rss
10/18/2021
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Проблема \ Архієпископ Вігано (Erzbischof Viganò): Захід стоїть перед загибеллю, я закликаю всіх вставати і боротися
«Ніколи раніше світ, і особливо країни Європи і Заходу, не були так відзначені ознаками, що вказують на занепад і руйнування. Зрада ідеалів, культури, цивілізації, знань і мистецтва, що викликана відмовою від віри, відмовою від двох тисячоліть християнства», - сказав архієпископ Карло Марія Віган в своїй лекції на конференції «Історія Венеції».

І далі: «Сьогодні спостерігається крах всіх ідеологічних і політичних ілюзій, спрямованих проти віри, католицька відповідь на це вимагає мужності і дій.

Історія Венеції є винятковим прикладом хорошого уряду, заснованого на принципах католицької релігії. Політична система Венеціанської республіки поєднувала в собі монархічні, аристократичні і демократичні риси, і заохочувала релігію, добробут громадян і розвиток культури...

«Поки Венеція служила своєму великому покликанню, вона процвітала в усіх сенсах. Коли останній з дожів дозволив підкупити себе масонством і помилковою філософією руху Просвітництва, Венеція протягом декількох років загинула, була приречена на вторгнення і грабежі, і її скарби були пограбовані. З історії славною Венеціанської республіки ми можемо витягти важливий урок для сьогоднішнього дня, попередження для майбутнього нашої країни і майбутнього народів в цілому. Що сповіщає про падіння будь-якої імперії? - Зрада ідеалів, які зробили її великої, перекручення авторитету, корупція влади, розчарування людей. Ніколи раніше світ, і особливо народи Європи і Заходу, не були настільки відзначені цими ознаками, які означають занепад і загибель. Зрада ідеалів, культури, цивілізації, знання і мистецтва відбувається через відмову від віри, через заперечення двох тисячоліть християнства, через бажання стерти свою історичну пам'ять за допомогою культури нігілізму, нікчемною суєтності», - підкреслив колишній апостольський нунцій.

Цивілізація християнства заснована на свідоцтві і крові мучеників, на думках вчителів Церкви і теологів, на милосерді, яке пронизує всі аспекти людської діяльності.

Збочення влади в цьому контексті означають відмову від загального блага як фундаментальної мети здійснення влади, як правила для колективного життя.

Революційні ідеали рівності, демократії і представництва виявилися ілюзорними, а суспільна мораль і християнський ідеал служіння впали.

Подібною помилкою була ідея «сучасної держави», яка зняла божественні і релігійні обмеження світської влади.

«Через 200 років ми розуміємо це як обман, що полягає в переконанні мас в тому, що вони можуть визначити чисельною більшістю, що є правильно, а що неправильно - без оглядки на природний закон і заповіді, автором яких є Господь.

Ця безбожна Вавилонська вежа вже руйнується в своїй основі, і це в той час, коли вона здається найбільш потужною і руйнівною - це є джерелом надії для нас.
Руйнується так само і ідол рівності, єретичне заперечення індивідуальності й унікальності кожної людської істоти в ім'я рівності всіх, заперечення, при якому різноманітність розглядається з підозрою, автономія суджень клеймується як антисуспільна, інтелектуальні здібності - як недолік, професійна майстерність - як загроза, а почуття обов'язку - як ненависна перешкода.

У цій сірій в'язниці без видимих решіток свобода слова визнається тільки в разі гріха, пороку, злочину, невігластва і потворності тому, що те, що робить кожну людину особливою, робить її унікальною, те, що підіймає її над безформною масою, є неприйнятною сьогодні демонстрацією всемогутності Бога, нескінченної мудрості Його Творіння, сили Його благодаті, незрівнянної краси Його творінь», - сказав архієпископ Віган.

Сьогодні також падає ідол лженауки, яка відкидає гармонію створеного всесвіту», - продовжив він. Замість вивчення закономірностей на перший план висунувся диявольський виклик Богу, спроба «довести», що Його не існує, в той час, як людина обожнюється як пан всього сущого. Те ж саме можна сказати і про ліберальну і комуністичну ідеології, які знову об'єднують свої сили для створення «нового світового порядку». Партійна система, що базується на революційному розрізненні «правих» і «лівих», також руйнується; партії «перетворилися в фірми, що створюють неймовірний розрив між своїми програмами і реальними потребами громадян». Політичні угруповання (якими є партії) відійшли від моделі суспільної одиниці, що базується на цінностях і принципах, і стали представниками тих кіл, які фінансують їх діяльність.

Переконаність у справедливості правосуддя також знижується: закон давно перестав служити загальному благу. Міраж свободи слова та інформації випаровується, цензура посилюється, і в таких умовах «свобода слова» стає знаряддям в руках влади, в той час, як брехня - «універсальною нормою». Ми можемо спостерігати, - стверджує ієрарх церкви, - що проект диявола, який за своєю суттю приречений на провал, є реальністю. Так завжди закінчується бунт проти Бога і встановлених Їм законів, що регулюють всі Творіння.

Даючи такий діагноз нашому світу, архієпископ Віган водночас закликає нас бути мужніми, визнати серйозність ситуації і не слухати голосів, які заперечують намальовану картину. «Якщо існує серйозна загроза благополуччю людини і всього роду людського, якщо за цим складним і організованим проектом стоїть якийсь розум, тоді наш розум і наша віра спонукають нас показувати авторів цього проекту, засуджувати їх цілі і перешкоджати їх реалізації; якщо ми залишимося пасивними перед лицем цієї загрози або навіть спробуємо заперечувати її існування, то ми станемо співучасниками зла, ми не зможемо виконати свій обов'язок істини і милосердя перед нашими братами і сестрами», - підкреслив Віган. Коли ми бачимо і розуміємо таку загрозу, тоді наша совість покладає на нас зобов'язання до певних дій.

«Давайте не будемо думати, що ми повинні організовуватися в цьому епохальному конфлікті чисто людськими засобами; давайте не будемо переконувати себе в тому, що величезна сила нашого супротивника є достатньою причиною для того, щоб дозволити їй перемогти і знищити нас. Дорогі брати і сестри, ми не самотні саме тому, що це є війна проти Бога; Бог буде поруч з нами на полі битви, Він не залишить нас одних в боротьбі з противником, що наважився кинути виклик Всевишньому; Господь поруч з нами в цій битві; при звуці його імені підстави світу порушаться. Давайте станемо поруч з Ним під славним прапором хреста, сподіваючись на неймовірну перемогу, нагороду, перед якою в'януть всі скарби цього світу. Тому що ціна, на яку ми маємо право, - це позачасова, вічна слава Небес, вічний світ, нескінченне життя в присутності Пресвятої Трійці», - надихнув віруючих архієпископ.

Джерело: https://unser-mitteleuropa.com/erzbischof-vigano-der-westen-steht-vor-dem-zusammenbruch-lasst-uns-aufstehen-und-kaempfen/
Переклад українською, “Час і Події”

Есей Джорджеві Орвеллові (уривок з книги «Соратник»)

Євросоюз підготував відповідь на появу нового військового альянсу США, Австралії та Британії

 

Свіжий Номер
(Тисніть на обкладинку)

#2021-41
14 жовтня – Покрова, День Захисника України, День Козацтва, День створення УПА
На правничі теми
Офіцер запасу Людмила Дем’яник (Катруся Стріла): «Я хотіла встигнути прикрити обличчя руками. Щоб коли мене ховатимуть, доця бачила, що це я. Щоб вона мене запам’ятала»
«Початок операції стосовно «вагнерівців» санкціонував міністр Таран, скасування не було, її просто зірвали», – Бутусов
Як Зеленський про «вагнерівців» із Лукашенком говорив
Американка українського походження Уляна Мазуркевич – про роботу в комісії США з Голодомору та про діаспору у Філадельфії
Про Редьярда Кіплінґа і не тільки Презентація унікального перекладу в Центрі Шептицького
Прийняття в Генеральному Консульстві України в Чикаго
Історія діаспори у світлинах
Олександр Панченко Шлях хуторянина у фактах, подіях, дописах, віршах й цифрах

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com