rss
10/25/2021
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
У фокусі – Америка \ Бюро перепису населення США: як змінилася Америка за останні 10 років
У США раз в 10 років проводять перепис населення. Підсумки останнього показали - жителів Америки стало більше. Особливо - в міських районах на півдні та на заході країни

«Як ми бачимо, загальна чисельність населення США на 1 квітня 2020 року становила 331 мільйон 400 тисяч осіб. Це на 22 мільйони 700 тисяч більше, ніж у 2010 році», - говорить Марк Перрі, демограф Бюро перепису населення США.

Найбільшим округом США залишиться Лос-Анджелес і передмістя з населенням більше ніж 10 мільйонів осіб. Найбільше місто - Нью-Йорк, там живе майже 9 мільйонів.

Найбільш швидкозростаючим муніципальним районом США стало містечко Вілледжес, штат Флорида, жителів якого за 10 років стало на 39% більше. При цьому демографи відзначають: все одно темпи приросту населення - одні з найбільш повільних за всю історію країни.

«Менше штатів потрапило в категорію з найвищим приростом населення, у більшості - кількість жителів збільшується повільно. А в трьох штатах: Західна Вірджинія, Міссісіпі та Іллінойсі, а також в Пуерто-Ріко населення скоротилося», - уточнює Марк Перрі, демограф Бюро перепису населення США.

Скоротилася і кількість білого населення - зараз це майже 58%. І це найнижчий показник за всю історію перепису. А ось азійське та іспаномовне населення, навпаки, зростає.

Title  
  

«При цьому біле населення все одно залишається найбільшою расовою або етнічною групою. 204 млн відповіли, що належать до білої раси. Більше 235-ти мільйонів вважаю себе представниками змішаної групи», - розповідає Ніколас Джонс, експерт Бюро перепису населення США.

Також нація дорослішає - чисельність групи від 18 років і старше зросла на 10% з 2010 року. Бюро перепису населення США опублікувало свій звіт із затримкою в 4 місяці. Причина - пандемія коронавірусу.

«Пандемія коронавірусу дуже вплинула і сповільнила нашу роботу зі збору та обробки інформації. Але ми усвідомлюємо, наскільки важливо для штатів отримати ці дані якнайшвидше. Тому ми вирішили випустити інформацію зараз. Ті ж дані, але в більш зручному форматі ми опублікуємо 30 вересня», - пояснює Рон Джарміна, виконавчий директор Бюро перепису населення США.

Згідно з Конституцією США, перепис населення проводиться раз в десять років серед усіх жителів США, незалежно від наявності громадянства і міграційного статусу. Ці цифри принципово важливі з кількох причин. Саме на підставі перепису населення розподіляється федеральний бюджет між штатами. Друга причина - політична, оскільки представництво в нижній палаті Конгресу залежить від чисельності населення штату. Крім того, дані перепису використовуються для зміни меж виборчих округів.

Американські штати з нетерпінням чекали даних перепису населення, і вони напевно викличуть запеклу політичну боротьбу в період глибокого поділу нації і боротьби партій за голоси виборців. Цифри, відзначають аналітики, можуть визначити електоральний розклад на виборах 2022 року в конгрес. Ці дані, зокрема, також будуть використані при щорічному розподілі федеральних витрат в розмірі 1,5 трильйона доларів.

Звіт Бюро показав, що біле населення старіє і впало до найменшої частки від загальної чисельності населення за всю історію спостережень, хоча є і деякі виключення. Частка білого населення фактично виросла в тільки в прибережних громадах Кароліни й Вірджинії, а також в графствах, що тягнуться через середні частини Джорджії та Алабами. Населення Америки у віці до 18 років стає все більш різноманітним за расовою ознакою. Цифри показують тривалу міграцію населення Америки на південь і захід і втрати населення в дельті Міссісіпі, Аппалачі та невеликих округах.

Перепис почався на тлі невдалих спроб адміністрації Трампа додати в анкети питання про громадянство. Цей крок, як побоювалися демократи, міг надати стримуючий вплив на участь у виборах іммігрантів або вихідців з Латинської Америки.

Ця спроба тодішнього Білого дому була заблокована Верховним судом США. При цьому цифри перепису не показують втрату майже 620-ти тисяч осіб в США, які померли від коронавірусу.

2020 Cook County property tax analysis: A heavier burden for businesses, Black and Latino suburban property owners

56 пострілів, 8 смертельних випадків в Чикаго у вихідні з застосуванням вогнепальної зброї

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com