rss
12/05/2022
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Українське Чикаго \ Українське Чикаго гучно відсвяткувало 30-у річницю відновлення Незалежності України
24 серпня 1991 року Верховною Радою тодішньої УРСР було ухвалено Акт проголошення незалежності України.  В цей день народилася новітня суверенна Українська держава, тому 24 серпня вважається найбільшим національним святом – Днем незалежності України.

В цю гарячу серпневу пору в Україні та діаспорі по всьому світі проходять урочистості, присвячені 30-й річниці відновлення незалежності України.  Минулими вихідними святкові церемонії відбулися в Чикаго, де проживає одна з найбільших і найактивніших українських громад Америки.

Український Конгресовий Комітет Америки (відділ Іллінойс) та Генеральне консульство України в Чикого організували і провели ряд урочистих заходів, присвячених 30-й річниці відновлення незалежності України.

27 серпня 2021 року на одній з центральних площ Чикаго - Daley Plaza, відбулася церемонія піднесення Державного Прапора України.  Полотнище синьо-жовтого стягу – символу незалежності України, вкотре замайоріло в небі на фоні чиказьких хмарочосів.  Представники різних генерацій української діаспори зібралися на площі, щоб розділити радість, душею і серцем підтримати Україну!

Title  Title
 Title Title
 Title Title


Справжній фурор викликав святковий концерт народної артистки України Руслани та неперевершеного скрипаля-віртуоза Василя Попадюка, який відбувся в парафіяльній залі Української Автокефальної Православної Церкви Святого Андрія Первозваного в місті Блумінгдейл.  Святкування продовжилось в неділю, 29 серпня, в Українській Околиці.  В цей день, вперше за 30 років незалежності, було проведено гучний парад, в якому взяли участь понад 60 різних громадських організацій, українських бізнесових структур, церковних парафій, шкіл українознавства, мистецьких колективів. Тисячі українців пройшлись центральною вулицею так званого Українського Села.  Як уже зазначалось, українська громада в Чикаго є однією з найбільших в США.  І до цього дня сюди продовжують прибувати з України емігранти. Вони привозять з собою частинку своєї батьківщини і продовжують традиції перших поколінь української діаспори. Тому цей парад  об’єднав декілька генерацій українців.

Як зазначила одна із організаторів дійства, віцепрезидентка УККА (Відділ Іллінойс) пані Марта Фаріон: «Проведення параду такого масштабу є політичною акцією на підтримку України, в тому числі і у війні з Росіює».

Підтримати Українців прибули численні гості, зокрема Конгресмен Michael Quigley та Марія Папас – головний скарбник Cook County, білоруси, кримські татари, американці та багато інших.

З 30-ю річницею відновлення Незалежності України присутніх привітав Сергій Коледов -  Генеральний консул України в Чикаго;

Title  Title
 Title Title
 Title Title
Title  
  


Шановна Українська Громадо!


Distinguished Consul General of the Federal Republic of Germany
in Chicago Wolfgang Moessinger!
Dear Adrienne Tongate, Executive Director, Chicago Sister Cities International!

Для мене велика честь та привілей перебувати сьогодні на цій сцені та вітати усіх Вас від імені Генерального консульства України в Чикаго з 30-ю річницею відновлення Незалежності України!

Надзвичайно символічно, що урочистий парад з нагоди 30-ї річниці відновлення Незалежності України відбувається 29 серпня, коли Україна відзначає День пам`яти захісників України, які загинули в боротьбі за її незалежність, суверенітет і територіальну цілісність.

Саме в Чикаго проживало багато героїв України, які боролися за незалежність нашої держави на початку та у середині ХХ сторіччя. На превеликий жаль, більшість з них вже війшла у вічність. Але сьогодні пам`ять про їхню боротьбу і жертовність зберігають діти та онуки.

На зміну їм прийшли нові герої України, які захищають нашу незалежність на фронті війни із російським агресором. Тому я хочу сьогодні віддати шану воїнам, які зазнали поранень, а саме Олегу Івахнюку, Олександру Місюрі та багатьом-багатьом іншим, яку за сприяння благодійної організації «Revived  Soldiers» проходять лікування у США. Міцного Вам здоров`я.

Окремо хочу висловити подяку усіх українській громаді міста Чикаго і штату Іллінойс, яка у усі складні для України роки допомогала і допомогає нашим військовим (фінансово, матеріально, духовно). Ваша праця є безцінною.

За 30 років після відновлення своєї Незалежності Україна пройшла складний шлях розвитку. Але на даний час ми маємо величезні здобутки у різних галузях нашого життя: у культурі, спорті, науці, промисловості…

Під час інтерв`ю мене сьогодні запитали, якою Ви бачите майбутню Україну?

Я одразу відповів, що бачу Україну УСПІШНОЮ. Високотехнологічною, індустріальною, лідером з впровадження сучасних технологій, житницею Європи і світу, демократичною і привабливою для імміграції талановитих людей, Батьківщиною заможних і щасливих громадян.

І я вірю, що це станеться.

Тому закликаю усім разом працювати для досягнення майбутнього процвітання нашої України.

Із святом усіх!
Слава Україні! 
Героям Слава!

Головний спонсор параду - Кредитова Спілка «Самопоміч».
Світлини: Петра Ковтуна, Володимира Тюна, Марії Мельник, Evgeny Puchinsky.

Обмін досвідом між містами Дніпро і Чикаго

Мистецькі події в Українському Чикаго

 

Свіжий Номер
(Тисніть на обкладинку)

#2022-08
22.02.2022 Московська армія вже в Україні. Що далі?
Office of Cook County Board President Toni Preckwinkle Округ Кук і CEDA оголошують програму допомоги з водопостачання для малозабезпечених домогосподарств
Небесна сотня, «справи Майдану» 8 років розслідування, які результати?
«Визнання ЛНР/ДНР»: перемога чи програш Путіна і що це означає для України? Рішення господаря Кремля дає Зеленському шанс поховати «Мінськ»
Міжнародна фінансова допомога Україні: хто, скільки і навіщо. Подушка безпеки для України
Путінська казарма: які перспективи має окупований Донбас Чому після визнання Росією «народні республіки» приречені на жалюгідне існування
«План знищення України»: звіт британського інституту оборонних досліджень
Християнське ставлення до війни Розвиток доктрини від перших віків християнства до Середньовіччя
Не стало Івана Дзюби – літературознавця, дисидента, Героя України
Чи бояться росіяни війни? Як російське суспільство реагує на військові ігри Кремля біля кордонів України

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com