rss
05/23/2024
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Діаспора \ CКУ засудив ліквідацію "Просвіти" у Владивостоку
19 липня 2021 р. було прийнято, а 28 серпня вступило в силу рішення Артемівського міського суду Приморського краю (Російська Федерація) про ліквідацію Далекосхідного українського духовного культурно-просвітницького центру “Просвіта” (м. Владивосток). Рішення було прийняте у відповідь на звернення Головного управління Міністерства юстиції Російської Федерації (РФ) по Приморському краю.

Світовий Конґрес Українців (СКУ) рішуче засуджує це рішення суду як черговий прояв системної політики утисків української громади Російської Федерації з метою знищення українського громадського життя на її терені.

Як відомо, цього року Президент Росії Владімір Путін увів у дію нові репресивні закони, які впроваджують кримінальну відповідальність для російських громадян за зв’язки з так званими “небажаними” організаціями, включно з СКУ. У липні 2021 р. українські громадські організації з Росії, включно й  Далекосхідний український духовного культурно-просвітницький центр “Просвіта” (м. Владивосток), повідомили СКУ про їхнє вимушене рішення призупинити своє членство в СКУ.  Щоб захистити українську національну меншину в Росії від репресій, 10 липня 2021 р. СКУ прийняв  та оприлюднив своє рішення про призупинення зі свого боку співпраці з українцями  з Росії.

Про планомірне знищення російською владою українського громадського руху свідчать ліквідація в 2010 р. Федеральної національно-культурної автономії українців Росії, у 2012 р. Об’єднання українців Росії, яке було центральною координаційною українською організацією та членом СКУ, у 2020 р.  – регіональної організації “Сірий Клин” (м. Омськ) та внесення у 2019 р. СКУ до списку небажаних організацій у РФ. СКУ співпрацюватиме з усіма міжнародними партнерами щодо питань системної дискримінації та інституційних загроз проти українців у РФ, зокрема, ліквідацію їх освітніх, культурних, релігійних інституцій.

“Ліквідація Далекосхідного українського духовного культурно-просвітницького центру “Просвіта” (м. Владивосток) є черговим прикладом грубого порушення Росією людських прав і продовження переслідувань української національної меншини. Світовий Конґрес Українців закликає міжнародне співтовариство засудити такі дії Кремля та вжити конкретних кроків задля захисту демократичних цінностей та прав людини”, – заявив Президент СКУ Павло Ґрод.

Посвячення філії “Cамопоміч” у Гемтремку, Мічіган

Американка українського походження Уляна Мазуркевич – про роботу в комісії США з Голодомору та про діаспору у Філадельфії

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - Dropshipping suppliers