйона доларів з його субсидованим державним забезпеченням дитячих садків, його $10 млрд план допомоги нелегалам і New green deal лише посилять некеровану інфляцію.

Реттнер, Саммерс, як, очевидно, і багато інших економістів Обамівської ери, які ніколи не робили такого бардака, який робить Байден, хочуть захистити свою репутацію і тому дистанціюються від інфляційної катастрофи. Вони не хочуть бути забрудненими, бо проблема все одно вийде назовні. Деяких економістів, наприклад Пола Кругмана (Paul Krugman), насправді не хвилює, що вони завжди помиляються, йдучи за такими клоунами, як Джо Байден із його неосвіченими уявленнями про економіку. Але справжніх економістів це турбує.

Такі провідні економісти, як професор Університету Джонса Хопкінса Стів Хенке (Steve Hanke) і провідний лондонський економіст компанії Invesco Джон Грінвуд (John Greenwood), які не пов’язані з нинішньою економічною політикою демократів, порівняли грошову масу, що циркулює в економіці, яка зараз виявилася переповненою.

Погляньмо на грошову масу нашої країни. У перші місяці пандемії COVID-19 грошовий потік, що вливається в економіку, був дуже великим. У період із грудня 2019 по серпень 2021 рр. фінансова маса США, вимірювана з допомогою M2, зросла на $5,5 трлн, що за півтора року становить збільшення на 35,7%, переважно з допомогою покупок казначейських облігацій і цінних паперів. Ми припускаємо, що до кінця 2024 року грошова маса зросте ще на $5,1 трлн.

Із загальної суми цих грошей у розмірі $10,6 трлн. зростання реального валового доходу призведе до компенсації приблизно $1,4 трлн., а ще $1 трлн. буде використано на необхідні витрати. Таким чином, $8,2 трлн, що залишилися, збільшать інфляцію.

Ми очікуємо протягом наступних двох-трьох років постійну інфляцію.

Подібні описи, які навіть не є прогнозами, не можна ігнорувати, оскільки вони є реальною оцінкою фінансової системи, що підтверджується багаторічними дослідженнями.

Тому такі економісти, як Саммерс та Реттнер, не хочуть підтримувати інфляційні фантазії Джо, щоб не стати посміховиськом.

Можливо, саме тому економісти, що поважають себе, в тому числі підтримують демократів, тепер виступають проти марнотратних планів Джо.

Автор: Monica Showalter
Джерело: https://www.americanthinker.com/blog/2021/11/another_democrat_economist_jumps_ship_on_bidens_inflationary_spending.html
Переклад українською – «Час і Події»

Що таке День подяки та з чим його їдять?

Як 12 простих американців урятували свою країну

Влада нездар#2021-48 (12/01/2021)

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com