rss
12/09/2021
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
У фокусі – Америка \ Нестача робочої сили на ринку праці США
В останньому звіті Бюро трудової активності (BLS) повідомляється, що у вересні було створено 194 тис. нових робочих місць. Більшість економістів прогнозували, що їх з’явиться не менше 500 тис. Вересень став другим за рахунком місяцем, коли зростання робочих місць не виправдало очікувань. У серпні було додано 366 тис. робочих місць замість прогнозованих 728 тис.

Рівень безробіття у вересні знизився на 0.4% і становить 4.8%. На думку Стіва Мура, економіста і телекоментатора, низький рівень безробіття за дуже малої кількості робочих місць показує, що люди йдуть з ринку праці і припиняють шукати роботу. Про це Мур сказав, виступаючи 8 вересня на Fox Business. Ринок праці залишили багато жінок, які мають дітей, та люди похилого віку. Участь на ринку праці працездатного населення впала з 82.9% у лютому 2020 р. до 81.7% у червні 2021 р.

Щедрі виплати допомоги по безробіттю, що видаються під час пандемії COVID-19, починають поступово скорочуватися, що мало б підштовхнути безробітних активізувати пошук роботи. Але це не відбувається. Сьогодні вакантних робочих місць на мільйон більше, ніж безробітних. Така ситуація виникла у США вперше за всю історію країни.

Байден наполегливо закликає до прийняття мандату на щеплення, згідно з яким нещеплені працівники мають бути звільнені. Сьогодні багато американців не хочуть вакцинуватись, а значить, що їх буде звільнено з роботи. Ці люди поповнять армію безробітних у США. Працівників буде менше. Обсяг виробництва падатиме. І це веде до інфляції. Такий шлях розвитку економіки США Байден та лідери демократів вважають правильним.

Пандемія COVID-19 призвела до переоцінки пріоритетів у багатьох американців. Значна частина їх не прагне повертатися на роботу. Недавнє опитування, проведене організацією EY Global Board Risk Survey, в якому взяло участь 16200 осіб, показало, що більше половини опитаних не хочуть після закінчення пандемії шукати або продовжувати працювати, якщо їм не буде запропоновано гнучких умов роботи. Багато американців хочуть змінити рід своєї трудової діяльності та форму роботи. Вони хотіли б, наприклад, працювати вдома або ділити час роботи між офісом та будинком.

Проведене нещодавно Pew Research Center опитування показало, що 66% опитаних «серйозно подумують про зміну сфери своєї діяльності». Це набагато більше, ніж під час Великої депресії. Із серпня виробнича активність у США постійно підвищується, але показник зайнятості на підприємствах упав до рівня, що був дев’ять місяців тому. Сталося це через нестачу робочої сили. Сьогодні цей дефіцит робочої сили відбувається, коли безробітних в Америці налічується 8,7 млн осіб.

Звіт GTIG, організації, що надає експертні послуги, показав, що нестачу робочої сили навряд чи буде вирішено після закінчення терміну дії допомоги з безробіття. Виявилося також, що лише 6% одержувачів цієї допомоги заявили про те, що почнуть шукати роботу, і близько 14% опитаних сказали, що їхня допомога з безробіття давали їм більше доходу, ніж колишня робота. Крім того, багато хто не прагне повернутися на роботу, оскільки вони не вакциновані, а їхні діти ще не повернулися до школи.

Під час пандемії було порушено ланцюжок постачання товарів їх замовникам. Понад 70 контейнеровозів стоять нерозвантаженими в портах Лос-Анджелеса і Лонг-Біч в Південній Каліфорнії. Для їх розвантаження не вистачає портових вантажників. Бракує також і водіїв важких вантажівок. Внаслідок цього товари не можуть потрапити з морських портів на склади, а звідти - замовникам.

Палата представників Конгресу США організувала групу, яка провела опитування лідерів торгових палат штатів. Майже 90% опитаних сказали, що нестача робочої сили гальмує економічне зростання у штатах.

Сьогодні американські споживачі стикаються не лише з підвищенням цін на багато товарів, а й з їх нестачею. Погіршує економічну ситуацію в країні ще зростання цін на бензин. За даними AAA, Американської автомобільної асоціації, середня ціна на бензин в Америці зросла з жовтня минулого року на 7 центів і сягнула $3.27 за галон. Спостерігається також зростання цін на природний газ і вугілля.

11 серпня Байден запевнив американців у тому, що «ці вузькі місця та стрибки цін зменшуватимуться в міру відновлення нашої економіки». Байден призначив одного зі своїх помічників «посланником порту» (port envoy), який почав працювати з міністром транспорту для розв’язання кризи із розвантаженням танкерів. Проте ситуація у морських портах зберігається колишньою. Єдине, що змінилося – це вартість доставки контейнерів із Китаю та інших країн. Вона подвоїлася із січня цього року.

13 жовтня Байден виступив на CBS. Він, зокрема, сказав: «Проблема ланцюжка поставок… продемонструвала необхідність передачі інвестицій в інфраструктуру та зміну клімату… для створення більшої стійкості, щоб протистояти потрясінням, які ми спостерігаємо знову рік у рік». Таким чином, для вирішення проблеми нестачі робочої сили Байден пропонує витратити кошти на розвиток інфраструктури та боротьбу зі зміною клімату. Глава адміністрації Білого Дому Рон Клейн заявив, що криза ланцюжка поставок відбулася не з вини адміністрації Байдена, а успадкована «заворушеннями, викликаними попередниками в адміністрації Трампа». На думку Клейна, Байден ні в чому не винний. У всьому, як завжди, винен Трамп.

Ні Байден, ні Клейн не згадали про можливий вплив на створення сьогоднішньої гострої кризової ситуації на ринку праці таких заходів адміністрації Байдена, як обмеження на далекі вантажні перевезення та продовження термінів дії спірної щедрої допомоги з безробіття.

Адміністрація Байдена, крім порожніх численних розмов, нічого не робить для того, щоб переломити сьогоднішню критичну ситуацію в економіці США.

Автор: Григорій Гуревич
Джерело: https://kontinentusa.com/nehvatka-rabochey-sily-na-rynke-truda-v-usa/
Переклад українською,
“Час і Події”

Чому існує нерівність?

Нова Америка квапить стару на вихід

Влада нездар#2021-48 (12/01/2021)

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com