rss
09/25/2023
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Українське Чикаго \ Прийняття в Генеральному Консульстві України в Чикаго
23 вересня 2021-го року відбулася святкова зустріч представників української діаспори з співробітниками Генерального консульства України в Чикаго. Таке прийняття відбувається традиційно, впродовж багатьох років, увінчуючи цикл святкових подій року, присвячених Дню Незалежності України.

В цьому році імпреза була особливою, оскільки Україна і українці в усьому світі відзначали поважний ювілей – 30-річчя з Дня проголошення відновлення Незалежності України. Подія відбувалася в ошатній залі - President’s Hall of Union League Club, що знаходиться в центрі Чикаго. Серед запрошених були представники усіх структур діяльності української діаспори – громадських, фінансових, бізнесових, освітніх, мистецьких, молодіжних, а також духовенство різних конфесій українського Чикаго та передмість. Присутніми були також поважні гості – представники консульств багатьох країн, акредитованих в Чикаго, котрі підтримують Україну на політичній арені.

При вході в святкову залу гостей радо зустрічали співробітники консульства.

Title Title 
  
Традиційно урочистості було відкрито звучанням гімну України та гімну Америки.

З вітальним словом до присутніх звернувся Генеральний консул України в Чикаго Сергій Коледов: «Всечесніші отці, шановні члени Консульського корпусу в Чикаго, шановна українська громадо, дорогі друзі!

Мені дуже приємно сьогодні вітати усіх вас з нагоди святкування 30-ї річниці проголошення Незалежності України!

Title  Title
  
24 серпня 1991-го року український парламент ухвалив Акт проголошення Незалежності України, і на будівлі Верховної Ради України замайорів синьо-жовтий прапор. Цей Акт увінчав багатовікову боротьбу українців за право мати власну державу, вільно розвивати національну культуру та бути повноправним членом міжнародного співтовариства.

Вже понад 11 століть українська нація торує свій історичний шлях. Впродовж віків наші славні предки боролися за право жити у вільній європейській демократичній країні, за що було заплачено велику ціну.

Title  Title
  
Я не можу не згадати трагедії Голодомору 1932- 33 років - організованого режимом Сталіна штучного голоду, який забрав життя понад 10-и мільйонів українців. Я не можу не згадати трагедії Бабиного Яру, де нацисти восени 1941 року, за два дні в Києві стратили понад 33 тисячі людей, переважно євреїв, і ще до 120 тисяч під час окупації по всій Україні.

Title Title 
  
Багато цих подій описано в книзі Тімоті Снайдера «Криваві землі: Європа між Гітлером і Сталіним» (Timothy Snyder, «Bloodlands: Europe between Hitler and Stalin»).

На жаль, боротьба за свободу та демократичні цінності залишається актуальною і на сьогодні. Неоголошена гібридна війна з Росією спричинила тимчасову анексію Aвтономної Республіки Крим, окупацію Донбасу, що призвело до великих втрат – понад 16 тисяч загиблих, 1.7 мільйона внутрішньо переміщених осіб, тисячі дітей залишились сиротами.

Title  Title
  
Ми схиляємо голови перед пам’яттю Героїв, які пожертвували своїм життям заради мирного майбутнього України».

Хвилиною мовчання було вшановано пам’ять усіх українських Героїв, які загинули за Незалежність України.

Далі Сергій Коледов привітав новітніх героїв України Олега Івахнюка, Олександра Місюру і багатьох інших воїнів, котрі за сприяння благодійних волонтерських організацій, зокрема «Revived Soldiers», після поранень проходять лікування у США.

Title  Title
  
Генеральний консул подякував американським партнерам за політичну, технічну та фінансову підтримку, а також усім 46-ти країнам, котрі взяли участь у першому саміті Кримської платформи, що відбувався минулого місяця в Києві.

Пан Коледов подякував також українській діаспорі США за волонтерську підтримку та всебічну допомогу Україні у ці складні часи, а також подякував спонсорам імпрези, зокрема:

Title  Title
  
дирекції Федеральної Кредитової Спілки «Самопоміч» та дирекції Фундації «Спадщина», за постійну багаторічну підтримку ініціатив і співпрацю; одній з провідних українських ІТ компаній – ELEKS; відділам УККА штатів Мічиган та Іллінойс; страховій компанії American Family Insurance; власниці кафе «Шоколад» пані Галині Федус; Dolynka UA-US Consulting; компанії ZVUK, а також давнім і добрим друзям – родині Левка та Галини Голуб.

В свою чергу всі ми, запрошені на свято, дякуємо організаторам за чудовий вечір, теплий прийом у святковій та дружній атмосфері, за можливість поспілкуватися з друзями, узгодити плани на майбутнє, адже в залі зібралися очільники усіх організацій української діаспори Чикаго.

Title  Title
  
Хочеться підкреслити позитивні аспекти тісної співпраці Генерального консульства з громадою. На сьогодні в цій установі працює команда молодих, креативних людей, яких можна побачити на всіх імпрезах, що відбуваються в громаді. Важливу роль у плідній співпраці відіграє те, що декотрі співробітники консульства вже вдруге виконують свої дипломатичні функції в Сполучених Штатах, зокрема Генеральний консул Сергій Коледов та консул Євген Дробот добре знайомі в діаспорі Чикаго, а Валентина Федоришин свого часу працювала у Вашингтоні.

В організації імпрези та її проведенні були задіяні усі співробітники Генерального консульства України в Чикаго, зокрема: Сергій Коледов – Генеральний консул, Олександр Свистун – консул, Євгеній Дробот – консул, Ярослав Пилипенко – віце консул, Петро Сухомейло – консульський агент, Валентина Федоришин – фінансист, голова канцелярії, Олександр Панасюк – адміністративний менеджер.

Title  Title
  
Від імені присутніх на вечорі дякую організаторам за чудово проведений час, і до нових зустрічей!

Світлини Тетяни Пушинської.

Історія діаспори у світлинах

Українська громада Чикаго приєдналася до українців по всьому світу, щоб вшанувати мільйони українців, які загинули як жертви Великого Голодомору, 1932-1933 рр.

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - Dropshipping suppliers