rss
05/16/2022
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Здоров’я \ Звичайні прогулянки можуть стати повноцінними фізичними тренуваннями — CNN
Ходьба —  найбільш недооцінена форма фізичних вправ. Для багатьох людей ходьба не здається чимось особливим. Але насправді це одна з найкращих форм фізичних вправ, пише CNN.

Багато досліджень показують, що ця проста форма руху приносить величезну кількість різноманітних переваг, включаючи поліпшення фізичного та психічного здоров’я, підвищення уважності та покращення комунікативних навичок.

«Ходьба є найбільш недооціненою фізичною вправою, доступною для більшості людей. Я гуляю кожен день», - сказала фітнес-тренер Дана Сантас.

Ось кілька речей, які кожен повинен знати про цю просту, але корисну форму вправ. Однак перед початком будь-якої програми вправ варто проконсультуватися з лікарем, радять експерти.


Ходьба покращує стан здоров’я


Звичайна ходьба може допомогти схуднути, знизити артеріальний тиск і рівень холестерину, а також зменшити ризик серцевих захворювань, діабету та раку.

У спеціальному звіті, опублікованому Гарвардською медичною школою йдеться, що ходьба може зробити багато для боротьби з різними хворобами. Один приклад: ходьба всього дві з половиною години на тиждень або трохи менше 22 хвилин на день може знизити ризик серцевих захворювань на вражаючі 30%.


Ходьба покращує пам’ять і когнітивні здібності


Численні дослідження показують, що ходьба - це стимул для мозку.

Наприклад, дослідження з Університету Вірджинії показали, що ходьба знижує ризик розвитку деменції та хвороби Альцгеймера у літніх людей, а також покращує настрій та знижує стрес. Це працює найкраще, якщо ви гуляєте на природі, що, як показують численні дослідження, дуже корисно.

За допомогою звичайних прогулянок можна зміцнити м’язи, кістки та суглоби. Ваші м’язи тренуються під час ходьби.

Ходьба може зміцнити кістки, оскільки це відносно важка вправа. Крім того, під час прогулянок рух допомагає постачати кисень і поживні речовини до суглобового хряща, який не має прямого кровопостачання.


Ходьба заряджає енергією, але також допомагає краще спати


Прогулянки допомагають підвищити рівень енергії, але не варто хвилюватися, якщо ви страждаєте від безсоння. За даними досліджень, жінки у віці від 50 до 75 років, які щоранку гуляли щонайменше годину, мали менше шансів зіштовхнутися з безсоннями, ніж ті, хто цього не робив.


Це безпечна вправа


Багато людей є пасивними у плані фізичних тренувань.

«Для таких людей ходьба - це, мабуть, найкраща вправа», - сказав доцент кафедри фізичного виховання в Університеті штату Нью-Джерсі Еван Меттьюз.

«Це тому, що ходьба – знайомий вид діяльності, який не вимагає нового курсу навчання, чого часто бояться новачки», - додав Меттьюз.

Прогулянка також є безпечною вправою з одним із найнижчих показників травматизму при фізичному навантаженні, згідно з доповіддю Міністерства охорони здоров’я та соціальних служб США.

Меттьюз зауважив, що люди, які не мають витривалості, щоб закінчити 30-хвилинну прогулянку, можуть розбити її на невеликі етапи.

«Це може бути 10 хвилин ходьби до роботи, 10 хвилин ходьби під час обідньої перерви та 10 хвилин ходьби додому з роботи», - зазначає Меттьюз.


Ходьба може стати енергійним тренуванням


Якщо ви хочете збільшити інтенсивність, спробуйте інтервали, де ви чергуєте кілька хвилин легкої прогулянки з інтенсивним пришвидшенням ходьби.

Ви також можете використовувати спортивні обважнювачі для рук або ніг, каже Сантас. Або можна нести рюкзак.

Інший варіант: підняття та спуск із пагорба, де ви швидкими кроками піднімаєтесь на пагорб, потім легко повертаєтесь вниз, кілька разів поспіль.


Вам не потрібно робити 10 тисяч кроків на день


Попри те, що існує припущення про необхідність робити 10 тисяч кроків на день, дослідження, підтримане Національним інститутом здоров’я та опубліковане в 2019 році, показало, що літні жінки, які робили 4 400 кроків на день, мали менший ризик передчасної смерті, ніж ті, хто робив лише 2 700 кроків.


Прогулянки налагоджують зв’язки з близькими людьми


Вирушаючи на прогулянку зі своїми близькими, можна налагодити спілкування, вирішити деякі проблеми і навіть врятувати шлюб.

«Один чоловік сказав мені, що прогулянка врятувала його шлюб», - розповідає Сантас.

Пара була на межі розлучення, коли дружина почала супроводжувати його на щоденних прогулянках.

«Вони почали спілкуватися так, як раніше, і це знову їх об’єднало», - додає тренер.


Позитивні наслідки для суспільства


Дослідження показують, що коли люди часто гуляють по околицях, злочинність падає. Регулярні прогулянки - це також чудовий спосіб познайомитися з сусідами, а соціальні зв’язки важливі в будь-якому віці.


Прогулянка безкоштовна і її можна здійснювати в будь-якому місці

Немає необхідності купувати дорогий абонемент у спортзал. Просто зберіться і вирушайте на прогулянку. Якщо погана погода, шукайте таке місце, як торговий центр, для прикладу. В крайньому разі, можна навіть гуляти по дому.

Прогулянка - чудова форма фізичних вправ. Нові дослідження показують, що люди повинні регулярно рухатися протягом дня для підтримки оптимального стану здоров’я.

«Ходьба по п’ять хвилин кожну годину - це вже довгий шлях. Не треба навіть помірної інтенсивності. Просто рухайтесь», - сказав Метьюс.

Часто можна почути рекомендації робити десять тисяч кроків на день для покращення стану здоров’я. Але такий «кількісний показник», що на думку багатьох, походить від наукових даних, може базуватися на випадкових збігах.

Наука сьогодні говорить, що не обов’язково робити десять тисяч кроків на день заради свого здоров’я чи довголіття.

Підготувала Анастасія Гурін
Джерело: Дзеркало Тижня
(https://zn.ua/ukr/WORLD/zvichajni-prohuljanki-mozhut-stati-povnotsinnimi-fizichnimi-trenuvannjami-cnn.html )

Фізичні вправи важливіше для психічного здоров’я, ніж гроші – вчені з Єля та Оксфорда

Замінники цукру провокують сильніший апетит

 

Свіжий Номер
(Тисніть на обкладинку)

#2022-08
22.02.2022 Московська армія вже в Україні. Що далі?
Office of Cook County Board President Toni Preckwinkle Округ Кук і CEDA оголошують програму допомоги з водопостачання для малозабезпечених домогосподарств
Небесна сотня, «справи Майдану» 8 років розслідування, які результати?
«Визнання ЛНР/ДНР»: перемога чи програш Путіна і що це означає для України? Рішення господаря Кремля дає Зеленському шанс поховати «Мінськ»
Міжнародна фінансова допомога Україні: хто, скільки і навіщо. Подушка безпеки для України
Путінська казарма: які перспективи має окупований Донбас Чому після визнання Росією «народні республіки» приречені на жалюгідне існування
«План знищення України»: звіт британського інституту оборонних досліджень
Християнське ставлення до війни Розвиток доктрини від перших віків християнства до Середньовіччя
Не стало Івана Дзюби – літературознавця, дисидента, Героя України
Чи бояться росіяни війни? Як російське суспільство реагує на військові ігри Кремля біля кордонів України

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com