rss
10/26/2021
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Полiтика \ Аналітика \ Україна подарувала людству Крила, Пісню та Хліб
«Так у чому ж все-таки він, «кінечний зміст всієї мудрості земної»? Як бути справжнім? Як вдосконалитись? Як маєш повестись, щоб відчути себе перед вінцем всесвіту справді вінцем природи?.. Нащадки ж прийдуть, спитають колись: ану, якими ви були? Що збудували? Що зруйнували? Чим ваш дух трепетав?»
Олесь Гончар,
роман «Собор»

Для чого Ти існуєш? Хто взагалі та що воно таке - «Ти»? Яка мета твого існування? Для чого це все?

Перелік простих очевидних запитань, пошук відповідей на які вже сам по собі є дуже важливим.

А якщо ми будемо говорити не про одну конкретну людину? Якщо ми будемо говорити про Народ? Для чого існує Український Народ? Яка у нас мета буття?

Грецькі філософи колись саме в цьому контексті використовували ще одне слово - «ентелехія» - «прихована мета буття». З точки зору метафізики, мета буття - сакральний символ «Дерева Життя», створений арійською цивілізацією. Ентелехія - прихована мета буття - корені «Дерева життя», котрі невидимі неозброєному оку, знаходяться «під землею» та надають життєву силу усьому «Дереву».

Український Народ пережив такі страшні геноциди та катастрофи, які не переживав жоден інший народ світу. Навіть Голокост євреїв є набагато меншим за своїми масштабами від Голодомору 32-33 років, а кількість українців загиблих під час обох Світових воєн, від штучних голодів, репресій тощо - просто страшна. Проте - ми живі! Ми вижили, незважаючи ні на що!

 Title 
  
«Україна — це супер. Україна — це ексклюзив. По ній пройшли всі катки історії. На ній відпрацьовані всі види випробувань. Вона загартована найвищим гартом. В умовах сучасного світу їй немає ціни» - Ліна Костенко.

Наше «Дерево Життя» не засохло. Ми продовжуємо його зображати майже на кожній традиційний українській вишиванці, котра є нашим національним одягом.
Ми живі, а це означає, що коріння нашого «Дерева Життя» раз у раз додавало сили кроні, стовбуру, гіллю та листю - і ми відновлювались. Ця прихована живильна сила для Українського Народу нерозривно пов’язана із нашою «ентелехією» - прихованою метою буття. Коріння дерева - приховане, воно знаходиться в суцільній темряві, ми його не бачимо, але саме завдяки корінню Дерево залишається живим.

Це та категорія роздумів та думок, котра майже повністю відсутня в нашому інформаційному просторі. І я дуже хочу її повернути назад - щонайменше для тих українців, хто усвідомлює первинність духовного над матеріальним, необхідність перемоги Творців над Браконьєрами. Для тих українців та усіх людей доброї волі, котрі вже відчувають у собі цю часточку «Творця».

Є якась прихована сила, що допомогла нам зберегтись. І навіть дійти до проголошення окремої держави - України, котру ми всі ще повинні зробити українською і незалежною.

Ця Сила - подарунок Творця українцям, подарунок, котрий зроблено для того, щоб ми могли виконати своє призначення, свою місію. Можна до цього проявити й інше метафізичне ставлення. Для виконання певного завдання необхідно мати здібності до його виконання (або набути їх в процесі розвитку) та мати відповідні інструменти (або отримати їх в ході діяльності).

І от, власне, йдучи таким шляхом мисленнєвого пошуку нашої місії, ми мусимо переглянути та проаналізувати себе як Народ. Наші переваги, недоліки, особливості, досягнення.

Україна подарувала світові Пісню, Крила та Хліб!

Дуже важливо процитувати думку, котру я зустрів у книгах професора КНУ імені Тараса Шевченка, Петра Масляка: «Саме Українська нація зробила для освоєння Космосу більше, ніж всі інші нації разом узяті. Засядько, Кибальчич, Ціолковський-Наливайко, Кондратюк, Корольов, Глушко, Челомей, Янгель, Лозино-Лозинський, Яримович тощо. Перший у світі супутник, першого у світі собаку, першого у світі Гагаріна запустили у Космос два геніальних етнічних українці: Сергій Павлович Корольов і Валентин Петрович Глушко. Американці літали на Місяць за нашим Кондратюком. Тому й установили йому пам’ятник на мисі Канаверал».

Але навіть все перераховане вище мені хотілося б ще розширити та узагальнити. Серед українських легенд, переказів і казок існують також міфологічні легенди про створення світу, про походження неба, Сонця, землі, сузір’їв, про природні стихії. У чарівних казках значна увага приділяється природним стихіям і небесним світилам, які представлені священними. Сонце, Місяць, Вітер постають у людській подобі. Давніми є мотиви подорожі до Сонця, боротьби за небесні світила (казка «Про легіня, що повернув людям сонце, місяць і зорі»). Достатньо перечитати наші казки та міфологію, починаючи із казки про «Яйце-Райце», котра містить ту саму метафізичну інформацію, що й індійські Веди чи навіть біблійний міф «Про створення світу». Сучасний «Чумацький Шлях» наші предки називали Світовим Деревом, яке, згідно з колядками, до речі, виникло раніше, ніж Земля, Сонце, Місяць, зірки. А самим словом «колядка» наші предки називали обрядові пісні, якими вшановували народження «божича Коляди» - нового Сонця - в дні зимового сонцестояння 22 - 25 грудня. Це повністю збігається, до речі, із народженням Ісуса Христа. Таких прикладів можна наводити ще і ще, згадуючи арійську цивілізацію, Трипілля, близькість української мови та санскриту і т.д. Власне, я перераховую всі речі з однією метою: донести до читача надзвичайно просту й очевидну думку:

«Українці мають надзвичайний зв’язок із Космосом та Небесами».

Одним зі свідчень цього є надзвичайно цікаве поєднання на території України серед нашого народу багатьох метафізичних, містичних та релігійних традицій: починаючи з дохристиянських джерел духовності, котрі й досі представлені мольфарами, відунами та характерниками, і закінчуючи панівним християнством, яке в Україні надзвичайно видозмінене та увібрало в себе значну частину спадщини наших предків.

Перейдемо до наступного українського «подарунку» людству. Пісня. Документально підтверджено, що український народ має більше, ніж 200 тисяч народних пісень! Та вони ще й є наймелодійнішими у світі - і це теж беззаперечний факт. Жодна нація світу не має нічого подібного. Саме український «мелос» лежить в основі європейської мелодики.
 
Традиції української пісенності - надзвичайні. Читаючи етнографів та фольклористів, котрі досліджували дане питання, просто не завжди можеш це все уявити, та збагнути! Але не на це я хотів би звернути увагу читачів зараз, а на сам характер української пісні та мелодики. Глибокий, тужливий, милозвучний, щемливий, що чіпляє душевні струни. Саме українська пісня, на мою думку, найкраще передає всю глибину української культури, її повноту, древність та цілісність.

І вже навіть простий порівняльний аналіз української та московської пісенності також дає нам розуміння, що нема у нас жодної кровної спорідненості. Українська пісня - це вам не «калінка-малінка».

«Хліб - усьому голова», - так у нас кажуть. Третій «подарунок» людству від українців. Саме Трипільці як продовження арійської цивілізації колись подарували світу пшеницю. Власне, цілий пласт культурної спадщини Трипілля, включаючи монументальні споруди, інфраструктуру, побут тощо, є пов’язаним саме із пшеницею. Саме пшениця поряд із коровою стали основою для виживання та становлення білої людини.

Вшановуючи та пишаючись трипільським спадком, сучасні українці повинні розуміти деякі нав’язані ворогами ідеологічні акценти. Нас «заганяють» в таку картину світу, де наші предки були «великими землеробами». На перший погляд, це ніби нічого поганого не несе, але насправді землеробські народи завжди завойовувались скотарськими! А та ж сама арійська цивілізація була скотарською, і, зокрема її нащадки й наші предки, скіфи - також. І наші пращури поєднували в собі і землеробство, і скотарство, і високе військове мистецтво. Територія України, бувши населеною нашими ближчими та дуже далекими предками, неодноразово ставала цивілізаційним центром. А коли нам акценти зміщують виключно в бік «землеробства», то вороги добре розуміють, для чого це їм потрібно. Щоб задавити наш сильний волелюбний войовничий дух, котрий у проявах своєї сили та величі здатний знищити будь-яких ворогів.

Повертаючись до місії українців та нашої «ентелехії». Браконьєрське споживацтво веде людство до власної загибелі через руйнування планети. Всі найбільші досягнення українців, котрі, очевидно, не обмежуються Крилами, Піснею та Хлібом, тяжіють до духовності - метафізичного простору ідей. Українці є Творцями за своєю природою, і в ці нелегкі часи глобального переходу, нам, можливо, суджено виконати ще одну місію: змінити баланс сил у глобальній війні Творців та Браконьєрів. І нехай це може здаватись досить дивним саме зараз, зважаючи на те, в якому стані ми знаходимось, але усі передумови для цього у нас є. І ця прихована частина нашої місії насправді дуже співзвучна із побудовою справжньої української незалежної держави.

Title  
  

Афганістан: уроки для України

Падіння Кабула

На правничі теми#2021-41 (10/13/2021)

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com