rss
04/20/2024
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Новини \ Газета «Час і Події» та радіо «Ukie-drive» вітають українців всього світу із 8-ою річницею початку революції Гідності! «У вогні перетоплюється залізо в сталь, у борні перетворюється народ у націю!» Євген Коновалець

День Гідності та Свободи відзначається в Україні щороку 21 листопада на честь двох знаменних подій у новітній українській історії: Помаранчевої революції (початок 22 листопада 2004 року) та Революції Гідності (акція студентів та громадських активістів розпочалася 21 листопада 2013 року).

Президент України Володимир Зеленський привітав українців з Днем Гідності і свободи, як з одним зі свят, що характеризує український народ.

Зеленський впевнений,  що українці вільні і заплатили за це велику ціну

Текст звернення:

Шановні громадяни України!

На нашій планеті живе близько п’яти тисяч народів. Їхній портрет, архетип, ментальність – це заплутана павутина історичних подій для етнографів. Але є одна річ, яка, на мій погляд, просто, але досить точно змальовує характер народу. Це його державні свята. Те, що об’єднує всіх, тож є важливим для всіх. 21 листопада – саме такий день. Відповідь на питання: хто такі українці та що для них головне?

Ми відзначаємо сьогодні День Гідності та Свободи. Свято, яке показує, що для нас гідність і свобода – це свято. Це наше повітря.

Ні. Це не звучить занадто гучно. Коли хтось вирішує перекрити нам повітря – ось тоді буває занадто гучно. Коли влада не чує український народ – тоді буває занадто гучно.

Тому ми вільні. Вільні творити майбутнє. І маємо пишатися цим. Не задирати носа. Але й не опускати очей. Так. Ми заплатили й продовжуємо платити за свободу велику ціну. І ніколи не забудемо всіх, хто віддав за Україну своє життя. І ніколи не пробачимо всім, хто позбавив їх життя і хотів позбавити нас волі. Але головне, що це нікому не вдалось і ніколи не вдасться.

І час уже змінити самосприйняття й мислення. Ми не жертва, не пригнічені, не розділені, не захоплені. Ми прекрасний, сильний, сміливий, розумний, талановитий народ. Непереможний.

Саме тому, що ми маємо гідність. Для нас рабство – приниження. Втрата свободи – це втрата честі. Втрата честі – це втрата серця. Втрата серця – це втрата душі. А втрата душі для нас – це втрата життя. Тому ми готові боротися ціною власного життя. Щоб не втратити власне життя.

  Title
  

Для нас гідність і свобода давно вийшли за межі загального розуміння. Я ніколи не забуду історію, яку розповіли наші моряки, повернувшись додому. Вони були в полоні, але їх не полонили духом. Слідчі просили їх сміятися трохи тихіше: «Начальство не поймет».

Тут зазвичай плачуть, а наші моряки сміються без упину. Вони сідали в автозак, співали «Ще не вмерла України…». А потім говорили водію: «Шеф, на Одесcу! В Коблево тормозни, кофейку попьем».

Вони не поводилися, як в’язні. А залишились офіцерами і бійцями. Бо не втратили гідності. І довели, що на чужині, в полоні, у в’язниці можна бути вільною людиною. Бо воля – це не відсутність кайданів на руках. Це відсутність тюрми в головах.

Це точно знав і Василь Стус. Коли Україною прокотилася хвиля арештів творчої молоді, на прем’єрі «Тіней забутих предків» Параджанова він піднявся і сказав: «Усі, хто проти арештів, встаньте». Кілька людей піднялося, потім більше, потім більше. Не всі. Але й не один. Стус знав, що зробивши це, може втратити свободу. Але знав, що не зробивши, точно втратить гідність.

Це знав і Омелян Ковч. Священик, який рятував євреїв у Голокост, видаючи їм метрики про хрещення. За це потрапив у концтабір Майданек. І щоб не втратити гідність, був змушений назавжди втратити свободу. У листі він просив вибачення у своїх дітей, що не погодився на дострокове звільнення й залишається тут. «Я потрібен тут цим людям. Відчуваючи, що скоро загинуть, вони всі приходять до мене на сповідь. Якщо піду – вони залишаться без надії. У них уже забрали гідність, честь, свободу, домівку, рідних, імена, скоро заберуть життя. Я не дам забрати в них надію».

Леонід Биков не поступився принципами й творчою свободою. За це для зйомок стрічки «В бой идут одни старики» йому дали не кольорову, а чорно-білу плівку. Чи принижувало це його гідність? Можливо. Та чи втратив він її? Ні. І зняв фільм, який обожнюють мільйони. Не кольоровий.

Але про людей, які мають гідність. І свободу.

Як і всі, хто стояв на майдані, на барикадах, на граніті. У 1990-му, у 2004-му і 2014-му.

Як ті, хто потім зустрівся в окопах на сході нашої держави, захищаючи її.

Всі. Різні. І хлопці із Західної, и пацаны с Юго-Востока.

Різномовні. Волиняни, одесситы, галицькі, дніпровські, закарпатці, буковинці. И с крестиком, и с полумесяцем, и со звездой Давида. З Харкова, з Тернополя, з Кривого Рогу, з Івано-Франківська.

Черкаси, Вінниця, Миколаїв, Чернігів, Суми, Херсон, Хмельницький, Запоріжжя. З Києва. С Донбасса, с Луганщины, из Крыма.

Всі. Різні. Але українці й українки. Захисники й захисниці. Всі, xто знає: треба бути гідним, а не здаватись. Бо здаватись українці не звикли. Тому що мають гідність. А тому – свободу!

Слава Україні!


Сполучені Штати Америки залишатимуться стійким партнером України на шляху до євроатлантичної інтеграції та в боротьбі у разі намагань порушити волю українського народу.

Про це йдеться на сторінці посольства США у Твіттері.

«8 років тому звичайні громадяни вийшли на київський Майдан заради мрії бачити Україну частиною об’єднаної, вільної та мирної Європи. США залишатимуться стійким партнером України на її шляху до євроатлантичної інтеграції та в її протистоянні тим, хто намагається порушити волю українського народу», - зазначили в посольстві США.

Своєю чергою посол Великої Британії в Україні Мелінда Сіммонс також запевнила у підтримці розбудови та захисту демократичної України.

«Сьогодні Україна відзначає День гідності та свободи. Обидві цінності є основоположними для кожного українця, і за них варто боротися. Велика Британія поділяє ці цінності та пишається тим, що є другом і партнером України у розбудові та захисті вільної й демократичної країни», - підкреслила дипломат.

Євросоюз визнає європейські прагнення України і вшановує всіх, хто боровся за них. Відповідний допис розміщено в акаунті представництва ЄС в Україні у Твіттері.

«Сьогодні, у День гідності та свободи, Україна відзначає історичні події – втілення високих прагнень українців до демократії та свобод, коли Євромайдан став віховим моментом розбудови нації. ЄС визнає європейські прагнення України і вшановує всіх тих, хто боровся за них», - заявили у представництві.

Раніше посольства США і Великої Британії привітали українців з Днем гідності і свободи.

Світовий конґрес українців (СКУ) висловив вітання з нагоди Дня гідності та свободи і разом зі всесвітньою українською громадою долучився до його відзначення.

«Революція Гідності утвердила прагнення українського народу жити у вільній, самостійній та сильній демократичній та європейській державі. Боротьба за свободу продовжується сьогодні. Саме за ці ідеали стоять на передовій нинішньої війни на Донбасі українські воїни», – наголосив Президент СКУ Павло Ґрод.

У своєму вітанні СКУ закликає міжнародну спільноту пам’ятати про жертви українського народу в ім’я глобального миру і безпеки та й далі бути на боці українського народу, посилюючи тиск на Російську Федерацію.

Title  
  

Зауважується, що двічі у новітній історії України – у 2004 та 2013 роках – саме цього дня український народ підійматися на боротьбу за свої права, демократію та рух на Захід і проти спроб Москви встановити своє політичне домінування над Києвом. В українську історію ці події увійшли під назвами, відповідно, Помаранчевої революції та Революції Гідності.

«Саме у ході Революції Гідності 2013-2014 рр. проявився остаточний і безповоротний вибір українців на користь європейського майбутнього. Не здатний почути голос народу, режим Януковича застосував жорсткі заходи, внаслідок яких загинуло понад 100 невинних людей, яких ми вшановуємо та пам’ятаємо як Небесну Сотню. А Російська Федерація, в прагненні за будь-яку ціну утримати Україну у своїй орбіті, окупувала Кримський півострів і вчинила військове вторгнення на схід України», – наголосили в СКУ. 

У Конґресі додали, що провідники світового українства та СКУ стояли пліч-о-пліч з українцями на Майдані, виступали голосом вільного українського народу у світі. Масові демонстрації сколихнули не лише європейські столиці. У Канаді, США, Австралії, Азії та Океанії українці влаштовували акції на підтримку Революції Гідності – Євромайдани. І сьогодні СКУ поширює правду про криваву війну Кремля в Україні та окупацію Криму.

Нагадаємо, СКУ закликав міжнародну спільноту до єдності перед обличчям зростаючої російської агресії проти України та всієї Європи – вжити рішучих кроків, щоб стримати подальші спроби Кремля дестабілізувати Європу, зруйнувати основи ЄС і підірвати трансатлантичне партнерство.

Марина Абрамович у Києві: у Бабиному Яру почали зведення Кришталевої стіни плачу

 

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - Dropshipping suppliers