rss
10/20/2021
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Діаспора \ Українська Капела Бандуристів: Літня Робота в Архівах
На початку 2020 року Микола Мурський - нещодавно обраний Архівіст Української Капели Бандуристів Північної Америки (УКБ) - переглянув статус архівів Капели та скористався можливістю донести ці історичні та культурні скарби до світу. Потрібно було організувати понад сорок великих коробок із фотографіями, рукописними спогадами та вирізками з газет. Він намітив п’ятирічний план не лише огляду, ідентифікації, каталогізації та оцифрування матеріалів, а й аналізу джерел різних світових сховищ, що містять записи, які стосуються багатої історії УКБ.

У червні 2021 року УКБ співпрацювала з Українсько-Американським Архівом та Музеєм Детройту (УААМ), щоб розпочати роботу над Архівами УКБ. Аби допомогти у цьому монументальному зусиллю, колектив, який нещодавно відсвяткував свій Столітній ювілей, найняв двох літніх дослідників.

Ірина Волошина — доцент кафедри фольклору та етномузикології університету Індіани в Блумінгтоні та аспірантка. Вона - науковий співробітник, чию роботу спонсорує Walter Center for Career Development. І. Волошина — фольклорист, який досліджує український та українсько-американський фольклор, діаспору, матеріальну культуру, народне мистецтво, народну музику та нематеріальну культурну спадщину.

Title  
  
Квітка Созанська — бандуристка, співачка (сопрано), лауреат всеукраїнських та міжнародних конкурсів, викладач вокалу та аспірантка Львівської національної музичної академії імені Миколи Лисенка, викладач бандури у Львівському державному музичному ліцеї імені Соломії Крушельницької. К. Созанська досліджує оригінальну композиторську творчість виконавців-бандуристів у період другої половини XX - початку XXI століття.

Під керівництвом Архівіста УКБ Миколи Мурського, віцепрезидента УКБ Богдана Прийми та директорки УААМ Олі Лісківської, Ірина та Квітка мали опрацювати вміст понад сорока великих пластикових контейнерів з архівними матеріалами, а також переглянути, ідентифікувати, каталогізувати та оцифрувати записи. Ці матеріали були відсортовані за десятиліттями, а початковим завданням було розпочати архівне збереження записів, починаючи з 1920-х років до кінця 1960-х років. Після багатьох тижнів роботи трохи менше половини цих матеріалів були оцифровані та належним чином заархівовані.

30-го липня 2021 року УКБ та УААМ провели в музеї вітальну презентацію для понад 75-ти запрошених гостей. Серед гостей були чинні та колишні члени УКБ, а також нащадки колишніх членів УКБ. УКБ подякувала Президентці Правління УААМ Дзвінці Гайді та всім членам правління за те, що вони дозволили Архіву УКБ використовувати музей як основу діяльності протягом попередніх шести тижнів.     УКБ висловила вдячність Олі Лісківській, виконавчій директорці музею, за її професіоналізм, архівні знання та невтомну підтримку цієї роботи.

Title  Title
  
Квітка Созанська та Ірина Волошина презентували підсумки своєї роботи, виконаної за останні шість тижнів, яка включала фактичні презентації розкритих артефактів. Дослідники виявили потерту, але розбірливу концертну програму за 1942 рік з Рівного, Україна, з виступу в одному з перших гастролей відновленого ансамблю. Вони також знайшли квиток на поїзд із цього туру, а також багато рукописних спогадів про роки війни, які пережили очевидці. Робота з організації, ідентифікації, каталогізації та оцифрування архівних матеріалів УКБ є величезною справою. Перші кроки були зроблені, й УКБ передбачає, що для завершення цього проєкту знадобиться три або більше років.

Олег Махлай — художній керівник та диригент УКБ — звернувся до громади, підкресливши важливість Архіву УКБ у визначенні поточної місії ансамблю. Тоді Архівіст УКБ модерував конференційну дискусію, яку провели І. Волошина та К. Созанська. До них приєднався О. Махлай, а також Юліян Китастий — відомий бандурист і колишній музикант УКБ. Вечір завершився невеликим фуршетом.

Title  Title
  
Ми не можемо просто забути жертовність та самовідданість музикантів, які були до нас, і Капела прагне шанувати їхню спадщину, зберігаючи їх пам’ять та внесок. Понад 100 років УКБ несе свічку української мови та історії через музику та освіту. Сьогодні наша місія однаково важлива, якщо не навіть важливіша, ніж будь-коли. Наша мета - опиратися на неймовірну спадщину, яку заснували та плекали люди, які йшли цією стежиною перед нами, які співали та грали на славу та красу України та її народу.

Зрештою, Архів УКБ має на меті продемонструвати багату та прекрасну історію нашої організації як віртуально, так і за допомогою мандрівних експозицій. Наш Архів відкритий дослідникам та студентам.

Ми просимо в кожного з Вас лише одне: якщо у вас є будь-які матеріали, які було б цікаво додати до нашого історичного архіву, Ви можете:

Title  Title
  
Подарувати матеріали безпосередньо УКБ, або

Позичити їх нам, аби ми могли оцифрувати їх та безпечно повернути Вам.

Архів УКБ буде вдячний за Вашу підтримку, фінансову чи матеріальну. Будь ласка, зв’яжіться з нами електронною поштою на адресу [email protected] для отримання додаткової інформації.

Щоб переглянути презентацію “UBC Archive Meet & Greet”, скористайтесь посиланням: https://www.facebook.com/UAAMDetroit/videos/444727816483321/

Title  
  

В УКУ заснували стипендію імені Марти Коломиєць для майбутніх журналісток

Українську та польську молодь запросили вшанувати у Варшаві пам’ять воїнів Армії УНР

 

Свіжий Номер
(Тисніть на обкладинку)

#2021-41
14 жовтня – Покрова, День Захисника України, День Козацтва, День створення УПА
На правничі теми
Офіцер запасу Людмила Дем’яник (Катруся Стріла): «Я хотіла встигнути прикрити обличчя руками. Щоб коли мене ховатимуть, доця бачила, що це я. Щоб вона мене запам’ятала»
«Початок операції стосовно «вагнерівців» санкціонував міністр Таран, скасування не було, її просто зірвали», – Бутусов
Як Зеленський про «вагнерівців» із Лукашенком говорив
Американка українського походження Уляна Мазуркевич – про роботу в комісії США з Голодомору та про діаспору у Філадельфії
Про Редьярда Кіплінґа і не тільки Презентація унікального перекладу в Центрі Шептицького
Прийняття в Генеральному Консульстві України в Чикаго
Історія діаспори у світлинах
Олександр Панченко Шлях хуторянина у фактах, подіях, дописах, віршах й цифрах

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com