rss
09/24/2021
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Діаспора \ В УКУ заснували стипендію імені Марти Коломиєць для майбутніх журналісток
Щорічну стипендію імені Марти Коломиєць для підтримки студенток програми журналістики Українського католицького університету ініціював брат відомої журналістки-міжнародниці українського походження Андрій Коломиєць разом із друзями п. Марти.

16 серпня – річниця з дня смерті журналістки, директорки Програми імені Фулбрайта в Україні, ініціаторки та керівниці багатьох освітніх і культурних проєктів Марти Коломиєць. Заснування іменної стипендії для УКУ є продовженням її праці та вшануванням пам’яті напередодні роковин.

За словами керівника Школи журналістики та комунікацій УКУ о. Андрія Шестака, стипендію студентки отримуватимуть відповідно до рейтингових балів. Крім того, пожертву на стипендії її ініціатори здійснили у формі ендавменту – сталого фонду, який має відсотковий накопичувальний капітал. Таким чином стипендія буде невичерпною і слугуватиме підтримкою для студенток на довгі роки.

«Марта Коломиєць працювала у виданні “The Ukrainian Weekly”, інформаційному агентстві “Associated Press”, журналі “Newsweek”. Вона також віддавна належала до Комітету “Приятелів УКУ” в США й Україні. Тому символічно, що наші найталановитіші студентки, завдяки підтримці її рідних та друзів, отримають іменну стипендію Марти Коломиєць, яка жила і горіла професією журналістки. Віримо, що ця щедра підтримка надихатиме наших студенток рівнятися на її здобутки й щедро примножувати власні», – коментує о. Андрій Шестак.
  
Title  


Довідка.
Марта Коломиєць народилася 1959 року в родині українців, Чикаго (США). Її батько родом із Полтавщини, мати – із Західної України. Закінчила William H. Taft High School. Навчалася на славістичних студіях в Іллінойському університеті у Чикаго.
Отримала журналістську освіту в Іллінойському університеті в Урбана-Шампейн. Записала багато свідчень людей, які пережили Голодомор 1932–33 років, і передала їх до Конгресової бібліотеки США.
Журналістка видання Ukrainian Weekly (1991–1998 роки). Була першою американською журналісткою, яка приїхала до України. Записувала свідчення українських дисидентів, здружилася з ними та допомагала їм.
Свого часу була: інформаційною співробітницею в USAID; директоркою програм партнерства з громадами Американсько-українського фонду; директоркою Української освітньої програми ринкових реформ; директоркою Національно-демократичного інституту; головою правління «Українського жіночого фонду».
З 2010 по 2012 очолювала програми та комунікацію Української католицької освітньої фундації у США. З 2013 року директорка Програми імені Фулбрайта в Україні;
Разом із чоловіком Данилом Яневським продюсувала фільм про патріарха Йосипа Сліпого. Активно допомагала звільненню «політв’язня Кремля» – режисера Олега Сенцова.
Померла Марта Коломиєць 16 серпня 2020 року.

Українську та польську молодь запросили вшанувати у Варшаві пам’ять воїнів Армії УНР

Українці Фінляндії запросили всіх охочих на святкування ювілею Незалежності України

 

Свіжий Номер
(Тисніть на обкладинку)

#2021-38
Архієпископ Вігано (Erzbischof Viganò): Захід стоїть перед загибеллю, я закликаю всіх вставати і боротися
Вікно Овертона Як зробити прийнятним канібалізм (чи інше вироджене явище)?
Байден і Харріс намагаються використовувати поняття «систeмний рaсизм» для радикального перетворення Америки
Протистояння США і Китаю: хто збере більше союзників та партнерів? Про нинішню геополітику альянсів двох супердержав
Есей Джорджеві Орвеллові (уривок з книги «Соратник»)
Іван Франко у Музеї Марійки Підгірянки
Мистецькі події в Українському Чикаго
СКУ засуджує проведення Росією виборів до Державної Думи рф на окупованих українських територіях
Одна з найдавніших українських діаспор
Кремль поставив експеримент на жителях ОРДЛО Що відбувалося під виглядом народного волевиявлення на тимчасово окупованих Росією українських землях?

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com