rss
10/24/2021
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Наша Історія \ В Україну доставили оригінал Конституції Пилипа Орлика
В Україну вперше за 311 років доставлений оригінал Конституції Пилипа Орлика.

Як передає Укрінформ, про це у Фейсбуці повідомила народний депутат від «Слуги народу», представник Верховної Ради у Конституційному Суді України Ольга Совгиря.

«Очікуємо на експонування до Дня Незалежності. Три її копії, передані Швецією, вже експонуються в Україні: у парламенті та Офісі Президента. Третя копія буде передана в Конституційний Суд після його реформування», - написала Совгиря.

Як відомо, 2 серпня міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко, презентуючи концепцію святкування Дня Незалежності, поінформував, що у Національному заповіднику «Софія Київська» відкриється виставка «Раритети країни», де буде представлений оригінал Конституції Пилипа Орлика, а також його булава і два оригінали універсалів Івана Мазепи.

Конституція Пилипа Орлика була ухвалена на козацькій раді в місті Бендери у 1710 році. Тоді це була територія Османської імперії. Козаки та старшини опинилися там після невдалої для них Полтавської битви. Конституція має преамбулу, 16 статей та присягу гетьмана.

Конституція була укладена у двох примірниках: староукраїнською та латинською мовами. Написана латиною зберігається в Національному архіві Швеції. Документ староукраїнською зберігається в Москві.


СКУ підтверджує підтримку Національного історико-меморіального заповідника «Бабин Яр»

Вбити дракона або що нам робити з північним сусідом Частина 3

Це наша історія#2021-40 (10/06/2021)

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com