rss
01/23/2022
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Діаспора \ Школа української мови та культури УКУ:як школярі з Лондона вивчають українську мову та культуру у Львові
Традиційний навчальний візит програми Школи української мови та культури для іноземців відбувся наприкінці жовтня в Українському католицькому університеті. Цьогоріч участь у програмі взяли 17 учнів 9-10 класів з Української школи Пречистої Діви Марії в Лондоні.

Впродовж восьми днів учні з лондонської школи не лише вивчали українську мову, а й занурилися в культурне середовище України. Багатогранна програма школи дозволяє щодня відкривати багату національну українську культуру, практикувати мову у реальних ситуаціях, спілкуватися з однолітками. Під час навчання учасники проживали у Колегіумі УКУ разом зі студентами університету.

«Ми знайомимо учасників з українською мовою та культурою в різних її проявах: через рукоділля, писання ікон на склі, різні майстерки. Під час занять учні спілкуються між собою, пізнають мову, вчаться застосовувати її на практиці в реальних ситуаціях. Усі активності адаптовані до віку учасників та викликів часу. Таким чином ми хочемо показати українським діаспорянам наскільки динамічно розвивається українська мова й культура», – розповідає директор Школи української мови та культури УКУ Назар Данилків.

Директорка Української школи Пречистої Діви Марії в Лондоні, голова Спілки учителів Великобританії Інна Григорович поділилася: «Я пишаюся тим, що нам спільно з УКУ вдається забезпечити не лише якісні навчальні курси для іноземних студентів, а й найкращі умови для їхнього комфортного перебування в Україні. Так дітям забезпечили цілодобовий супровід, медичне консультування, індивідуальний підхід».

Школа української мови та культури УКУ розпочала співпрацю з Українською школою Пречистої Діви Марії ще у 2017 році. За цей термін відбулося три навчальні візити. Уже запланований новий навчальний візит на 2022 рік. «Це є доказом того, що в нас зав’язалася не лише співпраця, а й взаємна довіра,  – каже Інна Григорович. – Між собою ми з колегами називаємо цю програму “Хочу ще”. Тому, що повертаючись назад, усі діти цікавляться, як можна знову поїхати на програму Школи української мови та культури УКУ. У Лондоні вони діляться з друзями враженнями від перебування в Україні і так з’являється ще більше охочих потрапити на навчання. Щобільше, діти мотивують батьків відпустити їх і не переживати, адже тут вони в безпеці і в надійних руках. Ця довіра батьків та дітей для нас дуже цінна».

Своїми враженнями від навчання в Україномовній школі УКУ діляться її учасники:

«Програма дуже цікава. Кожного дня ми вивчали щось нове. Маємо багато екскурсій, майстер-класів і навіть час, щоб самим пізнавати Львів. Я б радила кожному взяти участь у цій школі», – учениця 9 класу Української школи Пречистої Діви Марії в Лондоні Богдана Шашок.

Ангеліна Світлик, учениця 10 класу Української школи Пречистої Діви Марії в Лондоні уже більше 10-ти разів відвідувала Україну, щоправда з батьками. Зі своїми однолітками вона приїхала вперше: «Поїздка з батьками і групою – це два різні досвіди. Мені навіть веселіше з однолітками. Тут ми граємо разом в футбол, їздимо в гори і багато спілкуємось. Тому, обравши навчання на цій програмі, ви точно не пошкодуєте».

По завершенню усі учасники, які успішно пройшли навчання у школі, отримують сертифікати.

Як зауважує Назар Данилків, співпраця Школи української мови та культури УКУ з Українською школою Пречистої Діви Марії в Лондоні триває: «Ми взяли за основу нашої навчальної програми підручник “Яблуко” (розроблений Школою української мови та культури УКУ, – ред.), і повністю перевели учнів старшої школи на навчання за цим підручником. Так само разом працюємо над тим, щоб дійти до сертифікації української мови як іноземної для шкільництва за кордоном».

Курси, які організовують викладачки Школи української мови та культури УКУ, постійно вдосконалюються. Так уже незабаром учасники зможуть отримати академічні кредити в Українському католицькому університеті, які можуть бути зараховані у їхніх університетах за кордоном.

Вітаємо з річними Загальними Зборами Ску

Канадсько-українська Фундація підтримує гуманітарне розмінування в Україні

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com