rss
10/18/2021
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
У фокусі – Америка \ Байден і Харріс намагаються використовувати поняття «систeмний рaсизм» для радикального перетворення Америки
Згідно з опублікованою доповіддю недавно створеної «Цільової групи по боротьбі з расизмом» при Національному архіві, Ротонда будівлі Національного архіву, де публічно виставлені наші «Декларація незалежності», Конституція і «Білль про права», тепер є прикладом «структурного расизму». Точно так само, як ліві закликали до «переосмислення» всього, від поліцейської служби до політики щодо федеральних трас, тепер вони закликають федеральний уряд «переосмислити» Ротонду, в тому числі шляхом усунення «шкідливих» термінів, подібних нашим основним документам, таким як «Хартія свободи».

Цей приклад є лише останнім у тому, що стало чіткою схемою: те, що ліві хочуть знищити, їхні поплічники спочатку називають «систeмним рaсизмом». Це включає в себе інститути, традиції і цінності американського життя, які ліві хочуть радикально перетворити, включаючи поліцію і систему кримінального правосуддя, Конституцію, нуклеарну сім'ю (аналог подружньої сім'ї в складі чоловіка та дружини з дітьми), національні кордони, фінансову систему, домоволодіння, зонування на одну сім'ю, приватну охорону здоров'я, закони про чесність виборів, обмеження на вживання наркотиків, релігію і, як свідчить недавній скандал щодо Національного архіву, саму американську ідентичність.

Широке і узагальнене звинувачення в «системному расизмі» - звинувачення без визначення і без доказів - стало найпотужнішою зброєю лівих в їх прагненні придбати політичну, корпоративну і соціальну владу. На жаль, багато добросовісних американців з цим терміном погоджуються, часто змішуючи «системний расизм» з індивідуальними расистськими діями або словами. Жоден з громадських діячів не стверджував, що випадків расизму не було; безсумнівно, вони є, і вони майже завжди негайно засуджуються голосами обох політичних партій.

Звинувачення в індивідуальному расизмі сильно відрізняються від припущення про те, що сама американська система є расистською. Проте, це твердження, яке ліві повторюють до нудоти, включаючи президента Джо Байдена, який використовує тактику «системного расизму», можливо частіше, ніж будь-який політичний лідер демократів до нього.

«Системний расизм пронизує всі верстви нашого суспільства, включаючи правоохоронні органи, і ми повинні виконати важку роботу, щоб викорінити його», - написав кандидат Байден в Твіттері в червні 2020 року. Через кілька днів Байден знову написав в Твіттері: «Системний расизм існує не тільки в наших правоохоронних органах, але і в житловій сфері, освіті та в усьому, що ми робимо». Приблизно в той же час репортер CBS запитав Байдена, чи вважає він, що в правоохоронних органах існує системний расизм. Відповідь Байдена: «Звичайно. Але це стосується не тільки правоохоронних органів, а й усіх інших». Кілька тижнів тому в своїй промові, приймаючи номінацію кандидата Демократичної партії на пост президента, Байден заявив, що Америка, нарешті, готова «старанно працювати, щоб викорінити наш системний расизм».

Під час виборчої кампанії 2020 року Джо Байден і Берні Сандерс створили Цільову групу єдності Байдена-Сандерса, яка опублікувала 110-сторінковий політичний маніфест. Цей лівий політичний документ використовує звинувачення в «системному расизмі», щоб виправдати перебудову американської поліцейської та судової систем, передачі на федеральний рівень системи освіти К-12, ліквідацію безпеки кордонів, і включають екологічні заходи на основі «Зеленого нового курсу» (Green New Deal), а також загальну трансформацію економіки за допомогою її соціалізації. У доповіді говориться про «системний расизм» практично у всіх сферах американського життя.

В інавгураційній промові Байден сказав, що нація переживає «час випробувань», що вона повинна протистояти «укусам системного расизму». Кілька тижнів тому президент Байден двічі згадав «системний расизм» у своєму першому публічному зверненні перед спільною сесією Конгресу, заявивши, що «у нас є реальний шанс викорінити «системний расизм», який вражає американське життя».

Віцепрезидент Камала Харріс дотримується того ж погляду на країну. «Системний расизм зачіпає всі рівні нашого суспільства», - написала у Твіттері кандидат Харріс 15 червня 2020 року. У своїй промові з приводу висунення її кандидатури Харріс стверджувала, що «чорношкірі, латиноамериканці та корінні народи страждають і вмирають непропорційно часто. І це не випадково. Це наслідки структурного расизму». Пізніше в ході кампанії Харріс присягнулася «викорінити системний расизм, який все ще пронизує наші зали судових засідань, наші в'язниці та поліцію».

З того часу і Байден, і Харріс неодноразово називали «системний расизм» або «структурний расизм» абстрактним символом, відповідальним за кожну проблему в американському суспільстві.

Важко придумати що-небудь ще в сучасну епоху, що було б процитовано в якості прямого джерела майже для кожної проблеми американського життя, включаючи нашу мову.

Рішення Демократичної партії завжди базувалися на більш прямому контролі федеральним урядом (і, отже, Демократичної партії) над життям простих американців.

У своїй номінаційній промові трохи більше року тому президент Дональд Трамп взяв на себе опис ненависті Демократичної партії до Америки і її безперервні звинувачення в системному рaсизмі:

На Національному з'їзді Демократичної партії Джо Байден і його партія неодноразово нападали на Америку як на країну рaсової, економічної і соціальної несправедливості. Отже, сьогодні ввечері я задаю вам просте запитання: як Демократична партія може очолювати нашу країну, коли вона витрачає так багато часу на її руйнування? З точки зору лівих, вони не вважають Америку найвільнішою, справедливою та виключною нацією на Землі. Замість цього вони бачать нечестиву націю, яка повинна бути покарана за свої гріхи. Наші опоненти говорять, що спокутування для вас може статися тільки в разі передачі їм влади. Це типовий метод, який використовує кожен репресивний рух протягом всієї історії.

У липневому есе в American Greatness Пітер Вуд порівняв сьогоднішні постійні звинувачення в «системному расизмі» з судовими процесами над салемськими відьмами, охарактеризувавши системний расизм як «теорію чаклунства». Вуд ясно дає зрозуміти, що системний расизм існував в минулому - наприклад, на довоєнному Півдні. Він також ясно дає зрозуміти, що як і раніше існують випадки расизму, на які можна і потрібно вказувати та засуджувати їх. Але, стверджує Вуд, «системний расизм», що містить закон, схвалення його суспільством, посилення економіки і зміцнення культури, просто зник. Він був офіційно скасований кілька поколінь назад, і з того часу ми енергійно розчищаємо його залишки».

Як вказує Вуд, широко поширена віра лівих в «систeмний рaсизм», як його визначають ліві, без будь-яких конкретних доказів його реального існування в сучасному американському суспільстві призвела до «Салемської паніки», заснованої на псевдоавторитетній заяві про його існування». Прихильники «систeмного рacизму», пише Вуд, змушені шукати «спектральні докази», які вимагають «спеціальних магічних очей», щоб виявити всеосяжний рaсизм, який вони не можуть довести емпірично.

Вуд зазначає, що «захоплення чаклунством ніколи не закінчується добре - ні для обвинувачених, ні для суспільства, яке допустило це тимчасове сповзання в безумство (а також нерідко і для обвинувачів)».

Один з найвидатніших письменників 20 століття був добре знайомий з тим, що ми зараз бачимо в нашій політиці і її постійно змінюваними і неоднозначними термінами, такими як «систeмний рaсизм». У своїй книзі «1984» Джордж Оруелл описує феномен, за допомогою якого тоталітаризм намагається отримати контроль над мовою, щоб обмежити здатність населення мислити і діяти на своїх власних умовах: «Кожне поняття, яке може коли-небудь знадобитися, буде виражено рівно одним словом, з жорстко визначеним його значенням, а все його допоміжні значення повинні бути знищені і забуті». Роман «1984 рік» був опублікований в 1949 році, але його пророче попередження про бажання радикальних соціалістів контролювати так зване «злочинне мислення» і тим самим змусити інакомислячих замовкнути, залишається актуальним і сьогодні. Це особливо актуально в контексті контролю вкрай лівих над американською культурою, зажатою в лещатах однієї концепції - звинувачення своїх супротивників в «системному расизмі».

На благо американської сили і єдності, а також заради кінцевої мети жити в суворій відповідності з нашим національним девізом «pluribus unum» - «з багатьох - єдине», американці повинні сподіватися, що все більше і більше їх співгромадян прокинуться від божевілля, визнають серйозну шкоду від расистського підходу до кожного компоненту американського життя, викриють дикі звинувачення в «системнoму рaсизмі» як брехню, якою вони і є.

Якщо ми цього не зробимо, попереджає Вуд, ми всі опинимося перед судом - кожен з нас.

Фото: amac.us
Джерело: https://amac.us/biden-and-harris-are-trying-to-use-the-smear-of-systemic-racism-to-radically-transform-america/
Переклад українською, «Час і Події»

Байден і Харріс намагаються використовувати поняття «систeмний рaсизм» для радикального перетворення Америки

Уряд Панами попереджає про десятки тисяч мігрантів, які прибувають на кордон

 

Свіжий Номер
(Тисніть на обкладинку)

#2021-41
14 жовтня – Покрова, День Захисника України, День Козацтва, День створення УПА
На правничі теми
Офіцер запасу Людмила Дем’яник (Катруся Стріла): «Я хотіла встигнути прикрити обличчя руками. Щоб коли мене ховатимуть, доця бачила, що це я. Щоб вона мене запам’ятала»
«Початок операції стосовно «вагнерівців» санкціонував міністр Таран, скасування не було, її просто зірвали», – Бутусов
Як Зеленський про «вагнерівців» із Лукашенком говорив
Американка українського походження Уляна Мазуркевич – про роботу в комісії США з Голодомору та про діаспору у Філадельфії
Про Редьярда Кіплінґа і не тільки Презентація унікального перекладу в Центрі Шептицького
Прийняття в Генеральному Консульстві України в Чикаго
Історія діаспори у світлинах
Олександр Панченко Шлях хуторянина у фактах, подіях, дописах, віршах й цифрах

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com