rss
05/23/2024
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Новини \ Марина Абрамович у Києві: у Бабиному Яру почали зведення Кришталевої стіни плачу
На території Бабиного Яру розпочалися роботи зі зведення «Кришталевої стіни плачу» – меморіального об’єкта всесвітньо відомої художниці-концептуалістки Марини Абрамович. Спеціально для початку робіт Абрамович приїхала з Нью-Йорка до Києва.

«У Бабиному Яру відчуваєш неймовірні емоції й великий сум, починаєш міркувати не лише про те, що сталося з історичного погляду, але й про нашу людську природу. Чому ми, люди, маємо бути дикими? Чому ми маємо вбивати, катувати? Чому ділимо людей на «нас» і «їх»? Хто такі «вони» і хто такі «ми»? Ми всі – люди, – наголосила Марина Абрамович. – Але чому історія повторюється знову й знову? Коли ти йдеш до Бабиного Яру, починаєш уявляти тисячі й тисячі людей в одному місці та відчуваєш, ніби йдеш з ними».

«Кришталеву стіну плачу» Меморіальний центр Голокосту «Бабин Яр» представить 6 жовтня до 80-х роковин трагедії Бабиного Яру. Вона стане частиною першої черги меморіалу в Бабиному Яру.

«Кришталева стіна плачу» буде одним із найбільших у Європі арт-об’єктів, збудованих протягом останнього десятиліття. Її довжина досягатиме 40 метрів, а висота – 3 метрів. Головні матеріали, використані в інсталяції, – українське вугілля антрацит і кварц із Бразилії – символізують енергію. Кристали кварцу будуть згруповані по три й розташовані на різній висоті: на рівні голови, серця та живота людини. Відвідувачі зможуть торкатися стіни, аби відчути енергію кристалів. Одночасно біля об’єкту можуть знаходитись до 40 людей різного зросту та віку.

«Я працюю з кристалами дуже давно. Завжди вважала, що кристали здатні збирати все світло енергетичної пам’яті землі. Якщо налаштуватися на енергію кристалу, ви відчуєте, як пам’ять здатна відмотати себе назад. Ідея в тому, що ви повинні зіткнутися з цими кристалами. Ви просто повинні бути достатньо сильними, аби по-справжньому відчути цю енергію та саму стіну. Це не тільки стіна плачу над тим, що сталося, але й стіна прощення, бо нам потрібно навчитися прощати. Прощення – це звільнення від минулого й новий погляд на майбутнє», – зазначила художниця.

Марина Абрамович – одна з найвідоміших сучасних художників. У своїх роботах вона досліджує можливості людського тіла й розуму, а також стосунки між митцем і публікою. Абрамович отримала премію «Золотий лев» 47 Венеціанського бієнале за перформанс «Балканське бароко» в пам’ять про жертв війни в Югославії. Також серед її найвідоміших робіт – «Ритм 0» (1974), «Seven Easy Pieces» (2005), «У присутності художника» (2010).

Цього року в Бабиному Яру буде відкрита перша черга меморіалу. Окрім «Кришталевої стіни плачу», також відкриють музейний простір «Курган», спроєктований архітектурною компанією SUB (Берлін). Об’єкт відтворює історію розстрілів 29-30 вересня 1941 року в Бабиному Яру за допомогою технології 3D-моделювання, розробленої Центром просторових технологій.

Президент поставив крапку в конфліктах довкола Бабиного Яру

Олімпійські ігри та ігрища Путіна

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - Dropshipping suppliers