rss
10/18/2021
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Діаспора \ Хочу в рідну школу
У голові ще роїлись турботи незвичного, ніким непередбаченого, важкого навчального року, чути було голос останнього Дзвоника, який пролунав так радісно і безжурно вчора, на шкільному подвір’ї, обіцяючи літні, безтурботні дні. Сонячний, червневий ранок розпочинав день, коли учні одинадцятого класу Рідної Школи, отримають свої Дипломи випускників-матурантів. Святковий настрій, радісні очі, барви українських вишиванок, у яких, в першій лавці церкви Святого Йосафата сиділи наші випускники, додавали святковості й неповторності.

Святкова Літургія, на честь випускників, пролетіла швидко. Вчорашні учні - сьогоднішні матуранти, пильно прислухались до настанов отця Еміліяна, в їхніх очах можна було побачити зрілість, розуміння, що шкільні роки позаду, а попереду - цікаве майбутнє, яке вимагає старань, глибоких знань, стійкості, Божого благословення. У храмі урочисто лунало Многая Літа, на честь наших випускників, яке виконав церковний хор, під керівництвом Маестро В. Щесюка. Короткі слова директора школи, класного керівника, молодших друзів... і от, настала пора, коли всі вісім учнів отримали свої дипломи зрілості.

Як усі вони очікували тієї миті! Радісні матуранти, наставники - учителі, їхні батьки вийшли на церковну площу: вітання, гомін, веселий шум.

І от, до мене підходить маленький хлопчик з широко відкритими очима і каже: «Слухайте, слухайте, я маю Вам щось сказати!» Це треба було почути, скільки радості звучало у його словах, як природно, піднято і правдиво вони звучали:

- Я такий радий, такий радий! Мене моя мама вчора записала до школи! Я тепер піду у перший клас!

– Як Тебе звати? – питаю.

– Матвійко Ковалюк, мій братик Дмитро закінчив школу, а я піду у перший клас!- знову весело щебече хлоп’я.

– Матвійку, я така рада, можливо, більше рада, як Ти! – відповіла хлопчику.

Я попросила учня школи, щоб зловити цей момент на світлину, чим і ділюсь з вами, шановні читачі. Варто було почути цю новину, спостерігати те бажання, яке зараз ключем било і переповнювало дитячу душу. Немає більшого задоволення і щастя для вчителя, бачити оце щире, дитяче почуття й бажання до знань, спілкування з друзями, проводити цікаво час на шкільних перервах в близькому, безпечному оточенні й разом плекати наше багатство, надбання, зброю - нашу мову. Дякую моєму цікавому, відкритому співрозмовнику за незабутні хвилини невимовного піднесення, яке він мені подарував в день, коли зі шкільного гнізда вилітало вісім вихованців.

Дорогі родичі, батьки, пам’ятайте, що дітям шкільного віку дуже важливо навчатись в українському оточенні, спілкуватись з однолітками, чути свою мову, виростати серед українських традицій, де цінують понад усе слово Великого Кобзаря. Небайдужих чекаємо у Рідній Школі, де навчається герой моєї розповіді - Матвійко Ковальчук. Хай щастить Тобі, Матвійку, у навчанні!

«Українські передзвони» від «Рідної домівки» у Граці

СКУ засуджує проведення Росією виборів до Державної Думи рф на окупованих українських територіях

 

Свіжий Номер
(Тисніть на обкладинку)

#2021-41
14 жовтня – Покрова, День Захисника України, День Козацтва, День створення УПА
На правничі теми
Офіцер запасу Людмила Дем’яник (Катруся Стріла): «Я хотіла встигнути прикрити обличчя руками. Щоб коли мене ховатимуть, доця бачила, що це я. Щоб вона мене запам’ятала»
«Початок операції стосовно «вагнерівців» санкціонував міністр Таран, скасування не було, її просто зірвали», – Бутусов
Як Зеленський про «вагнерівців» із Лукашенком говорив
Американка українського походження Уляна Мазуркевич – про роботу в комісії США з Голодомору та про діаспору у Філадельфії
Про Редьярда Кіплінґа і не тільки Презентація унікального перекладу в Центрі Шептицького
Прийняття в Генеральному Консульстві України в Чикаго
Історія діаспори у світлинах
Олександр Панченко Шлях хуторянина у фактах, подіях, дописах, віршах й цифрах

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com