rss
04/20/2024
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Культура \ Наша духовність \ Центр гідності дитини УКУ провів першу школу для духовенства з протидії сексуальному насильству
 «Гідність дитини як безумовна цінність. Превенція сексуального насильства у церкві та суспільстві» — таку назву мала школа, яку вперше в Україні організував Центр гідності дитини УКУ для духовенства. 15-16 вересня 44 учасники з усієї України, серед яких троє ректорів духовних семінарій, єпископи та миряни пройшли курс лекцій від фахівців про ефективні інструменти запобігання насилля над дітьми, досвід Церкви у запобіганні сексуального насильства над дітьми, принципи роботи з жертвою та насильником.

 Title
  
Навчання учасники розпочали з благословення Президента УКУ владики Бориса Ґудзяка. Він також поділився своїми думками про поширення сексуального насильства у світі та звернув увагу на те, що проблеми, які є у США, Німеччині, Італії, Польщі також можуть бути і в українському суспільстві. «В УКУ ми роками акцентуємо увагу на гідності, це є в самій місії університету. Тому Центр гідності дитини, який створений при УКУ, плекає різні програми — для  священнослужителів, активних мирян, для церковних організацій і для всіх людей доброї волі».

Керівниця Центру гідності дитини Христина Шабат розповідає: «Наше завдання — глибоко вникнути у проблему та діяти на випередження. УГКЦ стала першою інституцією в Україні, яка починає системно навчати тих, хто працює з дітьми у сфері захисту дитини (так званому safeguarding).  Я горда з такого прогресивного підходу церкви».

Ректор УКУ о. Богдан Прах зазначив, що для нього, як для священника, який служить уже багато років, важливо, щоб представники духовенства мали змогу безперешкодно нести свою місію і працювати без страху.  «Церква, духовенство, монахи і монахині мають особливе покликання до праці з дітьми та молоддю. Якщо ми не будемо щодня жити цією місією, то дуже швидко вигоримо. Спілкуючись із вами, я чую про ваші побоювання працювати з дітьми через можливі необґрунтовані підозри, які ширяться у бік духовенства. Це виникає з того, що ми не маємо впорядкованих правил поведінки. Нас обмежує брак довіри і це питання потребує вирішення. Ми повинні бути свобідні і впевнені, що маємо справу з відповідальними людьми із чистим серцем. Щоб бути у безпечному середовищі  нам треба працювати у молитві і відкритості», — наголосив о. Богдан Прах.

За два дні школи учасники обговорили більше 10 тем, зокрема спілкувалися про досвід церкви у превенції сексуального насильства над дітьми та якою є церква дружня до дитини: «Церква дружня до дитини — це коли священники готові приймати дітей і вчити їх основам християнської віри — того, що, можливо, батьки не завжди можуть дати. Церква — це той простір, де дитина відчуває себе захищеною, де немає якихось небезпек, загроз для неї, де дитина радо любить бути», — зазначив о. Ігор Бойко, ректор Львівської духовної семінарії Святого Духа УГКЦ.

Title  
  
Владика Борис Ґудзяк подякував отцям-ректорам духовних семінарій, які відгукнулися  і підтримали пропозиції Центру гідності дитини: «Я хочу запевнити, що супроводжуватиму вас своїми молитвами у цих починаннях. Ми надіємося на підтримку священників з діаспори — наших випускників, які приїжджатимуть сюди і допомагатимуть нам творити безпечний від насильства простір».

Сергій Дмитрієв, капелан: Священник, який не любить свій народ, приречений на дуже провальну проповідь

Що в основі реальності – речі чи відносини?

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - Dropshipping suppliers