rss
01/23/2022
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Полiтика \ Економіка \ Гектар сільгоспземлі продають за 42 тисячі гривень
Від редакції:
На фоні світової продовольчої кризи “зелені антиукраїнці” розпродають українську землю за ціною айфона! Гектар однієї з найкращих у світі земель, котрий в найближчому майбутньому стане безцінним, адже саме він може прогодувати кілька десятків людей! Ця афера не закінчиться мирно... 
 

Середньозважена ціна 1 га землі сільськогосподарського призначення в Україні становить 42 354 грн.

Як передає кореспондент Укрінформу, такі дані під час презентації інформаційно-аналітичного бюлетеня «Огляд стану земельних відносин в Україні” навів експерт Центру досліджень продовольства та землекористування Київської школи економіки Роман Нейтер.

Згідно з цими даними, земля, призначена для ведення особистого селянського господарства, в середньому продається по 52 170 грн за га, тоді як середня ціна одного гектара угідь з цільовим призначенням “для ведення товарного сільськогосподарського виробництва” - 34 011 грн.

“Ціни товарної землі найвищі на Київщині та на Львівщині. При тому, що це – не ті регіони, які роблять найбільший внесок у вітчизняне аграрне виробництво. Справа в тому, що землю, навіть зі статусом угідь сільськогосподарського призначення, можуть купувати “з прицілом” на забудову”, - наголосив експерт.

Він пояснив це на прикладі кількох земельних ділянок, розташованих на полі, що безпосередньо межує із Сихівським районом Львова. Гектар ріллі там обійшовся новому власникові майже у 0,5 млн грн.

“Окупність такої інвестиції за умови організації сільгоспвиробництва доволі сумнівна. Швидше за все, людина, яка її придбала, розраховує, що колись зможе забудувати ці землі”, - вважає Нейтер.

Що ж до впливу на вартість землі показників її родючості, то, за даними авторів дослідження, найдорожчі сільгоспугіддя у Хмельницькій, Вінницькій, Полтавській і Черкаській областях, де середньозважена ціна гектара ріллі коливається в межах 37-40 тис. грн. Ще вища вартість землі на Івано-Франківщині і на Буковині. Роман Нейтер пояснив це тим, що середній розмір земельних наділів там не перевищує 1 га. Також на Прикарпатті, за його словами, багато земельних ділянок купують за вищу ціну для облаштування туристичних локацій.

Як повідомлялося, за час роботи ринку землі в Україні зареєстровано понад 40 тис. правочинів, пов’язаних з правом власності на понад 100 тис. га сільгоспугідь.

Джерело: Укрінформ
(https://www.ukrinform.ua/rubric-economy/3347798 )

Сектор тіні і зона росту Понад 90% витрат населення України спрямовується на споживання, понад 50% — на їжу

Ціни «космічні»: українці змушені економити практично на всьому. Опитування свідчить, що 80% респондентів витрачає найбільше грошей на їжу

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com