rss
04/20/2024
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Новини \ Міжнародний огляд \ Світові ціни на продовольство побили десятирічний рекорд
Світові ціни на продовольство неймовірно високі, і навряд чи в найближчому майбутньому зміняться. Нещодавно штаб-квартира Організації сільського господарства і продовольства ООН в Римі опублікувала дані за попередній місяць щодо стану цін на продовольство, які показують, що у вересні світові ціни на продовольство росли другий місяць поспіль, досягнувши нового максимуму за десятиліття, за рахунок зростання цін на зерно і рослинні масла.

Індекс цін на продовольство ФАО (FFPI) показує щомісячне зміни цін на міжнародному ринку на кошик продовольчих товарів (включаючи зернові, рослинні масла, молочні продукти, м'ясо і цукор) - у вересні він виріс на 1.2%, до 130 пунктів, що на 32.8% вище в порівнянні з вереснем 2020 р

Останнє підвищення FFPI пояснюється в першу чергу «зростанням цін на більшість видів зернових і рослинних масел. Молочна продукція і цукор також подорожчали, в той час як ціни на м'ясо залишаються стабільними», - повідомляє ФАО.

Різке зростання вартості перевезень як по суші, так і по морю, в поєднанні з перебоями в ланцюжках поставок, не залишило деяким продуктовим мережам іншого вибору, як підвищувати ціни або залишити полки порожніми, через що зберігається дефіциту продуктів.

Топ-менеджер однієї з найбільших мереж американських супермаркетів Kroger попередив минулого місяця, що ціни на продукти будуть рости ще вище в міру зростання інфляції.

Інфляційний тиск спонукає Білий дім заспокоїти невдоволення серед малозабезпечених сімей, де члени сім'ї працюють, але отримують низькі зарплати, і в яких велика частка доходів йде на їжу і предмети першої необхідності. Адміністрація Байдена визнала інфляцію реальною проблемою в минулому місяці (не пройшло і 9-ти місяців!)  і збільшила на 25% асигнування на талони  харчування (food stamps - Supplemental Nutrition Assistance Program (SNAP).

Крім зростаючого попиту (частина якого була штучно викликана величезними обсягами податкових і монетарних стимулів), поганих погодних умов і збоїв в ланцюжку поставок, може виникнути ще одна проблема, здатна ще більше вплинути на ціни на продовольство - це різке зростання вартості енергії, що викликає зростання цін на добрива, одержувані з природного газу (ціни на газ в деяких регіонах світу рекордно високі), а їх підвищення означає, що ціни на урожай теж повинні вирости. Є також проблеми з тим, що теплиці для вирощування овочів в Європі закриваються через занадто високі ціни на опалення та електроенергію.
Авторитет ФРС або те, що від нього залишилося, продовжує падати у міру того, як міркування про «скороминучий» характер інфляції не виправдовуються.

Джерело: https://www.fao.org/newsroom/
detail/fao-food-price-index-rises-further-07-10-2021/en
Переклад українською, “Час і Події”

Наслідки безладу в Афганістані може відчути навіть Європа - МВФ

У 2021 році кількість нелегальних мігрантів в Іспанії зросла на 51%

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - Dropshipping suppliers