Світові ціни на продовольство неймовірно високі, і навряд чи в найближчому майбутньому зміняться. Нещодавно штаб-квартира Організації сільського господарства і продовольства ООН в Римі опублікувала дані за попередній місяць щодо стану цін на продовольство, які показують, що у вересні світові ціни на продовольство росли другий місяць поспіль, досягнувши нового максимуму за десятиліття, за рахунок зростання цін на зерно і рослинні масла.Індекс цін на продовольство ФАО (FFPI) показує щомісячне зміни цін на міжнародному ринку на кошик продовольчих товарів (включаючи зернові, рослинні масла, молочні продукти, м'ясо і цукор) - у вересні він виріс на 1.2%, до 130 пунктів, що на 32.8% вище в порівнянні з вереснем 2020 р
Останнє підвищення FFPI пояснюється в першу чергу «зростанням цін на більшість видів зернових і рослинних масел. Молочна продукція і цукор також подорожчали, в той час як ціни на м'ясо залишаються стабільними», - повідомляє ФАО.
Різке зростання вартості перевезень як по суші, так і по морю, в поєднанні з перебоями в ланцюжках поставок, не залишило деяким продуктовим мережам іншого вибору, як підвищувати ціни або залишити полки порожніми, через що зберігається дефіциту продуктів.
Топ-менеджер однієї з найбільших мереж американських супермаркетів Kroger попередив минулого місяця, що ціни на продукти будуть рости ще вище в міру зростання інфляції.
Інфляційний тиск спонукає Білий дім заспокоїти невдоволення серед малозабезпечених сімей, де члени сім'ї працюють, але отримують низькі зарплати, і в яких велика частка доходів йде на їжу і предмети першої необхідності. Адміністрація Байдена визнала інфляцію реальною проблемою в минулому місяці (не пройшло і 9-ти місяців!) і збільшила на 25% асигнування на талони харчування (food stamps - Supplemental Nutrition Assistance Program (SNAP).
Крім зростаючого попиту (частина якого була штучно викликана величезними обсягами податкових і монетарних стимулів), поганих погодних умов і збоїв в ланцюжку поставок, може виникнути ще одна проблема, здатна ще більше вплинути на ціни на продовольство - це різке зростання вартості енергії, що викликає зростання цін на добрива, одержувані з природного газу (ціни на газ в деяких регіонах світу рекордно високі), а їх підвищення означає, що ціни на урожай теж повинні вирости. Є також проблеми з тим, що теплиці для вирощування овочів в Європі закриваються через занадто високі ціни на опалення та електроенергію.
Авторитет ФРС або те, що від нього залишилося, продовжує падати у міру того, як міркування про «скороминучий» характер інфляції не виправдовуються.